• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

B

boris

Guest
huh...malo skupo...hvala na informaciji...probat cu u Bosni pribavit djelove,cini mi se da bi moglo bit jeftinije,a i probat cu zvat direktno labin :)
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
ne kazem da sam neki strucnjak, ali dovoljno dugo radim sa labinom da znam neke stvari.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Svak tko je kupio labina , ili je popravljao mjenjač zna koliko košta i taj ne tovari na njega 1000 kg .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
znam ja veoma dobro koliko on kosta. kod mene je od 95 godine i nikada nisam imao nekog veceg kvara tipa lomljenja zupcanika i toga, samo njihove bolne tacke polugice na mjenjacu sam par puta mijenjao. samo jedan primjer od posla koji sa njim radim- godisnje kosim vise od 30 ha livade i to vec tako 10 godina
ako se kaze da je nosivost 1t da li to automatski znaci da se to i mora toliko natovariti.
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Bok decki molim savjet. Frend ima labinca dizel prilikom frezanja pod jacim gasom na auspuh ide van plamen veli da se to prije nije dogadalo. Kaj mislite?
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Tip tvrdi da se to dogada od onda kad je pumpa i diza bila kod boss mestra i on je to sve sredil. E sad kaj je on mogel zeznuti prilikom montaze veli da je sve one podloske vrnul kak su bile na pumpi, dali se moze kaj stelati?
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Forumaši vlasnik sam novog labinca greena pa bih pitao koje ulje koristiti .U upustvu piše INA SUPER 5 ali ja baš nisam sklon ininim uljima, dali bi moglo šta od stranih gradacije 10W-40 ili ako netko ima kakav savjet neka javi
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ja sipam Valvoline 15W40 vec 6 godina i mijenjam ga 3-4 puta godisnje. Ulje se pokazalo kao veoma dobro,nema dosipanja od mijenjanja do mijenjanja. Prije sam sipao ova nasa sranja pa mi je u kosevini u toku jednog dana znalo faliti i po 0,5L.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Na upustvu od motora piše da se koristi ulje 15W-40 a u upustvu od motokultivatora piše da se koristi ulje 10W-40 pa ti sad budi pametan a ovo govori koliko se poštivaju kupci ,samo prodaj i narode jebi se.Znam ja da to nije neka velika razlika al bi trebalo biti usklađen. Po meni je bolje ulje 10W40 samo treba uzeti ulje za dizele i mjenjati ga svakih 30 sati rada i neboj se kao golf 2 tko je mjenjo češće ulje svaki je prešo 500,000 km
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije velika razlika i moze i jedno i drugo. ali predvidjeni su bar ovi stariji za 15w40. ako je d2 nafta ili loz ulje u pitanju trebalo bi ovo koristiti i to S3 formulaciju. ali posto sad vecinom ide eurodizel i slicna onda moze i polusintetika 10w40. ali najbitnije je u celoj toj nauci je originalno ulje a ne fus. bilo koje od ova dva a leti moze i 20w50 ili 20w60 .na velikim vrucinama je bolje ili za vec istrosene motore. samo za zimu bas nije .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja bi ipak radije točil Inu nego neko poznato razvikano :icon_scratch:
Nevjerujem im više, pretaču gde i kak stignu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato sam i rekao bolje original i cesce menjati po zelji nego izvikano skupo a ispostavi se fus
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Slažem se da netreba štedjeti na vremenskom intervalu zamjene, ali ja bi ipak točil Inu.
Kak i točim.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ide 1.75 L tako da to i nije neka investicija. Ina ulja uopste nisu losa ulja. Ja ih sipam u traktore,a u mtk sipam valvoline. Cijenovno su blizu,razlika cca 0,20€.
Samo bjezati od ovih iz Modrice,mozda su se popravili,ali prije su bili katastrofa.
 
Posljednje uređivanje:

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Jedino ulje koje odgovara specifikacijama motora naznačenih u katalogu proizvoda je SELENIA TURBO DIZEL 10W-40 a našao sam ga na Njuškalu odnosno u Zagrebu kod firme Grand oil Tel.091/4477407 sa cjenom od49.23kn za lit. A za ovo vaše mišljenje da takve firme mrljaju sa uljima nisam baš siguran nije to baš tako ima to i svoje posljedice, ja za auto već par godina uzimam od firme Kirpor ulje i nema nikakvih problema . U ovlaštenom servisu cjena litre 130 kn akod njih ako uzmeš pakiranje 4x4 lit.oko 38 kn. Ja bih prije rekao užasno velike marže ovlaštenih servisera. A inino ulje ,neznam šta reći prije dosta godina imao sam yuga 55 i sipao inino ulje u motor i riknijo motor nakon 60000 km radio generalku i majstor mi rekao sipaj castrol i neće biti problema . Auto je još prešao kod mene 120000 i motoru ništa nije ni ulje trošio već je strunio da se nije više mogao voziti a taj sam motor prodao tako da neznam doklen je dogurao.Zbog tog svog slučaja ja samo sipam strana ulja i nikad nisam imao problema .Zadnji auto 270000 al ulja ne troši od izmjene do izmjene i zato sam skeptičan prma domaćim uljima
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Po meni je bolje sipati neko malo jeftinije ulje i mijenjati ga pet puta za godinu nego neko ultra skupo i jednom ga zamijeniti,a kad se sabere novcana strana isto kosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh