• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Nemožeš ni napipati, jer dodiruješ pogonsku osovinu, a mast je naprijed u planetaru.
Hvala za linkove, pogotovo za uputstvo o 506. Šteta kaj je scan loš. Ona knjiga D. Simonovića o MTK i nije baš nekaj posebno. Davno sam ju pročital.
Ipak sam pogodil: pol litre ulja. Piše da treba biti SAE 250. Pa dobro, idući put bude :)
Polutekuća mast mi se ne sviđa, ali to sam ti već i rekel.
Možeš probati i s Hipenolom 140, ak ne nađeš viskoznijega.
Umol više ne postoji, tak da ga ne moraš niti tražiti.

Nakon par kosenja, poceli problemi s kosom. Naime pocne se dimiti na onom mehanizmu koji pretvara rotacijsko u linijsko gibanje. Na toj kocki je nipla za mazalicu i ujak se kune da su u nju nakrcali mast. Zasto se pregrijava i dimi? Jedino mi pada na pamet da nema dovoljno masti izmedju stijenki na koje nalijeze kocka pa se zbog prevelikog trenja pregrije. Koju mast bi trebalo staviti ili sto bi drugo moglo biti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Znači da je ta kocka previše fiksana (mora imati malu zračnost cca 1 mm), znači kad je hladna i van pogona, i naravno to mora biti podmazano (manje bitno čime).:(sweat):
 

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Na koji nacin postelat zracnost? Ona ima svoje fiksne dimenzije, utor ima isto, i ta zracnost bi se samo trebala povecavati s vremenom, ne vidim mogucnost stelanja.
A glede podmazivanja, jel dovoljno napunit je mazalicom ili bi trebalo i izvana sve namastit oko nje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Pa valjda vidiš da li ima koliko lufta ? Podmazano mora biti tamo gdje se obavlja trenje.:(punch):
 

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Ne mogu jer je kosa na selu a ja u gradu, jednom u 2 tjedna idem gore. Bilo bi mi logicno da je dovoljno napunit kocku s mazalicom, ali ocito tu nesto ne stima. Cemo vidjeti...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Možda ti je ta mazalica zaštopana pa ti mast ne dođe tamo gdje bi trebala.:frown:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Ako je kosa stajala puno van upotrebe, mast u mazalici je stvrdnula pa nova mast ne može probiti. Treba je očistiti i osposobiti da probije mast tamo gdje treba.:(devil):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Namazi mascu sve klizne djelove oko kocke i mazalicu skini i provjeri dal radi.
Tu visak masti nebu skodil,kak brgud veli,mora postojati mala zracnost.
Preporucam za taj dio crnu grafitnu mast,ima ju i ina.
 
G

goldoni123

Guest
Motokultivator zaribao

Pozdrav svima, evo danas sam malo kosio i odjenom mi se motokultivator samo ugasio. Iz njega je izasao crni dim, crn kao ugalj.. Radi se o marki Goldoni.
Odmah na posljetku sam pokusao da ga upalim, medjutim, nisam nikako mogao okrenuti motor, pa sam odmah pomislio da je i zarigabo sto je i mogucnost. Pogledao sam ulje bilo je malo ispod minimale, pa je vjerovatno to i razlog. E nerazumijem se bas oko motokultivatora, pa mozete li mi vi reci da li je motor zaribao i koliko bi kostao popravak istog. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Re: Motokultivator zaribao

A koji MTK i koji motor?
 

andro49

Novi član
Tu od
31 Kol 2014
Poruka
10
Ima li na forumo uputstvo za podešenje palenja Labinprogres 8-ice?Prerano pali pa mi kida ruku.
 

Prilozi

  • DSC00700.jpg
    DSC00700.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 116

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Imaš uputstva na stranici lombardini, za svaki motor koji su proizveli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

andro49

Novi član
Tu od
31 Kol 2014
Poruka
10
Hvala na brzim odgovorima.Za puknutog: 5,6 10 x upali bez problema ,a onda tako trgne kontra ruku da bih mogao na bolovanje(ko će mi dati?)Nema platine.
samko :tražio sam na stranicama Labinprogresa ali nisam našao,također sam prelisto dobar dio ovog foruma:idem na Lombardini.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koji je motor ?, imam nagdje nekih papira ali nem danas tražil ni za ljek .
Ali ako sumnjaš na to pomakni ga maksimalno naprije pa vidi efekt .
Ako se to desi nakon dugog rada možda je pretopla svječica ..ili neki drugi razlog pregrijavanja
 

andro49

Novi član
Tu od
31 Kol 2014
Poruka
10
Mislim da sam našao kvar(foto).tako je od servisa.S njim sam radio nakon servisa cca 3 sata sa prekidima (proljeće -jesen).onda je stajao 3g. potreban mi je novi usisni ventil.
 

Prilozi

  • DSC00705.jpg
    DSC00705.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 148
  • DSC00706.jpg
    DSC00706.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 135

Najnoviji postovi

Na vrh