• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,580
@laki323 ulje se ispušta na karteru,ključ 13,a toči se na poklopcu ventila,skine se onaj čep koji je ujedno i odušak motora.
 

Mirzoo

Novi član
Tu od
25 Kol 2022
Poruka
6
Pozdrav,novi sam na forumu i zelim vidjeti dali je netko imao slican problem kao ja ili mozda nije imao,ali zna rjesenje.
Kupili smo pre 2 i kusur godine motokultivator Labin Progres 14ks bile su gume pozadi 13-ske takodjer i dobosi 13-neske
to je sve prepravljeno na 12-neske i stavljene su sve 4 nove gume 12-neske pozadi se kupili gume pre 5-6mjeseci nove,a naprijed su bile isto 12-neske al duplo vece i nepar
sada smo kupili i naprijed nove 12-neske ali ove pozadi su porosene malo pa su ove prednje opet vece za 1 ipo cent.Naipe problem je u tome sto motokultivator nizbrdo stuca samo kad su upaljene 4x4 5 i 6 brzina ne stuca nista znaci samo kada se ukuljuce sve 4-tiri pocne da stuca isto kao covjek kada stuca.U cemu bi mogo biti problem ako tko zna neka odgovori bio bi mu zahvalan od srca.Hvala unaprijed
 

Mirzoo

Novi član
Tu od
25 Kol 2022
Poruka
6
Ponovno objasni problem, ovo što si opisao nije baš nešto smisleno...
Poz Problem je u tome da kada se ide nizbrdo kada je ukljucena 4x4 vuca pod tovarom trza i hlupne pozadi kod diferencijala a kada je prazna samo stuca.bil se iskljuci zadnja vuca ne trza nista ili bil se ukljuci samo zadnja vuca ne trza.Ne znam kako da jos objasnim
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Jel prikolica tvornička? Jesu li gume na prikolici jednake kao i na MTK?
To mi zvuči kao neusklađeni prijenosni omjeri na osovinama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,558
Samim tim što su prije kotači 13 na prikolici govori nam da prikolica nije originalna. Znači i to da isto tako je ta prikolica vozila već neko određeno vrijeme sa ne ogovarajućim kotačima na prikolici. Navedeni problemi su od toga. 😬
 

Mirzoo

Novi član
Tu od
25 Kol 2022
Poruka
6
Gume su sve cetiri nove prikolica je pravljena taku smo je dobili
Nama je dosla sa 13-neskama pozadi pa smo mi to sve prepravili na 12-aneske i nije nista hlupalo,dok jednom nisam natovario malo veci tovar ali ne prevlik i onda je pocela da trza,mislim i prije je trzala al ne tako cesto nego 1-2max za citavu voznju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Digni jednu stranu prikolice u zrak i odvrti kardan 20x, te prebroji koliko se put okrenul zadnji kotač.
Možda su morale ostati 13-ice da bi imal jednak prijenosni omjer?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,917
Označi položaj guma - sve 4. povezi se da se guma, bilo koja okrene 10 puta i pogledaj gdje su postavljene oznake
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vodi pri tom računa da ne skrećeš. Za takav test, trebaš barem 20 m ravnog pred sobom.
 

Mirzoo

Novi član
Tu od
25 Kol 2022
Poruka
6
A koliko je tereta bilo na prikolici kada se je događalo navedeno škljocanje?
pa ne znam tacno al recimo da je bilo malo vise od metar drva opet ne znam tacno al nije bio ni veliki pretovar a nije bilo ni da je mali tovar

Označi položaj guma - sve 4. povezi se da se guma, bilo koja okrene 10 puta i pogledaj gdje su postavljene oznake
Na koje oznake tacno mislite
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Označi položaj guma - sve 4. povezi se da se guma, bilo koja okrene 10 puta i pogledaj gdje su postavljene oznake
To vrijedi ako je prijenosni omjer diferencijala 10:41.
 

Mirzoo

Novi član
Tu od
25 Kol 2022
Poruka
6
danas sam otkirjo jos jedan problem na kardanu,a to je da kada se ide u 6-stoj brzini malo brze po blagoj nizbrdici ili kada se vraca gas na ler pocne da lupa kardan i udara
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Da ti kardan nije savinut? Pogotovo ako je onaj dugački, od diferencijala do osovine na MTK ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh