• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Mondijalko taj G35 motor je ugradjivan u honde F400 seriju i jako je kvalitetan motor ali tezi dosta za delove. Kod nas takoreci nijedan deo se nemoze naci a sto jos ima je znatno skuplje.Negde sam imao sliku upravo te honde jer rodjak je ima
 

Mondialko

Član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
33
Ljudi hvala vam svima na odgovoru odgovorima :eek::

No situacija je takva da je jos nisam vidio tako da ostaje samo slika u glavi kada sam je zadnji put vidio no uslikati cu je kada je vidim opet uzivo...a to bi trebalo biti uskoro.

Koliko sam trazio po internetu i skuzio to je mala kopačica slicna g28 sa doticnim motorom i naranđastom haubom. Sto je meni odmah bilo cudno jer su honde crveno- bijele.

I pise honda osijek g35 stari mi je rekao da je predprosle godine uštijao vrt sa njome bez problema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Veca je to i jaca freza od F28 , a evo jedne slike koju imam od te honde sa G35 motorom. U istu seriju je ubacivan i G150 za kojeg je dosta lakse za delove .Sad bar ima zamenskih motora pa nije velik problem
77906992988452892879.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ako je potpuno ispravna onda možeš od nje očekivati da će šljakati jedno određeno vrijeme. Ali ako je motor istrošen i ako nema dijelova, onda je upitan popravak.

Imaš i opciju ako su noževi i mjenjač OK, staviti neki zamjenski motor.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
pozdrav. evo odlučio sam kupiti mtk f 620. molio bih vas koji imate takav ili sličan kultivator da mi ukažete na što bih trebao obratiti pažnju kod kupnje ,jer ovo mi je prvi motokultivator koji kupujem. UNAPRIJED HVALA.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: motokultivator

Na sve,od paljenja do opčeg stanja,dima na auspuh i tišine rada na leru po kojoj je honda ppznata.
A getribu treba isprobati jer na mjestu nebuš niš otkril.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Provjeriti ulje u motoru (količinu i stanje ulja), ako ga fali (nije dobro), ako je gusto (nije dobro). Ako je malo zauljeno kod osovinice regulatora gasa (ništa strašno), ako je zauljeno ispod poklopca ventila (odušak motora) nije dobro, ako je rezervar za gorivo rđav iznutra (nije dobro).
Obavezno vidjeti u kakvom je stanju šalica karburatora i centralni dio karburatora (u koji je zašarafljena šalica). Da nije škarigo izgoren (novi ti košta 100 eurića).

Po istrošenosti noževa može se vidjeti koliko je radio, da su noževi pravilno složeni i kompletni. Da nije na izlaznoj pogonskoj osovini namotano svakakvog smeća (ako ima blata i trave) onda je osovina zasigurno ruzina do semeringa. Da ta ista osovina nije vlažna od ulja, naravno ako ga ima u mjenjaču.

Pitati vlasnika koje ulje je koristio u motoru i koliko ga je često mijenjao i kontrolirao, isto tako koje ulje je u mjenjaču.
Pogledati uljni filter zraka (ako je na dnu crno cca 5mm ispod ulja), znači da odavno nije bio čišćen ni stavljeno čisto ulje.

Remen, zatezač remena, vezni limovi (na relaciji motor - mjenjač), da nije puknuta remenica na mjenjaču.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: motokultivator

Brgud moja zadnjih 8 godina radi ko crnac pod opterečenjem a noževe nisam u zemlju metal punih 15 god.
Ko novi su.
Ako slini na dihtungu glave nije strašno,ovak i onak po uputstvu trebalo bi čistiti garezž sa glave i klipa i ventila svakih x sati,pa se stavi novi dihtung i ako treba koji šaraf...
Meni čašica fergazera ko nova nakon skoro 30godina,a fergazer ko novi izvana.
Semering bregaste nikad mjenjan i ne slini još,i opčenito nigdje masna.
A ulje svake godine mjenjam i unutra je motul 20w/50 (jako gusto ulje).
Jedino di mi je slinila jesu semerinzi na glavčinama di motike dođu.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da ja prodajem pa da mi očeš rasturit ceo kultivator prije neg ga kupiš,isteram te iz dvorišta.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Dobro veče.
Evo nakon dužeg vremena imam potrebu da se posavjetujem sa poznavateljima MIO Motokultivatora.
Dakle zanima me koja je razlika između mjenjača MIO-630 i MIO 620/600?
Koliko mi je poznato 630 ima pogon direktno sa radilice, a 620 i 600 sa bregaste osovine,e sad koja je razlika?
Možda neko ima servisnu dokumentaciju od tih mjenjača,usporedbe radi?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Model F600 i F620 imaju pogon sa bregaste osovine, znači da se pogonska remenica okreće najviše 1800 okr/min.
Dok F630 ima pogonsku remenicu na radilici i okreće se max 3600 okr/min.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Našao sam kod nas u gradu sajlu čoka od 101, preko telefona.
Idem kasnije vidit kako izgleda i kupujem onda:icon_kidra:
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Model F600 i F620 imaju pogon sa bregaste osovine, znači da se pogonska remenica okreće najviše 1800 okr/min.
Dok F630 ima pogonsku remenicu na radilici i okreće se max 3600 okr/min.

Ok, jasno mi je to ali mene zanima konstrukcija njenjača da li je ista i za 620 i 630?
Prije 3 godine sam ugradio dizel motor na mjenjač od Honde 600, on ima pogon sa radilice pa mi je sve malo prebrzo,pogotovo za vučnu frezu.
Prilikom frezanja snage ima dovoljno,ali je sve prebrzo,znači i sama rotacija noževa kao i prva (spora) brzina. Razmišljao sam kad bih imao mjenjač od 630 možda bi to onda odgovaralo.
E da i pogonski remen mi pokida za otprilike 200 kvadratnih metara.Sve je dobro naštelano i remen nigdje ne zapinje, jednostavno počne dimiti i za kratko vrijeme se sav raspadne.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: motokultivator

A da uradiš nove remenice pa tako dodatno usporiš?
Kakav remen koristiš, jesi li probao neki malo kvalitetniji nazubljeni?
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Remenice su napravljene nove,znatno manje od originala.
Koliko sam čuo da 630 ima ubačen jedan zubčanik više u mjenjač,e sad me zanima da li moram imati i drugu osovinu, zato bih trebao nekoga ko ima katalog od 630. ili neko ko je popravljao mjenjač ili rastavljao da kaže nešto konkretno iz iskustva. pozz.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: motokultivator

Ako je mala remenica mnogo manja od propisanog minimuma, ili na granici za taj remen zbog velikog loma i velike brzine se lako zapali i pokida.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Sve je meni jasno, zato i tražim ovo drugo riješenje,ako je moguće to izvesti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh