• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator honda

G

geoured1

Guest
motokultivator

Namjeravam kupiti motokultivator Mio Osijek F430 ili F450.Listajući po internetu zaključio sam da imaju iste karakteristike, stoga me zanima koja je ključna razlika između ta dva modela.
 
T

tafe42

Guest
Re: motokultivator

razlika je u motoru, f 430 ima GX 160 motor sa 5,5 ks, f 450 ima G 200 sa 5 ks, ali to ti je zanemariva razlika što se tiče konja!
možda koja razlika u konstrukciji, ali to ti je više manje to!
Ja sam na svoju staru 20 godina f 620 kupio novi motor, GX 160, radi odlično. kažu majstori da je motor nepoderiv, naspram prijašnjih, i onih što ih sklapa mio.
 
G

geoured1

Guest
Re: motokultivator

zahvaljujem na odgovoru, znači preporuka bi bila f 430
 
T

tafe42

Guest
Re: motokultivator

geoured1 kaže:
zahvaljujem na odgovoru, znači preporuka bi bila f 430
ma zavisi koliko posla namjeravaš raditi, tu su ti one, neznam kako se kreće cijena?
Jesi vidio Hondine motokultivarore HONGOLDONIA
fe500-e1.jpg

FE 500-E1
f510k5-se.jpg

F 510 K5-SE
MODEL MOTOR SNAGA TEŽINA RADNA ŠIRINA VPC MPC
FE 500-E1 GX160 5,5 KS 57 kg 81 cm 7.140,00 8.710,80
F 510 K5-SE GX160 5,5 KS 53 kg 81 cm 8.950,00 10.919,00

više na:
http://www.hongoldonia.hr/vrt-i-poljodj ... atori.html
 
G

geoured1

Guest
Re: motokultivator

Namjeravam obrađivati cca 700 m2 vrta, vjerujem da su original Hondini motokultivatori kvalitetniji, ali po cijeni
mi više odgovara Mio standard, navedene cijene za Hondu su na kotačima (F510), a najpovoljnije što sam uspio naći za F43 sa usitnjačima i bočnim diskovima bilo je 8.200,00 kn, a možda uspijem spasiti i PDV. Osim toga dobio sam dosta priključaka za F43, pa neznam da li bi oni pasali na Hondu.
 
T

tafe42

Guest
Re: motokultivator

znači cijene su tu negdje!
što god kupiš, nećeš požaliti, strojevi su zakon!!!
mislim da priključci pašu bez problema, ipak je sve to "Honda"
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: motokultivator

Evo jedan mali ;)


Motor je sitan 20ks :blackeye , ovo je težina samo motora :roll:


Brzina ima kao i većina imt-a, ide 15tak km/h, dizel motor, vodeno hlađenje, alnaser...



Šta reć?

ps
Nije moj, ja sam ga samo išao zalit :mrgreen: da što duže radi...
 
B

Bobo

Guest
Re: motokultivator

UUUUUUUUU, matere ti strojcina ziva...

Al ce nekome ruke cupat iz ramena, to ce bit gadno za gledat, kad se zivotinja krene otimat...

Cjena, prava sitnica ili...?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: motokultivator

Živina ima i 3 kotač kao i sic kad se freza, freza je iza na kardan...

Hm, da cijena rekao je vlasnik ''dobra'' (pa što to god značilo), uzeo je 2 brazdni plug (naravno da je manjeg zahvata, a ako nebude išlo uvijek može zadnju brazdu dići u zrak ali plugić je malecki tako da će bit trčanja kad guzica utrne na sicu), frezu, prikolicu...

Bude se sam pohvalio, ovu su spy fotke :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: motokultivator

Majko mila... Vjerujem da je cjena dobra, al ja bi uvjek prije takvog cuda trazio polovnog tomu i radio ko covjek...

Ovo su perverzije. "motokultivator" s 20ks... COVJECE, ja jos ne mogu vjerovati da je to toliko glomazno. Vidio sam labinke one velike, pa ono, zamislis se, al ovo...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: motokultivator

Hm, a ja kreten prije nego sam vidio, govorio ma daj, riža ovo ono, kad sam vidio, uf, 1100ccm, dizel, vodenjak, aaaaaaaaaa.
E da, na slici nedostaje zaštita remenja i još par sitnica...

Kvačilo odmah iza remenice, capice, druk ležaj, ma milina za šarafat... Alnaser kinezi našarafili od 3.2kw :roll: inače ovo nije standard, nego je naručena ''pojačana verzija'' :p i bome se dosta čekalo...
 
B

Bobo

Guest
Re: motokultivator

Vidim kvacilo gde se nalazi.. .sve je vrlo pristupacno, ali opet...

Mislim da je ovo svejedno pretjerivanje.


Cime se kolega bavi i sto ce raditi s "motokultivatorom"?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: motokultivator

Uslužno frezanje, neki poslovi u voćnjaku, nešto povrća.... Ima još jednu od 6 i jednu od 9ks, te mislim da će one na prodaju, isto su dizelke..

Uglavnom, živina će se naradit dobro, a traktor pa čak i tomo mu neispunjava zahtjeve.. Baš mora biti motokultivator, a ovoga je tako želio :mrgreen:

A ni tomice u dobrom stanju nisu jeftini, bolje uzet 539... Ali kažem, traktor ne..
 
B

Bobo

Guest
Re: motokultivator

Svaka mu cast na mudima sto uopce zeli stajati iza freze od 20 ks... da je"na vagi" 100 puta, treba to svjedno okretati na uvratinama... ma ne zelim ni pomisljati...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: motokultivator

Čuj, zvijer je, kad bude u radu, napišem dojmove a bude i koja slikica, jer moram imat to iskustvo, da mogu reć da sam vozio motokulivator od 20ks ;) jer to nemožeš svaki dan..

E a zvuk jednocilindraša, ko harly d.. samo viče kljok kljok a prozori u garaži vibriraju.. Sad ide prvo namaz na šarafe da nema odpuštanja i onda laganini...
 
G

geoured1

Guest
Re: motokultivator

Ponovo bih imao pitanja na temu motokultivatora, konkretno me interesira da li Mio f430 ili 630 ima mogučnost priključka vadilice krumpira, kako ta vadilica izgleda i da li to proizvodi Mio ili neka druga firma, naravno da je kompatibilno uz navedene modele. Svaka slika bi itekako dobrodošla.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: motokultivator

Imam ja sliku vadilice kropmpira, ali za mininmalno 12 ks.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: motokultivator

Kontam kaže:
Imam ja sliku vadilice kropmpira, ali za mininmalno 12 ks.

Ajd' molim te stavi par slika. :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: motokultivator

Evo ova sam izvadio iz kataloga, ako nađem gdje na netu budem još stavio. Ovo je tip vadilice za moj. Bilo mi malo skupo pa nisam kupio. No možda se i odlučim jednom kad dođem do nekih novaca. Sada imam i preča ulaganja.

dokument009.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh