• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
pozdrav , bravo majstore okretanjem motora promjenio smjer vrtnje na getribi i sad imaš tri brzine rikverc ,moram priznat veoma lukavo,šteta što nema dovoljno mjesta između motora i getribe, tada bi bilo dovoljno da prekrižiš remen i eto promjene smjera,,,
Istovremeno sam i usporio brzine tako da će otprilike 3 brza biti za rjeđu travu a 2 brza za gušću, ali ću napravit kanale tako da mogu pomjerit motor i na manju remenicu na mjenjaču tako da imam one najbrže brzine,ovo sa križanjem remena nisam se dosjetio, jedino bi onda bio problem odvajanje motora od mjenjača, to je dobro kod strojeva koji stoje .

hvala za slike no ja i dalje nekužim kako taj mehanizam pokreće kosu???
Tu di je ralica za snjeg prikopčana na slikama tu se kače i svi drugi priključci, mogu ti uslikat i kosilicu strižnu koju ja koristim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Tu di je ralica za snjeg prikopčana na slikama tu se kače i svi drugi priključci, mogu ti uslikat i kosilicu strižnu koju ja koristim.


e to mi uslikaj ako ti nije problem
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
hvala za slike no ja i dalje nekužim kako taj mehanizam pokreće kosu???

svi priključci za mtk mio standard honda kopčaju se kao najobičnija prikolica klinom i imaš dva vijka kojima se sa svake strane klina fiksira a pogon za priključke je preko remena ,posebna remenica za pogon priključaka izlazi iz mjenjača i nema veze sa ovim remenicama između motora i mjenjača ,dakle nema nikakvog kardana ili slično
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
e to mi uslikaj ako ti nije problem
evo imam nekih starih slika a uslikat ću još ovih dana da se vidi sve bez štitnika.
webplayer.php
http://img690.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=mio620sakosilicom001.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad nešto neće pa neće.i baš taj dio koji me zanima je prekirven tim bijelim limovima.

ipak hvala
Kils ti je sve objasnil ..samo ti neš slušati ili čitati
Svi ti priključci se prihvačaju :lol: kao i ralica ...
scaled.php
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kils ti je sve objasnil ..samo ti neš slušati ili čitati
Svi ti priključci se prihvačaju :lol: kao i ralica ...
scaled.php

halooo čoječe,džaba ti meni pričaš,ja hoću da vidim,ja sam ti Bosanac to ja nekužim dok nevidim.znaš to i sam. prihvat smo vidjeli i sasvim jasna stvar ali pogon je sad u pitanju,ili sam se ja pogrešno izjasnio,postao sam biti parlamentaran:weedman:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ako neko ima interesa za gore navedenu roto kosu za ove modele poslaću mu.za mene je to prelagano o velike prepravke bi bile[/QUOTE]

daj ako možeš uslikati tu kosilicu sa par strana imam i ja takvu samo ko da je nešta prepravljano pa da usporedim
 
M

mio-s

Guest
Možete li mi uslikati remen, remenice i one natezače na svojoj kosi? Kad stoji na frezi.. I koliko treba biti tih natezača remena? Ja imam samo jedan, gornji, i kad stavim remen i sve montiram donjio dio remena mi ide po blatobranu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Možete li mi uslikati remen, remenice i one natezače na svojoj kosi? Kad stoji na frezi.. I koliko treba biti tih natezača remena? Ja imam samo jedan, gornji, i kad stavim remen i sve montiram donjio dio remena mi ide po blatobranu.

ako se govori o strižnoj kosilici onda na ovoj stranici imaš slike ,par postova unatrag ja sam stavio slike i vide se dobro svi natezači, tebi onda vjerovatno nedostaje donji
 
M

mio-s

Guest
Pozdrav.

Natezače sam složio od ležajeva, kod mene je bilo nešto prerađivano i rezano.



Trebam, ako netko ima motor Honda G35, ispravno ili neispravno. Ili samo sistem startera. Nedostaje mi pločica koja je ovdje označena brojem 6. http://www.boats.net/parts/search/H...O F400-2031403/F400 RECOIL STARTER/parts.html Možda bi pasalo i od motora Honda G150, a možda i od G200, pa bih molio da ako imate nešto od navedenog, neispravno, za dijelove, da mi javite da se dogovorimo.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Pozdrav.

Natezače sam složio od ležajeva, kod mene je bilo nešto prerađivano i rezano.



Trebam, ako netko ima motor Honda G35, ispravno ili neispravno. Ili samo sistem startera. Nedostaje mi pločica koja je ovdje označena brojem 6. http://www.boats.net/parts/search/H...O F400-2031403/F400 RECOIL STARTER/parts.html Možda bi pasalo i od motora Honda G150, a možda i od G200, pa bih molio da ako imate nešto od navedenog, neispravno, za dijelove, da mi javite da se dogovorimo.
ja nemam od djelova ništa, dali imaš tu pločicu ,jeli pukla ili je poderana, možda bi se mogla u kučnoj radinosti napraviti.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Pozdrav.

Natezače sam složio od ležajeva, kod mene je bilo nešto prerađivano i rezano.



Trebam, ako netko ima motor Honda G35, ispravno ili neispravno. Ili samo sistem startera. Nedostaje mi pločica koja je ovdje označena brojem 6. http://www.boats.net/parts/search/H...O F400-2031403/F400 RECOIL STARTER/parts.html Možda bi pasalo i od motora Honda G150, a možda i od G200, pa bih molio da ako imate nešto od navedenog, neispravno, za dijelove, da mi javite da se dogovorimo.
neznam da li ti odgovara imam ja kompletan starter ali je od novijih honda motora gx160,ne treba mi dao bi jeftino
 

Prilozi

  • P3270008.jpg
    P3270008.jpg
    28 KB · Pregleda: 866
  • P3270009.jpg
    P3270009.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 1,617
M

mio-s

Guest
ja nemam od djelova ništa, dali imaš tu pločicu ,jeli pukla ili je poderana, možda bi se mogla u kučnoj radinosti napraviti.


u tome je i stvar, ja je nemam, da je imam lako bi se dalo napraviti.
 
Na vrh