• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ti je F400 e sad ima dva tipa motora .ako ti napred na bloku pise G150 tih delova ima dosta u prodaji i jeftiniji su. ako je rec o G 35 motoru za njega se jako tesko nabavljaju delovi i vecinom narudzbinom iz japana direktno.za G150 kompletno paljenje ti je isto kao na G 200 motoru od honde F600.svi prikljucci su ti isti od F350, -400-420.toliko ti mogu pomoci .da smo blie nasao bih ti skoro sve
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Sutra snimim situaciju oko oznaka na motoru.
Ima 2 napred i rikverc i samo jednu pogonsku remenicu.

A jel bi bilo one šesterokutne cijevi posebno za kupiti?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imao sam u mitrovici pre neki dan povoljno sva tri para sestougaonih cevi sa sve motikama zajedno za 30eur. a sta ce mi kad mi nepasuju. mislim da je tvoja honda bas F 400 sa G 35 motorom. male su razlike za prepoznati ali mi se cini da je bas taj.cek ti si mislio na sestougaone nosace za motike ili da je izjedna duza. to nema na tim manjim hondama samo iz delova se pakuju. takve su na hondi F 600-620-700 ali su precnici veci i nepasuju. mogu ti izmeriti precnik bas i duzinu ali sam siguran da je kod tebe manji precnik.
 
Posljednje uređivanje:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
ovako mi se na izgled čini da je f420 ida motor je g-150,

Uploaded with ImageShack.us
1-ispod ove remenice se nalazi ravna površina oblika kvadratića i na njoj je otisnut tip i serijski broj
2-ovdje s prednje strane u razini čepa za ulje piše oznaka motora ako nije tu onda je ispod izlaza auspuha sa bloka tip motora i kubikaža
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Hvala na odgovorima ali nisam stigel snimiti.
Sutra dolazim sa novim pitanjima
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
pozz, rastavio sam getribicu od F420

ovo mi je opalo:


predpostavljam da iz ovih kanaliča:




e sad me zanima točan redosljed kak to ide sve??

moja predpostavka: oprugica, kuglica, pa osovinica(na kojoj je vilica), bolcna (sa 1. slike) i optet druga osovinica s vilicom.


može katalog dijlova ako ima ko kakva link

hvala!
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
Re: motokultivator

Pozdrav,

Nedavno sam kupio frezu benasi RL 308L pa me zanima dali zna ko imali prikljucak za nju, vadilica kumpira i dali se moze koristiti s frezom ili je potrebno montirati gume?

Evo par slika freze

http://postimg.org/image/fqug7rrqr/
http://postimg.org/image/qk1yga90z/ http://postimg.org/image/dvlg1u71v/

Hvala

ne znam dali ti uopče možeš montirati kotače jer je to kopačica ali ti je to odličan stroj za frezanje i međuredno frezanje kada smanjiš širinu motika
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Re: motokultivator

ne znam dali ti uopče možeš montirati kotače jer je to kopačica ali ti je to odličan stroj za frezanje i međuredno frezanje kada smanjiš širinu motika

možeš vadit krumpir al normalno da moraš skinit frezu i montirat kola i to po mogučnosti željezna koja se ukopavaju u zemlju i ne proklizavaju ka gumena, a plug za vađenje krumpira ti je novi cca 600kn
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Molim kolegu forumaša da poslika preinaku na španeru kuplunga za bolje odvajanje brzina na hondi 450.

Negdje sam pročitao da samo treba izbušiti drugu rupu na novom mjestu i zamjeniti mjesta feder/sajla i problem rješen. Mene zanima kako ako netko može slikati?

Ja imam problema da mi jako loše odvaja ili nikako... molio bih i ako netko može slikati kako su postavljeni limići koju guraju remen prema motoru prilikom odvajanja tak da ovaj kad je odvojeno ne vrti getribu... :D:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam slike ali mi je slab signal da ih mogu prebaciti na forum. pokusacu za par dana valjda ce uspeti. limcice postavljas tik ispod kaisa ili iznad za gornji limic kad je kvacilo u radnom rezimu. ali ako ti je masina suvise napred onda je previse naspanovan i nemoze se nastelati. prvo limcice nasteluj da su 1mm od kaisa pa probaj a i na samoj sajli kod rucice imas stelovanje zatezanja sajle koliko da odvoji. u dosta slucajeva oslabi i opruga pa je treba pojacati. ja sam to preradio na hondi f400 i za sada je super.rupica se busi otprilike na istu udaljenost od osovinice gde se pokrece spaner. znaci koliko je udaljeno otprilike od zadnje strane gde se kaci toliko udaljeno na prednju od osovinice. priblizno mestu gde se kacala opruga za drzac. samo vislje da se moze sajla zakaciti sa U prikljuckom. na taj sistem manje lomi kaiseve jer ih nesavija unutra i lomi nego spanuje ka dole u trougao takoreci.
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prijatelju, bolje da čekam slike, nisam shvatio iz ovog opisa gdje se buši, gdje špana itd. Hvala Ti unaprijed.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Molim kolegu forumaša da poslika preinaku na španeru kuplunga za bolje odvajanje brzina na hondi 450.

Negdje sam pročitao da samo treba izbušiti drugu rupu na novom mjestu i zamjeniti mjesta feder/sajla i problem rješen. Mene zanima kako ako netko može slikati?

Ja imam problema da mi jako loše odvaja ili nikako... molio bih i ako netko može slikati kako su postavljeni limići koju guraju remen prema motoru prilikom odvajanja tak da ovaj kad je odvojeno ne vrti getribu... :D:

Ma tebi je prenapet remen ili si kupil prekratki remen ili pomical motor.
Evo ti slika f600 pa usporedi.
Al kaj vica veli da te limice stavis na 1mm od remena kad je napet mislim da je to premalo jer u radu remem radi i stalno lupka limic.






screenshot tools
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Prijatelju, bolje da čekam slike, nisam shvatio iz ovog opisa gdje se buši, gdje špana itd. Hvala Ti unaprijed.

evo uspeo sam jednu najbitniju sliku da prebacim
15022013347.jpg
[/IMG]
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Jel mogu staviti jaci motor na kopacicu MIO 300, mislim jel moze to izdrzati getriba planiram ugraditi motor umo 08 i postaviti 6 reda nozeva.

Inace ovaj zatezac kaisa i ja sam postavio kao VIca , samo umjesto da busim navario sam parce flaha od 10mm sa strane za sajla da ide ravno a ovako ide u koso, bar kod mene je tako
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve trpi dok trpi. nemoj preterivati bas sa snagom ali tomos mislim da ce odgovarati. on je cini mi se oko 2,2 kw .ali preko 3kw nemoj . stavljali su kod nas od f400 pa je puko lanac i raspao se ceo menjac i kucista. bolje prodati i doplatiti za jacu bar f400. kod nje su vec robusniji menjaci
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Sad sam gledo u uputu, i tamo piše da se limići podešavaju na 6-8 mm od remena, a napetost remena je 80-85 mm na vanjskoj strani remena u momentu kad je glavna spojka isključena, skeniro sam uputu ali nemogu postaviti imam neku grešku sa serverom, to je za hondu 620 i 600, ja sam tako podesio i više nemam problema sa brzim trošenjem remena
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: motokultivator

pitanje je dali su uopste dosli tockovi uz nju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh