• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Fehim

Novi član
Tu od
14 Tra 2022
Poruka
3
pozdrav ekipa.
moja prica.....
Prije 3 mjeseca kupio sam motokultivator goldoni 140 super special 2007 godiste 14 ks . stajao je 2 godine kod predhodnog vlasnika. zamjnenjeno ulje u motoru mjenjacu sajle spaneri sve pregledano. pali od prve . poslije toga 1 mjesec pomalo koristen dok se sve to ne razradi. 2 mjesec aktivnije malo da bi se prije 2 dana pojavio cudan zvuk izmedu motora i mjenjaca blize motoru. sa problemom vuce dje prilikom pustanja kvacila krene 10cm i stane , zatim ponovno stisnem kvacilo pustim on krene i tako. Skinemo motor , druk lezaj otiso zamjenjen, lamela i korpa super ,ali zvono dobilo luft oko radilice i ona matica sa odvrnula, dotegnemo vratimo upalimo radi lijepo krenemo 15m i opt cudan zvuk i ponovno problem oko vuce isto sve stisnem kvacilo pa pustim on krene jedno 15cm i stane. ponovno skinemo sve rasklopimo motor izvadimo radilicu konus se istrosio , odnesem i radilicu i zvono tokaru odradimo i napravio utor za kajlu. Prije nije imala mjesto dje ide kajla kao na prednjoj strani sa zamajcem . Sklopimo sve to upalimo krenemo provjerit 30 min sve super vuce sve radi top da bi poslije opt isti zvuk predpostavljajuci da je isti problem.nismo skidali uhvatio nas mrak. Da li je neko imao isti ili slican problem i zna li rijesenje . Jja sam novi u ovome masina je bila top super sve niti dimi vuce extra ne iskace iz brzine kompresija top. molim za pomoc Hvala .
Imam takav motokultivator,nikad mi se ni slično takvo nešto nije desilo
 

Guta

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
5
Imam takav motokultivator,nikad mi se ni slično takvo nešto nije desilo
To sam uspio rijesit zamjenom radilice, onaj konus dje se naslanja zvono bio istrosen u tolikoj mjeri da je uspijevao saraf da odvrne. Sad radi kao singerica... Međutim jos jedno pitanje kod prijatelja ista masina.. Kad je vozi na prikolicu praznu kao da mu iskace iz brzine nakon neke voznje naravno prazan ne iskace vec stane sam od sebe i to na ravnom terenu ... I to uvijek na istom mjestu... Kad je pod teretom sinhro uzbrdo i nizbrdo ide bez problema bez i skakanja.. Dok ja nemam tih problema
 

robndi

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
4
Pošto vidim,da ima na tom forumu dobrih poznavaoca motokultivatora,bi zamolio za savjet.
Biram između motora Kohler 7konja i Kohler 9,5 konja. Pošto je original lombardini na frezi 8 konja se bojim ,da če bit 9,5 ks previše za malu konstrukciju. A 7 konja neznam,da li je dosta jako za frezanje.
I još nešto. Trgovac mi kaže,da pašu Kohleri šraf na šraf na mondial a negdje sam čitao,da su za kohler sasvim malo drukčije rupe na onoj reducirnoj ploči.
Molim za savjet
 

Borro

Novi član
Tu od
15 Tra 2022
Poruka
15
Obična bobina ne ali mene zanima bobina koja ima u sebi elektroniku koja zamjenjuje platine i kondenzator.
Mene je to zezalo, pa sam onu elektroniku za gašenje (ona bijela kutijica) zamijenio drugom, nekom novom, malom, i radi ko zmaj!
 

robndi

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
4
Kupio sam nov motor lombardini kohler 9,5konja i sad je freza ko nova. 396 eura
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

icatenej

Novi član
Tu od
28 Svi 2022
Poruka
3
Pozdrav društvo,

Od nedavno sam vlasnik motokultivatora Labinprogres special 14ks - verzija sa fiksnim ručkama. Trebao bih da mu zamenim semering leve poluosovine (krenuo je da pušta ulje) i takođe bih o "istom trošku", kad već otvaram menjač, zamenio i donje vratilo pogona jer su zubi na njemu počeli da se troše, a pošto ću mašinu uglavnom koristiti za prevoz tereta (pre svega drva iz šume), želim da mi je mirna glava bar nekoliko sezona... Skinuo sam gornji poklopac, ispustio ulje... Moje je pitanje da li mora sve napolje da bih zamenio semering poluosovine i ovo vratilo i da li ima bilo šta bitno na šta bih trebao da obratim pažnju? Da li treba odvojiti menjač od motora, ili je moguće sve što je potrebno povaditi napolje, zameniti i vratiti nazad bez odvajanja motora? Da li mi treba bilo šta specijalno od alata (neki radapcigeri i tome slično)? Znam da je malo teže ukloniti seger osigurače na poluosovinama, ali me interesuje da li ima još nekih začkoljica prilikom rasklapanja i sklapanja (najviše me brine sklapanje diferencijala, ne znam da li tu treba na nešto posebno obratiti pažnju? Svaka pomoć/savet su dobrodošli.
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Pozdrav ekipi, zanima me koji je ispravni položaj motora Labinprogres specijala 14 KS kada se kontrolira razina motornog ulja. Primjetio sam veliku razliku na šipki , između vodoravnog položaja i položaja kad je priključak za freziranje spušten na tlo (tada je motor nagnut prema natrag). Hvala na odogovoru ...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Pozdrav društvo,

Od nedavno sam vlasnik motokultivatora Labinprogres special 14ks - verzija sa fiksnim ručkama. Trebao bih da mu zamenim semering leve poluosovine (krenuo je da pušta ulje) i takođe bih o "istom trošku", kad već otvaram menjač, zamenio i donje vratilo pogona jer su zubi na njemu počeli da se troše, a pošto ću mašinu uglavnom koristiti za prevoz tereta (pre svega drva iz šume), želim da mi je mirna glava bar nekoliko sezona... Skinuo sam gornji poklopac, ispustio ulje... Moje je pitanje da li mora sve napolje da bih zamenio semering poluosovine i ovo vratilo i da li ima bilo šta bitno na šta bih trebao da obratim pažnju? Da li treba odvojiti menjač od motora, ili je moguće sve što je potrebno povaditi napolje, zameniti i vratiti nazad bez odvajanja motora? Da li mi treba bilo šta specijalno od alata (neki radapcigeri i tome slično)? Znam da je malo teže ukloniti seger osigurače na poluosovinama, ali me interesuje da li ima još nekih začkoljica prilikom rasklapanja i sklapanja (najviše me brine sklapanje diferencijala, ne znam da li tu treba na nešto posebno obratiti pažnju? Svaka pomoć/savet su dobrodošli.

Iz iskustva govorim: Kad ćeš već da, kako si kazao, da budeš miran par godina moras odvojiti menjač od motora i sve iz menjaca izbaciti kako bi posao odradio na kvalitetan način (samim tim ces vidjeti ima li još nesto sta bi se moglo zamijeniti, mozda jos neki semering obzirom da nijesu preskupi, a vec rastavljas). Vjerujem da će ti teže ici da skines segere nego ovo ostalo. Takođe, moj savjet je da pogledaš tanjirasti zupčanik, jer i on zna da se "pojede" pa da pri blokadi zeza...
 

bbceri

Novi član
Tu od
8 Lip 2022
Poruka
3
Pozdrav svima, imam problema sa blokadom kotača kod motokultivatora labin progres 8 ks. stalno mi se vrača ručica blokade kotač i izbacuje iz brzina , ako netko ima informaciju kako to popraviti,

Zahvaljujem na pomoći
 
Posljednje uređivanje:

icatenej

Novi član
Tu od
28 Svi 2022
Poruka
3
Iz iskustva govorim: Kad ćeš već da, kako si kazao, da budeš miran par godina moras odvojiti menjač od motora i sve iz menjaca izbaciti kako bi posao odradio na kvalitetan način (samim tim ces vidjeti ima li još nesto sta bi se moglo zamijeniti, mozda jos neki semering obzirom da nijesu preskupi, a vec rastavljas). Vjerujem da će ti teže ici da skines segere nego ovo ostalo. Takođe, moj savjet je da pogledaš tanjirasti zupčanik, jer i on zna da se "pojede" pa da pri blokadi zeza...
Poslušao sam savet... Odvojio sam menjač od motora. Dobro je što su zupčanici i viljuške u dobrom stanju, ostali semerinzi su takođe u dobrom stanju (iako ću ih svejedno zameniti jer su jeftini), međutim, ima ležajeva koji moraju da se menjaju... Problem mi je što ne znam odakle da krenem, odnosno koji je postupak rasklapanja. Ono što je bilo očigledno to sam uklonio - spoljne seger osigurače na osovinama, poklopce gornjeg i donjeg vratila, spoljne semeringe, izbio sa glavne osovine jednu elastičnu čiviju do koje je moguće prići itd., ali sinoć sam posle jedno sat i po zezanja odustao dok ne vidim da li neko može da mi objasni tačnu sekvencu rastavljanja. Jedino još što mogu očigledno da rastavim i izvadim napolje to su viljuške i biračke motke (mada mislim da motke nema potrebe vaditi napolje), ali ne uspevam da provalim kako da povadim osovine i snopove zupčanika.

Evo kraći video gde se vidi da ima dosta lufta na ležajevima primarne osovine:


Evo i par fotki:

motokultivator_menjac_001.jpg


motokultivator_menjac_002.jpg


motokultivator_menjac_003.jpg


motokultivator_menjac_004.jpg


motokultivator_menjac_005.jpg


motokultivator_menjac_006.jpg


motokultivator_menjac_007.jpg


Znači, bio bih zahvalan ako neko može da mi da smernice koji je redosled rasklapanja. Nisam uspeo da pronađem nikakvo servisno uputstvo za menjač (tražio sam i po italijasnkim sajtovima za Goldoni special 140, pošto je isti, ali mrka kapa - jedino što imam to su oni crteži svih sklopova menjača iz Uputstva za upotrebu i održavanje (znače i oni puno, ali džabe kad ne znam koji je postupak rasklapanja):

motokultivator_menjac_008.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
... imam problema sa blokadom kotača kod motokultivatora labin progres 8 ks. stalno mi se vrača ručica blokade kotač i izbacuje iz brzina...
Znači, preskače.
Problem bi mogel biti u federu, kandži ili pak na pužnom kolu.
Jel je sajla "tvrda" pri povlačenju? Ako je, feder bi trebal biti dobar, pa bi problem ogel biti u ostala dva dijela.
Ispusti ulje, skini poklopac getribe, pa budeš videl kak izgleda.
 

bbceri

Novi član
Tu od
8 Lip 2022
Poruka
3
sajla je skroz mekana, onda bi mogel biti feder, koliko ulja mi treba da promijenim kad već rastavljam
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
bice tu masu posla, po meni ovo moras maći da bi stigao do poluosovine i ove viljuske jer i kad se to sve skine opet je tesko nju skinuti. Pazi pri skidanju dobro slikaj sve da ne bi imao problema oko vracanja, i bez nervoze iz iskustva govorim, mozes samo gore napravit. Polako sve se da napraviti... Ovaj lezaj ti ne valja nista, a njega je lako zamijeniti kad "izbijes" ovo vratilo. Inace iz slika bih rekao da ti je menjac u dobrom stanju. Obavezno sjemenike zamijeni sve, bar one do kojih mozes lako stici. Vidji da nemas mozda neki sjemenik da se moze zamijeniti spolja, nailazio sam na to, i na mojoj muti je npr spolja bio sjemenik ovog gornjeg vratila.
 

Prilozi

  • motokultivator_menjac_001.jpg
    motokultivator_menjac_001.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 30

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
da brate, mi ga ovamo u cg tako zovemo (potpuno neispravno ali :D :D :D )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Znači, preskače.
Problem bi mogel biti u federu, kandži ili pak na pužnom kolu.
Jel je sajla "tvrda" pri povlačenju? Ako je, feder bi trebal biti dobar, pa bi problem ogel biti u ostala dva dijela.
Ispusti ulje, skini poklopac getribe, pa budeš videl kak izgleda.
@ZJ ako je kao kod labina od 12ks, mislim da je problem u samoj rucki blokade, kad se otvori poklopac menjaca, vidjece problematiku, potrebno je zapikovati jedan dio(navariti), rodjak mi je imao isti problem, samo sto se njemu sama ukljucivala, a odje vidim da je problem izbacivanje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh