• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Lupalo je i kad se starter skine, bas se cuje iz masine. Bas je u taktu, a i probao sam onako kad stavis odvijac (sarafciger) na blok i prislones na uho cuje se iz masine.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pogledajte magnet dal se nije otpustio a ako nije onda je klipnjaca garant
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Čuje se lanac distribucije. To se čuje samo na praznom hodu. Možeš probati zatezati kvačilo (bez ubacivanja u brzinu) i vidjet ćeš da će se taj zvuk mijenjati. Isto će biti ako skineš pogonsku remenicu (tog zvuka neće biti). U radu i pod konstantnim opterećenjem tog zvuka neće biti. Lanac sam po sebi ima mali luft (nema zatezač), s vremenom se djelomično istroši pa je to malo izraženije. Dobro bi bilo napraviti servis.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
@vica dobro je rekao brgud to je lanac distribucije kad je na slabom gasu se čuje čim pojačaš gas prestane zvuk a i u vožnji se ne čuje:(nod):
Šta bi onda trebalo stavit novi lanac kada nema zatezača i koja je cijena lanca.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: motokultivator

Ventili se ovak nemogu čut.
Meni ovo zvuči kao da je stavljena sviječica dugog navoja ili da je otpao vijak sa klipnjače.

Između ostalog se čuje kao neko zujanje,sad dali je ležaj na bregastoj ili radilici nemre se znat.

A ako je lanac,al sumnjam da je, obavezno kod zamjene lanca stavit i nove lančanike ako su imalo pojedeni utori.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Najbolje je nadrobiti sve moguće i nemoguće i nešto od toga nadrobljenoga sigurno je. Lančanici se ne mogu zasebno mjenjati. Zašto ? Zato jer su sastavni dijelovi radilice odnosno bregaste osovine. Od nagađanja, nema kruha, treba napraviti servis. Otvoriti motor i sve pregledati i zamijeniti ono što je potrebno, u prvom redu zamijeniti lanac, provjeriti ventile, karike, klipnjaču (zračnost). Evo dvije sličice za oficira, da on zamjeni lančanike. :(giggle):

MsAQdU7.jpg


87VGxdy.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: motokultivator

Brgud sad vidim tvoj post,i meni nije jasno kak se nebi dali zamjeniti lančanici?
Kolko vidim radilica ima za kupiti još orginalnih,a s njima i lančanike,ne kužim di je problem?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Pozdrav Ljudi, ovako trebam pomoc od vas koji se razumijete u honde.

Naime imam prilike od staroga uzeti malu hondinu kopacicu posto je on ne koristi ali ne znamo model i dali to sto valja od stajanja.

Jedino sto znamo stari I ja da je gore hondin motor g35, proizvedena u osjek I ima bljedo narancasto sa bijelime haubu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
To je nešto dosta staro (ili je kriva oznaka g35, meni nepoznato):icon_scratch:.
Da nije slučajno G28 ili G42, to su dva starija modela.
Bolje provjeri o kojemu modelu se radi, pa onda možemo biti pametniji.
Premalo informacija (i to vjerojatno krivih).
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Ne znam kako to da smo stari i ja zapamti to jer sam je ja jednom vidio a on mi potvrdio u razgovoru da je g35 :(giggle):

Mozda je g35 naziv motora a ne naziv modela kopačice


Realno su velike šanse da je g28 jer je tu kopačicu dobio stari uz vinograd jer čovjek od kojega je to kupio dobio u nasljeđe kada mu je otac preminuo a on je kupio sve novo.

Nadam se da ovo ima sve smisla :(giggle):

Znaci prastara je i nije radila par godina.

Nego moze li sa njome sta napraviti i dali se je isplati slagati i jeli ima gdje kupiti nozeve pošto su mjenjani za kotace?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Meni nisu poznati ti modeli, ako je g28 ona ima pogonske remenice sa desne strane.
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Drage volje bi stavio ali trenutno ne mogu do nje jer je kod staroga u vinogradu a stari u njemackoj.

Trebao bi je uzet kada dođe doma a ne znam dali ta kopačica sta vrijedi I jeli je mogu koristiti.

Ako je ne mogu koristiti onda je ne bi ni uzimao jer bi mi stajala za bez veze i povlacila po dvorištu zato i jesam u toj sve ukupnoj dilemi.


Google je potvrdio ono sto sam i mislio, postoji taj famozni hondin g35 motor. Čak sam nasao i korisničke upute u pdf-u ali ne i model kopačice u koji se ugrađivao.

Evo i link.

Odmah prvi pdf.

https://www.google.hr/search?q=mio+...ved=0ahUKEwjs4732kKzRAhXoIsAKHSXkAlkQ_AUIBCgA
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ako je u vinogradu i ako vjerojatno ima preko 35 godina, onda je bolje da je zaobiđeš u velikom luku.

Ako je pak u nekoj brvnari (kleti, vikendici ili slično) i ako nije bila van upotrebe dvije ili više godina, isto tako je jako upitno u kakvom je stanju.

Ako je radila konstantno svake sezone (uključujući i prošlu) onda možda nije cilindar - karburator porozan ali je istrošena. Ali i ako je do nekle OK onda bi mogao biti problem za djelove (pošto je stariji model).

Još se ne zna o kakvoj se kopačici radi ?:(emo):
 

UMOS

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
12
Prije dvije-tri godine sam dobio Honda F 400 (MIO STANDARD) moto kultivator koji je
X godina stajao u šupi. Očistio sam ga, oprao, promijenio svječicu, novo ulje, promijenio potezno uže, ispustio staro gorivo, oprao rasplinjač, nalio gorivo, uz povučeni čok, upalila iz drugog poteza.
Eto to je čudesna HONDA. Neuništivi motor. Od onda ga trebam par puta godišnje i pali bez problema. Gorivo svaku godinu stavljam novo, i nakon obavljenih radova
obavezno treba zatvoriti gorivo na slavini. Problemi mogu nastati sa plovkom u rasplinjaču, pa se dogodi da ga zalije (presauga), a onda ga je teže upaliti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ništa nije neuništivo, pa tako ni ta Hondica, ali ova je ipak imala sreće (da nije zaruzinio cilindar od stajanje, nekorištanja).
Još bi bilo dobro da kod dužeg odmaranja odvrneš čašicu karb. i da ne ostane niš goriva u njemu, a ujedno da se uvjeriš na špina zatvara čento per čento.:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh