• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Moze mala pomoc...
Tijekom stajanja iz reduktora mi je iscurilo nesto ulja pokraj ove osovine. Vjerujem da je semering u pitanju. Moje skromno znanje kaze da bi trebao ovaj poklopac skinuti i da bi onda mogao do njega... da li sam na dobrom putu razmisljanja, da li me ceka neka zafrkancija i postoji li dihtung na tom poklopcu?
Hvala...
 

Prilozi

  • 20220316_111613.jpg
    20220316_111613.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 20
  • 20220316_111633.jpg
    20220316_111633.jpg
    29 KB · Pregleda: 20

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ja sam ju rastavljao prije cca 10 godina, kod mene je semering bio problem. Ako se ne varam, ovdje nema dihtung i nije toliko komplicirano rastaviti. Sjećam se da nisam imao većih problema prilikom rastavljanja. Kada se skine taj poklopac sa strane, odmah iza njega dolazi kuglični ležaj, kućište ležaja, poklopac i uskočnik, ali kažem, nemoj me držati za riječ, nisam 100% siguran.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Mislim da ovo nebi trebala biti neka nauka za rastaviti.
Na osovinu bi trebal brtviti semering, a sam poklopac bi isto moral imati neku brtvu ili oring koji sprečava da na spoju curi ulje
 

Guta

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
5
pozdrav ekipa.
moja prica.....
Prije 3 mjeseca kupio sam motokultivator goldoni 140 super special 2007 godiste 14 ks . stajao je 2 godine kod predhodnog vlasnika. zamjnenjeno ulje u motoru mjenjacu sajle spaneri sve pregledano. pali od prve . poslije toga 1 mjesec pomalo koristen dok se sve to ne razradi. 2 mjesec aktivnije malo da bi se prije 2 dana pojavio cudan zvuk izmedu motora i mjenjaca blize motoru. sa problemom vuce dje prilikom pustanja kvacila krene 10cm i stane , zatim ponovno stisnem kvacilo pustim on krene i tako. Skinemo motor , druk lezaj otiso zamjenjen, lamela i korpa super ,ali zvono dobilo luft oko radilice i ona matica sa odvrnula, dotegnemo vratimo upalimo radi lijepo krenemo 15m i opt cudan zvuk i ponovno problem oko vuce isto sve stisnem kvacilo pa pustim on krene jedno 15cm i stane. ponovno skinemo sve rasklopimo motor izvadimo radilicu konus se istrosio , odnesem i radilicu i zvono tokaru odradimo i napravio utor za kajlu. Prije nije imala mjesto dje ide kajla kao na prednjoj strani sa zamajcem . Sklopimo sve to upalimo krenemo provjerit 30 min sve super vuce sve radi top da bi poslije opt isti zvuk predpostavljajuci da je isti problem.nismo skidali uhvatio nas mrak. Da li je neko imao isti ili slican problem i zna li rijesenje . Jja sam novi u ovome masina je bila top super sve niti dimi vuce extra ne iskace iz brzine kompresija top. molim za pomoc Hvala .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sinoć sam malo šarafao oko one freze i primjetio sam da ventili ne dihtaju. Ni usis, ni ispuh. Može li se na njima nešto napraviti bez rastavljanja, ili ne?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Skinio sam glavu i sipao benzina na njih i vidio da propuštaju. Mogu li se oni kako ušlajfati na licu mjesta, ili treba rastavit motor?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Sad još otvori onaj mali poklopac (bočno) kod ventila, skini opruge ventila _ izvadi ventile_ da vidiš njihovo stanje_stanje dosijeda_luft u vođicama_i kad ustanoviš navdeno_ako je situacija da se mogu ošlaajfati_šlajfanje.
 

Guta

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
5
Imam goldonija 2007 goste 14 ks Prilikom voznje samo na kardansku prikolicu poslije 2km kao da i skoci iz brzine tj izgubi gas radi kao na leru i stane ć. Izbacim ga i ubacim u sinhro sve radi ne iksace ni uzbrdo ni nizbrdo pod teretom, da li neko zna u cemo bi mogao bit problem pozzz
 

Guta

Novi član
Tu od
18 Ožu 2022
Poruka
5
Ne, samo kada je prazna i na ravnom, par tura sam pravio po asvaltnoj podlozi i svaki put stane na istom mjestu djeluje mi smjesno . Vratim je u sinhro i nastavim dalje. Pod teretom vozim sinhro i mjenjac ne iskace ni na uzbrdici ni na nizbrdici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fehim

Novi član
Tu od
14 Tra 2022
Poruka
3
Kupio sam novi akomulator za motokultivator Labin 14 pa me interesuje da li se u njega sipa kiselina ili je suhi bez održavanja
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
968
Nema vise suho punjenih akumulatora u koje je isla kiselina.
Danasnji su ili zatvoreni i bez odrzavanja ili se eventulano moze doliti destilirana voda.
Ugl. Kad jenpotrebno dolijevati, onda je vec aku pri kraju i nece jos dugo tako da ga ni sveta vodica ne spasi
 

robndi

Novi član
Tu od
21 Tra 2022
Poruka
4
Imam problem sa frezom lombardini motor la300. Original paljenje sa platinama i kondenzatorom nema iskre. Stavio sam bobinu sa laks kosilice tamo je iskra direk sa bobine i sve ok iskra jaka ali motor se javi ali neče upalit. Dali ima bobina sa dvotaktnog motora možda drukčiji raspored bacanja iskre od četverotaktnog?
 

Najnoviji postovi

Na vrh