• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam se odlucio na kipor po preporuci drugih koji su imali i njega i slicne kopije koje vise neznam ni kako se zovu jer imena ima koliko hoces. znam da samo kipor ima izdrzljiviju pumpu i dizne i bolje pali i manje dimi. tako kako su mi preneli i preporucili tako je i danas posle skoro 3 god. rada. a mogu vam samo reci da sam prezadovoljan.da ga neureknem ali jos nijedan problem iako je dozivio i 2 prevrtanja i vrlo teske uslove za rad po velikim vrucinama.do sad je blizu 1000 casova napravio sigurno samo ako ne i preko toga.sve su to verovatno kopije ali i u kukolju ima negde i zita kod kineza samo ga treba pronaci. sta drugo reci
 

dragpetro

Novi član
Tu od
5 Ruj 2014
Poruka
3
Imam Hondu Mio F620Y sa skoro svim priključnim mašinama. Pre neki dan sam za taj kultivator kupio vučnu frezu, koja je dosta raubovana, moram da je rastavim, promenim ležajeve i podmažem dva lančanika. Može li neko da mi pomogne savetom kako da na vučnoj frezi skinem poluosovine koje nose noževe motika?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Na krajevima šesterokutnih cjevi su ti rupe.
Unutra gurneš (nemoj me držati za riječ) 17 ili 19 gedoru na koju nasadiš krati i dugi nastavak.
Zacvikaš noževe da ti se ne okreču i odpustiš šaraf.
Jedan je lijevi navoj, a drugi desni (neznam koji je koji, probaj pa buš videl).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako sam dobro skuzil,ti si nozeve skinul a htjel bi skinut komade koji su ostali virit iz reduktora?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Na krajevima šesterokutnih cjevi su ti rupe.
Unutra gurneš (nemoj me držati za riječ) 17 ili 19 gedoru na koju nasadiš krati i dugi nastavak.
Zacvikaš noževe da ti se ne okreču i odpustiš šaraf.
Jedan je lijevi navoj, a drugi desni (neznam koji je koji, probaj pa buš videl).
Gedora je 19mm, na desnoj strani gledajuči u pravcu vožnje je ljevi navoj, a na ljevoj strani je desni navoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ovo prolječe sam dotezal jer je ispal jedan šaraf, sreča pa je desni navoj bil.
Zaboravio od onda :icon_redface:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ja desnu stranu skidam jer mi je usko između zadnjeg reda vinograda i susjedovog puta, 4-5 puta godišnje pa se sječam.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Molio bih znalce za savjet...kako se ponaša original plug za vađenje krumpira..npr. kao sada u mokroj zemlji..ili je moguće za vađenje krumpira koristiti plug za zagrtanje tj. pravljenje jamica...Molim prednosti jednog i drugog tj..nedostaci...suha-mokra zemlja..korov..
 

dragpetro

Novi član
Tu od
5 Ruj 2014
Poruka
3
Veliko hvala na pomoći MUHA i DLESA 18, ali na gvozdenim kvadratnim pločama, koje su krajevi poluosovina, rupa je mala, tek da prodje hemijska olovka. Nema govora da može gedora 19. Da li je možda unutra šraf sa inbus glavom i kojom?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa to je rupa sa navojem gdje se sarafe sarafi koji drze motike.
Sad rasarafi kuciste i rasklopi ga
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dali kod tebe ovako izgleda vučna freza, na desnoj strani je skinut zadnji par noževa da je motoru lakše, a onda je i meni lakše odvrnit vijak ključ 19 i skinit ta dva para noževa sa te strane.
12934051909217153105.jpg
[/URL][/IMG]
48213495879360422040.jpg
[/URL][/IMG]
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Molio bih znalce za savjet...kako se ponaša original plug za vađenje krumpira..npr. kao sada u mokroj zemlji..ili je moguće za vađenje krumpira koristiti plug za zagrtanje tj. pravljenje jamica...Molim prednosti jednog i drugog tj..nedostaci...suha-mokra zemlja..korov..

Ja sam sa ovim za vađenje vadio cijele brazde,što misliš kako bi tek bilo sa ovim za zagrtanje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nisi mi ništ odgovoril..kada si vadio..sad po blatu ili po suhome..daj molim te objasni malo detaljnije, jer neznam uopće kak to funkcionira.
 

dragpetro

Novi član
Tu od
5 Ruj 2014
Poruka
3
Dali kod tebe ovako izgleda vučna freza, na desnoj strani je skinut zadnji par noževa da je motoru lakše, a onda je i meni lakše odvrnit vijak ključ 19 i skinit ta dva para noževa sa te strane.

Dao sam vučnu frezu majstoru da ispravi limove i ojača ih. Napraviću fotografije, pa da uporedim sa ovim odličnim koje je snimio DLESA 18, da bi moje pitanje bilo jasnije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Nisi mi ništ odgovoril..kada si vadio..sad po blatu ili po suhome..daj molim te objasni malo detaljnije, jer neznam uopće kak to funkcionira.
Vadio sam pred 10-tak dana po suhome ali je u zemlji bilo dosta vlage.Zemlja je bila dosta sabijena od velikih količina kiše i zato se zemlja nije lijepo rasipavala nego su se dizale brazde.
Ovako je izgledalo ove godine kad su uvjeti bili katastrofa,vidi se kak je krumpir blatan jer se zemlja drži za njega.

upload pics
A ovako kad su idealni uvjeti,vidi se da je krumpir čist jer se zemlja lijepo osipavala

A ovo je moj home made plug za vađenje

image sharing
upload
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Hvala, ali ja sam mislio dali netko ima original od mio-honde f400 plug za krumpir, dali se to isplati kupit ili je isto vadit kao i sa plugom za zagrtanje kojeg imam.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Mislim da nema neke velike razlike,samo je drugačiji priključak za motokultivator,sve ti je to na isti kalup rađeno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ma ovaj ima neke ručice dolje i gore za štelanje,,zato mislim da možda bolje radi.
a ovakvog običnog ima ja.
 

Prilozi

  • plug.jpg
    plug.jpg
    9.9 KB · Pregleda: 1,335
  • plug2.jpg
    plug2.jpg
    4.7 KB · Pregleda: 724

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ovaj prvi na slici je kao mali plužic (ima lijevi i desni položaj), ako ga možeš fiksirati u srednji položaj onda bi (možda) poslužio za vađenje krumpira (ako je u pijesku). Ovaj drugi je vrganj (razgrtač) malo ozbiljniji i jači. Odgovara na mali i veliki mio. On je pogodan za raditi redove na prethodno isfrezanome. Što se tiče vađenja krumpira on bi možda mogao funkcionirati u kombinaciji sa F-Y 600 koja je opterećena sa utezima (prednji uteg 23 kg, dva bočna po 20 KG). I kad se zbroji težina stroja cca 70 kg + utezi, dobije se ukupna težina 130 kg. Znači moglo bi funkcionirat ako su idealni uvjeti (da nema korova, da nije jako suho i sabijeno tlo, da nije previše vlažno itd..-) a takvih uvjeta skoro i da nema (pogotovo ove godine). Sa F 400 gotovo i da nema šanse da se vadi krumpir (težina mu je 57 kg). Minimalni stroj za vađenje krumpira je Labin (kao na preth. slici) ili neki sličan njemu pa na gore. Kod mene ako je suho kad se vadi treba min. traktor 25 ks.:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh