• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Čekaj malo što ja mogu na ove na prikolici felge stare stavit 6.50/80x12 gumu? Na motokultivatoru to izgleda dosta šire. Što nisu felge različite?
Koliko kontam na prikolicu triba stavit nove felge i gume 6.50/80x12 a isto tako istu novu gumu na motokultivator. Onda će to biti usklađeno.
Guma 5.00x12 I 6.50x12 ide na istu felgu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije problem izmjeriti širinu jednih i drugih felgi i odmah ti bu sve jasno. Ili ne bu?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,356
Ak ne zapinje,nema veze širina. Ja sam umjesto 6.5/16 turil gume 205 i sad je prikolica u GT varijanti😅
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
5" široka guma = 12,7 cm.
6,5" široka guma = 16,5 cm
Iz tvojih izmjera felgi, ne bi trebalo biti problema ako se guma 6,50/80 namontira na felgu od prikolice. Za tu gumu je moguća širina felge od 4,5" (11,5 cm) do 6" (16 cm).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Bilo bi preporučljivo da je širja felga za širju gumu. Guma se manje deformira i ljepše "sjedi", tj. ravniji je gazni sloj. To je jače izraženo za dijagonale gume, a manje za radijalne.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Preporučljivo u svakom slučaju, ali je pitanje isplativosti. Jedino da nađe rabljene felge.
Imam viška dvije felge od mtk sa čelavim gumama, ali nisam siguran koje su širine.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Hvala svima koji su se uključili u raspravu, ponovno sam mjerija felge na prikolici oko 11cm a razlika u visini guma između motokultivatora i prikolice je 5-6mm. Mislim da ću odustati od kupnje guma i nastaviti ovako. Možda u budućnosti ako na oglasniku naiđu felge za prikolicu pa to kupit.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ajmo dalje, može li se preko serijskog broja motokultivatora saznati godina proizvodnje? Radi se o Goldoniju 14ks prije 90tih.
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Imam problem počelo je ulje curiti iz lijeve poluosovine po felgi. Kad sam malo bolje pogledao čini mi se da je pukao čep na njoj. Ima neka pukotina. Sad kako skinuti taj čep bez otvaranja getribe. Dali se on odvidaje ili je samo nabijen.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Osobno imam goldoni special...on nema nikakav čep...samo semering I na njemu se otvara mjenjač
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Ima on poklopac u sredini, semering sam promjenio nedavno pa mi se ne otvara getriba ponovno.
 

draganSRB

Novi član
Tu od
23 Srp 2022
Poruka
1
Kod svih vozila 4×4 pa i kultivatora sustina je da visina guma tj spoljni obim guma meren na protektu mora biti isti da bi diferencijali uskladjeno vukli da se nebi susretali diferecijali. A sirina guma je apsolutno nevazna u smislu samog pogonjenja. Jedino treba imati u vidu da gume na samom kultivatoru sto su uze odnosno sto je manja povrsina naleganja na podlogu(put) laksa je upravljivost.
 

laki323

Novi član
Tu od
7 Pro 2021
Poruka
5
Nov sam na forumu i izvinite ako ovde nije tema, pravim onaj prikjucak za plug,brazdac,prasac itd. Trebaju mi dimenzije onog U profila gde ide klin? Zanimam me originalne dimenzije starijeg tipa. Ja imam labin 14ks superspecijal. Hvala unapred
 

laki323

Novi član
Tu od
7 Pro 2021
Poruka
5
Druze neizmerno ti hvala! Da li ima neko uputstvo za labin ss 14ks sa okretnim ruckama na forumu ne rade linkovi za pdf, interesuje me oko zamene ulja u motoru 15w40 to sam saznao na forumu ali bih voleo i upitstvo da procitam gde se ispusta a gde naliva ulje motora itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh