• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Motokultivator Labin probres nece da vraca špagu(nema kompresiju)

Jel taj model ima dekompresor za paljenje pa da nije zastekal otvoren.
Daj malo bolje opisi to nevracanje spage.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cim nema kompresiju nemoze je kompresijom ni vratiti.drugo kad se karike stare izvade vise se nevracaju. nisu u istom polozaju gde su bile i gubi sad i tu na kompresiji. glavni krivac je ili glava ili neki od ventila kako ti je puknuti rekao.najbolje skinuti glavu i nasuti na ventile benzin ili naftu na pecurke pa videti jel pustaju.ako je izbijao ispod glave vidi se po garezi okolo gde je pustao. ako ventili propustaju nosi najbolje na remont ventila i vodjica i poravnaj i miran si
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Možda je do podizača, nisu ventili preko noči mogli prestati brtviti :icon_scratch:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
to se često desi na tim malim lombradini motorima, npr preko zime dok leži otpadne garež pod ventil, ventil stisne i zalijepi na dosjed......ne zatvara
ne skida se glava bez velike nužde.......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ako je pred dva dana radio a sad ne ( ne vraća se špaga ). Ne zatvara se kompresijski prostor. :(nerd):
To se ne dešava na malim Lombardini motorima, nego na svim motorima koji rade a ne održavaju se !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
figa.jpg


Meni je dosta opomena za ovaj mjesec
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije to opomena nego odmor.:(whew):
Ako i nema kompresije opet se spaga vraća pomoću opruge tak da kompresija s tim nema veze a i Čovjek vam je rekel da freza na guranje pali i radi i vise od pola sata.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
uz pomoc koje opruge se vraca spaga na labinu.znam na sta misli jer kad ga spagom dovedes na takt kompresije i popustis spagu kompresija vrati i remenicu u prvobitan polozaj takoreci. jednostavno oni zaljuljaju motor par puta i onda potegnu spagu da upai. to vidjam dosta cesto da rade ali bolje je vratiti remenicu odmah skroz levo ,namotati i povuci. nikad se nije desilo da neupali.ali ako nema kompresije nema pritiska koji bi spagu vratio nazad nego vitla u prazno. znaci otvaraj taj motor i pregledaj dobro
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Meni se ovo u dva slučaja događalo.Znači nema nikako otpora jednostavno vrti se u prazno ali sam to rješio tj. upalio na način da sam namotao 2-3 koluta špage i onda što sam mogao jače potegnuo i oba puta sam tako upalio.Nakon toga odradim s njim posao koji sam naumio i onda sve normalno do čega može biti neznam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je ovako tesko ustanoviti jer mnogo sitnica moze uticati na to. od stajanja duzeg lakse se dogodi da zasmercuje ventil ili u sicu ili u vodjici cak. ili su totalno lose vodjice i ventil seleda i nemoze zaptivati dobro ili je nagoreo pa propusta kompresiju itd. ali po meni je tvoj motor za detaljan pregled sto se kompresije tice. moze se desiti da potpadne garez pod sic i izgubi trenutno kompresiju ali ako si palio na gurku i odradio motor i posle opet nece to je jasan znak da otvaras na vreme i sredis motor kako treba. ovako ce biti i za tebe i njega mucenje
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
ali ako si palio na gurku i odradio motor i posle opet nece to je jasan znak da otvaras na vreme i sredis motor kako treba. ovako ce biti i za tebe i njega mucenje
Nisam nikad palio na guranje kad ga upalim na način koji sam spomenuo i ugasim ga sve normalno.Za ovo zadnje se slažem motor je 76 godište i otkad je u nas ima 15 godina nije otvaran.Što bi bilo najbolje promenuti kad a ga budem otvarao da me ne dođe sad brdo novca već da ga malo osvježim da može još koju godinu izgurati.Klip,karike što još?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po meni prvo se mora sve pregledati. hilzna [stublina] je jako bitna ako je pojedena.klip najverovatnije sa karikama i to u kvalitetu.ako se moze naci u specijali onda stublinu obraditi i honovati. obavezno pregledati cauru i samu malu pesnicu klipnjace jer cest slucaj je da bude jajasta. leteci lezaj. poravnati glavu i pregledati luft ventila i vodjica i stanje siceva i pecurki ventila.proveriti diznu i nastelovati ako je moguce.za tolike godine rada nemoj ocekivati da se moze proci tek tako.ali ja pricam napamet a stvarno stanje se jedino moze videti kad se otvori. mozda nesto od navedenog nece trebati i moze da prodje sto rekli ali ipak su to godine rada.voleo bih da ti kazem da je neka sitnica ali mislim da je ona zrela za veliki servis.
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Vica zahvaljujem na odgovoru.Ma znam ja da su tu godine učinile svoje i da je ovome motoru odzvonilo i da ga treba osvježiti nego kako i sada radi i nema se baš viška novca neka gura dok može ili dok neke pare ne nalete.Kultivator ne radi toliko služi za dotjerati drva,đubre,isfrezati,ogrnuti krompire i kukuruz i malo orem sa njime kose nemam i imam bez okretnih ručki model,a i netreba mi za košnju.Tako kada bi se malo aktivnije bavio i sadio nešto za prodaju sigurno da bi investirao u stroj jer bi mi bilo glupo kupovat drugi ako ovaj radi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh