• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sad sam gledo u uputu, i tamo piše da se limići podešavaju na 6-8 mm od remena, a napetost remena je 80-85 mm na vanjskoj strani remena u momentu kad je glavna spojka isključena, skeniro sam uputu ali nemogu postaviti imam neku grešku sa serverom, to je za hondu 620 i 600, ja sam tako podesio i više nemam problema sa brzim trošenjem remena

Tak je meni sad postelano otprilike limic mi je na oko 10mm i remen mi traje svakak sam probal i deral mi je remen i trgal a sad je ok i dobro radi i remen traje 3 sezone a prije ni jednu nije zdrzal.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Re: motokultivator

pitanje je dali su uopste dosli tockovi uz nju...

kola se koliko ja znam kupuju odvojeno i mislim da su željezna kola sa osovinama na koje se montiraju oko 2000kn
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: motokultivator

Ja sa hondom f600 orem kanale za krumpir i izaram krumpir bez problema sa gumenim kotacima samo stavim na svaku felgu uteg od 25kg. imam orginal njen plug i utege.
Zeljezni kotaci su jako skupi a na kopacici se rjetko upotrebljavaju.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: motokultivator

skupa investicija ta zeljezna kola od 2000kn,zar nije bolje odmah kupiti normalan motokultivator s kojim mozes ici i na cesti i frezati i praviti redove za krompir i voziti prikolicu i sve s njim...

ja imam talijanski lombardini je motor a prikolica bertolina sa kardanom,znaci ima i zadnji pogon to je straha od motokultivatora,eto na njega mogu da stavim 54 bale sijena,brklju sijena i to sve sa dodatnim sprajcom....

jedino mi je bila otisli radilica na motoru pa sam zamijenio komplet motor,kupio novi koji se radi po licenci i nesto jaci motor,a onaj ostavio pa cu kad ispadne sta kupit radilicu i opet imam motor,il napraviti agregat il sta slicnu u slucaju potrebe...
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ja imam hondu f 420.s motorom g 150 i pali od prve ,radi u leru super isto tako i u punom gasu ,ali ima problem kad dam gas ,neprimi ga odma nego malo trokira nekad se i ugasi ,u čemu je problem
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Re: motokultivator

Ja sa hondom f600 orem kanale za krumpir i izaram krumpir bez problema sa gumenim kotacima samo stavim na svaku felgu uteg od 25kg. imam orginal njen plug i utege.
Zeljezni kotaci su jako skupi a na kopacici se rjetko upotrebljavaju.

je slažem se da su skupi, al mislim da ni gumeni nisu puno jeftiniji,a kad na 8ks zakačiš plug koji opet moraš poprilično duboko ukopat u zemlju da ne ošteti krumpir, a pogotovo ako je zemlja zbijena, tvrda, gumena kola proklizaju dok se željezna ukapaju i lakše je s njima radit, al normalno mana im je šta su samo za rad na zemlji, a ne i za transport, a i ako su gomolji malo udaljeniji od cime onda ih željezna kola za razliku od gumenih oštete
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze biti vise uzroka. jedan da je oslabila kompresija pa nemoze progutati. druga da ti se nahvatalo mnogo garezi na ventilima i oko ventila pa nemoze usisati i izduvati smesu. treca los zazor platina ili losa svecica. dal ti nekaplje gorivo sa karburatora.ako je veci nivo isto tesko proguta gorivo . prema tome trebalo bi je detaljno pregledati i ocistiti,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: motokultivator

je slažem se da su skupi, al mislim da ni gumeni nisu puno jeftiniji,a kad na 8ks zakačiš plug koji opet moraš poprilično duboko ukopat u zemlju da ne ošteti krumpir, a pogotovo ako je zemlja zbijena, tvrda, gumena kola proklizaju dok se željezna ukapaju i lakše je s njima radit, al normalno mana im je šta su samo za rad na zemlji, a ne i za transport, a i ako su gomolji malo udaljeniji od cime onda ih željezna kola za razliku od gumenih oštete

Tako je ja koristim hondau najvise za kosnju i tu nema posla sa zeljeznim.
Kad frezam skidam kotace i idu 6 motika gore.tak da samo za plug mi se ne isplati kupovat zeljezne a ak je zemlja tvrda onda imam treci uteg za nju od 30kg koji frezi od 100i kusur kila daju 80kg a to je dosta.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
moze biti vise uzroka. jedan da je oslabila kompresija pa nemoze progutati. druga da ti se nahvatalo mnogo garezi na ventilima i oko ventila pa nemoze usisati i izduvati smesu. treca los zazor platina ili losa svecica. dal ti nekaplje gorivo sa karburatora.ako je veci nivo isto tesko proguta gorivo . prema tome trebalo bi je detaljno pregledati i ocistiti,
da zaboravio sam spomenuti da ako ne zatvorim gorivo iste sekunde kad ga ugasim presauga i nemože upaliti,a kompresija ne bi trebala biti slaba jer motor je praktički nov
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da zaboravio sam spomenuti da ako ne zatvorim gorivo iste sekunde kad ga ugasim presauga i nemože upaliti,a kompresija ne bi trebala biti slaba jer motor je praktički nov

Ako je motor i sve na njemu prakticki novo,skini casicu ispod pipe rezervara baci sadrzaj van obrisi ju i vrati.
Drugo skini casicu na fergazeru dole i pocisti sve oko plovka i kanaln i iglu i samu casicu u njoj se je vj.od stajanja stvorio talog slican hrdi i sve dobro ocisti.
Trebalo bi i rezervar skinut i dobro ga oprat i pregledat da se ne ljusti iznutra.

Koliko je stara~i koji je model?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je visok nivo u karburatoru i zato dobija vise goriva nego sto treba. na vecem gasu proguta i radi a na leru se hoce zagusiti i izbacuje crn dim . ocisti rezervar i karburator jer je mozda i neka trunka potpala.ili se mora nastelovati nivo goriva ako je moguce ili zamenuti iglicasti ventil iplovak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
to ti je visok nivo u karburatoru i zato dobija vise goriva nego sto treba. na vecem gasu proguta i radi a na leru se hoce zagusiti i izbacuje crn dim . ocisti rezervar i karburator jer je mozda i neka trunka potpala.ili se mora nastelovati nivo goriva ako je moguce ili zamenuti iglicasti ventil iplovak

To sam i ja napisal a za ovu iglu nema stelanja,kod mene je frend imal slucaj da mu se iznutra izjeli djnlovi od nekog plemenitog matnrijala od benzina i to od stajanja a nije ispustil benzin van.
Kupil je novi fergazer mislim da ga je kostal 900kn,njegova je jako stara i rezervar je strul i njega je mjenjal.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
benzin da pojede plemeniti materijal daj bre oficiru. kad skines casicu ili lonce dole na karburatoru poslikaj izbliza iglicu i plovak. nekoliko sam ih radio sve su mogle da se nasteluju na plovku. na f600 nemoze jer je fiksno. posto ima nekoliko vrsta koji su stavljani karburatori na te honde nemogu sa sigurnoscu reci dal se steluje ili ne. kad vidim sliku onda cu dati komentar tacan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije ga benzin pojel nego kojekakva sranja u njemu casica je pocincana i cink s primjesama benzina i aluminij rade kemijski a ostali djelovi od aluminija mjedi i jos nekih metala poslikat cu ak ga nije bacil.
Njegova honda je proizvdena sedamdesetih.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav. Spremam se kupit neki motokultivator, pocetnik sam, imate kakav savjet sto i kako pogledati na njemu,
opce stanje znam-da nista ne curi itd... ali kako znat dal je prijenos ispravan i te stvari...
Nasao sam na njuskalu jedan malo jeftiniji, dal ga je tko od vas gledao???

http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/motokultivator-honda-f-620-oglas-7491101

ova zgleda super i nije skupa,cini mi se da je rezervar krpan i treba vidjet zakaj novi je skup i nema ihabas.
Treba hladna pod cokom ljepo upaliti i kad se zgrije mora mirno i ugladeno radit bez sumova,isprobaj ju radu mora u 3 brzini frezati bes frke bez gusenja al naravno ne cjelinu nego obradenu zemlju i nesmije nis zujat i skljocat u getribe,ak se malo teze salta to je normalno jer ju treba nekad malo pokrenv i upada u brzinu bes frke.
Pogle jel masna na izlazu vratila za motike.
Trazi ga utege za kotace reci mu da bi vukel prikolicu,i ak je prvi vlasnik dobil ih je s njom.
Ak te jos kaj zanima pitaj.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
To bi trebo biti model iz osamdesetih, motor je čini mi se original japanac, onda su se pravili kvalitetniji, iako i ovi noviji nisu loši, treba vidit kako pali , kad je hladan može biti malo crno sivog dima iz auspuha, a kad se zagrije dim mora nestat. treba ga malo provozat da se vidi dali ima čudnih zvukova iz mjenjača. ako je sve dobro onda cijena nije pretjerana, ako je nešta neispravno onda cijena može biti i visoka, onda treba pokušati smanjiti cijenu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo je F600 kao i moja sto je bila pre ovog kipora. potpuno ista i oko 80 godine je proizvodnja. po meni je u jako dobrom stanju i malo radila jer koliko vidim sve je u originalu na njoj. sto se tice menjaca i prenosa te su nepoderive. motori jako dobri. mana im je karburator ako se rasteluje plovak ili iglica odmah problemi jer iglicu naci ko original je jako tesko. znaci povedi racuna kako pali i radi . pod sauhom punim se upali i odmah kad upali se vrati na pola i sa malo gasa. posle minut vrati skroz sauh i mora primati gas normalno. crn dim hoce samo dok je pod sauhom imati ako je sve dobro. plav dim ako ima karike lose sigurno. madabih rekao da je dobar motor od oka gledajuci. od stajanja treba proveriti kakav je rezervoar iznutra dal nije rdjav. pravice probleme karburatoru stalno ako ima vise korozije .honde imaju jako miran rad i tih kad je sve kako treba. mislim da je u dobrom stanju
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ako je motor i sve na njemu prakticki novo,skini casicu ispod pipe rezervara baci sadrzaj van obrisi ju i vrati.
Drugo skini casicu na fergazeru dole i pocisti sve oko plovka i kanaln i iglu i samu casicu u njoj se je vj.od stajanja stvorio talog slican hrdi i sve dobro ocisti.
Trebalo bi i rezervar skinut i dobro ga oprat i pregledat da se ne ljusti iznutra.

Koliko je stara~i koji je model?

freza je stara dvadesetak godina ,to je bio model s tomosovim motorom a ja sam našao na njuškalu agregat s hondinim motorom g150,motor je takorekući nov odradio je kod čovjeka par sati,pa sam ga stavio na frezu i sad radi ko nova ,dobio sam agregat za 900 kn ,a poslije sam tomosa prodo za tristo i tristo ostatak od agregata tako da me motor izašao samo 300 kn
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ta
freza je stara dvadesetak godina ,to je bio model s tomosovim motorom a ja sam našao na njuškalu agregat s hondinim motorom g150,motor je takorekući nov odradio je kod čovjeka par sati,pa sam ga stavio na frezu i sad radi ko nova ,dobio sam agregat za 900 kn ,a poslije sam tomosa prodo za tristo i tristo ostatak od agregata tako da me motor izašao samo 300 kn

Dobro si prosel i sigurno bu ovaj bolji od tomosovog.
Pogle rezervar,staklenu casicu ispod i skini casicu fergazera i dobro sve ocisti.
Filter zraka takoder i nemoj u njega stavit prevec ulja stavi do oznacene crtice.
Probaj pa javi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh