• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Ljudi pa o čemu vi pričate? Motori stari 30 i više godina a vi o pica bocama. Kad su delani ti motori a tome ima i 50-60 godina baš ih je hebalo retko ili gusto. Bitno da ga ima i vozdra.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Mi o ulju,a o cemu ti? Nisu bas u svakog tako stare masine kako ti napisa,pogotovo u kolege koji je zapoceo ovu raspravu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dobro je i to Selenia ulje.Ugradi mu još filter za ulje,češće mjenjaj jer za te 2 litrice možeš i najskuplje naći,samo bitno je da mjenjaš redovono,a filter nije na odmet.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Kakva je procedura da se ugradi filter,da li moze na stari lombardini motor iz 90-ih godina?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Dongfeng,ako imaš vremena pregledaj temu mog predstavljanja,tamo imaš slike jer i ja sam svom ugradio filter.Odeš u trgovinu tražiš držač filtera za ulje od tome vinkovića,kupiš to i nippl koji ide na držač da bi se filter zavrnuo i to je to. prije mjenjaja obavezno kupi neki tečni silikonski dihtung jer onaj koji dođe uz to je čista nula.Njega uzmi i sve lagano zalijepi diht masom.Odmah kipi filter i to je sve.Cijena oko 20 eura sve.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Natiskaj dosta silikona tak da začepiš sve uljne kanale .



drži se pravila ponašanja na forumu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Nista novo od puknutog,ne treba covjeku zamjeriti.

Hajd kad sam vec poceo da pitam, da postavim jos jedno pitanje. Rucke mi imaju lufta, puno hodaju lijevo desno, pa da li se to moze kako dotegnuti ili su problem oni kroneri unutra (rucke se okrecu)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e to je previše,otvori pa pogledaj da vidiš da nije do kronera.mada sumnjam.nije mi mtk pri ruci ali mislim da se to da pritegnuti,osim ako nije kakv kvar sa polugom koja omogućuje okretanje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nista novo od puknutog,ne treba covjeku zamjeriti.

Hajd kad sam vec poceo da pitam, da postavim jos jedno pitanje. Rucke mi imaju lufta, puno hodaju lijevo desno, pa da li se to moze kako dotegnuti ili su problem oni kroneri unutra (rucke se okrecu)
Nema načina da se to pritegne ..prištedi si vrijeme da ne raskapaš uzalud .

vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Negde prije sam mijenjao onu polugu na rucici mijenjaca i skidao sam i rucke. Onaj saraf sto ima dole se nije mogao dotegnuti i vidio sam da malo lufta na kronerima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onaj šeraf dolje drži samo da ručke ne ispadaju .
Ako ti ne trebaju okretne ručke zavari i živi sretno .


vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Problem je sto trebaju,jer kosim sa njim. Da nije takva situacija davno bi one bile zavarene.da li se sta moze uraditi sa kronerima da sa koliko bilo smanji luft.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kronere možeš gledat i plakat .
Zavari dvije ušice , jednu na poklopac mjenjača a drugu na ručke .
Kroz njih probuši rupu i stegni i vijkom .
Ako puno kosiš zavari na ručke dvije ušice tak ima imaš blokirani položaj i s okrenutim ručkama .

vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Hvala kolega puknuti
Budem ja i na onaj nepokretni dio zavario dvije usice pa nek budu blokirane u dvije tacke,onda bi trebalo biti cvrsce. Kosim druze vise od 30 hektara.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još je bolje stegnuti s dva vijka ...samo pripazi da rupe izbušiš tako da paše ručke normalno i položaj ručke okrenute



vaš velečasni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
30ha kosiš s motokultivatorom???
Pa to je previše i za mali traktor.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ma opuca on gotovo 3 hektara za dan. Ove godine sam kupio jos jednog pa mu je manje. Inace na njega sam namontrao kosu od gorenje mute. Kad bih kosio sa traktorom ne bih stizao da baliram,radim dosta usluznog.
 
Na vrh