• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Tako je i kod mene. Znaci imaš te tanke listice i sa njima pokušaj malo nastelovati luft noža. Koliko god taj luft da dovedes u idealno stanje to ce se brzo potrošiti i dobiješ vise lufta tako da se nemoj previše zamarati da taj luft dovedes na minimum jer kako sam već reko nema neke razlike u kosenju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bitan je taj donji dio , jer ako je poderan nož e nagen otraga i onda vrh noža zakvači zub .
Ostavi 1 mm lufta ..možeš i 1.5 , jer kad se kosa napuni zemljom bude nož zaribal

ne moraš stisnuti hvala ispod mog posta , to ja ionak radim zabadava
 

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Nije poderan jer ta kosa nije nikad korištena. Glede zahvale, prvi put opce primjecujem da postoji taj feature. :). Naravno da hvala svima na korisnim savjetima, da nema vas, ne znam gdje bi ista saznao o toj temi. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Pitaš susjedu ako je zgodna.:icon_butt:
Ja ča ti se pera !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Odvoji greben kose od pogona. To su ti ona četiri šarafa M12.
Na kocki ti se otpustila prednja matica koja štiti ležaj u kocki:

To treba zašarafiti papigama ili nekim drugim kliještima. Prije ju skini i provjeri stanje igličastog ležaja.
I skini ovu mazalicu, te ju začepi običnim vijkom, jer ti ju bude trava potrgala.

Kad već odvojiš pogon od kose, skini i ovu ušicu u koju kocka ulazi, te izvadi kosu van.
Očisti kosu žičanom četkom, kao i prste, te onda kreni u podešavanje.
Na kraju montiraj kosu na pogon.
 
Posljednje uređivanje:

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Ta fotka je prije rastavljanja. Nisam skidao greben vec tu usicu da odvojim pogon od kose. Da li ima neki razlog da odvajam greben? Radi lakseg ciscenja ili?
Da, prednji poklopac kocke sam odsarafio, pogledao unutra, izgledalo je sve fajn, zatvorio i pritegnuo papagajkama i nafilao s masti.
Glede mazalice, na ovoj fotki se ne vidi prednji stitnik koji je demontiran. Evo fotke sa stitnikom:

Ako njega imam, i dalje treba zamijeniti mazalicu obicnim vijkom ili ne?
 

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Vidi odgovor od ZJ, pretpostavljam da je to napisao her nije vidio prednji stitnik.
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
LA300 opet problem sa strujom. Ima struje na kabelu. Strese me kad povučem i držim masu. Bobina je nova od Česija. Elektronika isto valja (uzemljena je onim jednim šarafom). Magnet na zamašnjaku je cijeli i na malom razmaku od bobine. Na svjećici jednostavno rijetko da iskru. Probao sam sa i bez lulice opet isto. Probao sam s bosnom F50, F80 i NGK B5HP i sve isto. Kad upali radi dobro.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Pročitao sam ZJ post samo što ga je on izmijenio i nadodao poslije mog posta !:icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Ako je dovoljno zaštićena, ne moraš. Pri meni, na Muti s istim pogonom, nije.
I sad tek vidim da ti imaš uske (2"), a ne obične (3") nože na kosi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Re: Motokultivator zaribao

Ako je Goldoni onda je vjerojatno diesel.:frown:
 
T

topalko

Guest
Ventili i Glava Lombardini

Na koliko kg M se steže glava lombardini 14 ks motora i koji zazor se štima kada se šteluju ventili, pozzz.
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Mast u frezi

Prošle godine kupio sam MTK "Labinca" 14 KS sa različitim priključcima, pa tako i rabljenu frezu. Danas sam počeo sa podmazivanjem i zamjenom ulja pa tako i na kopačici (frezi). Ustanovio sam da je getribi freze vazelin, umjesto ulja. Što sad napraviti i zašto je to neko učinio. Napominjem da nisam primjetio nikakve poteškoće u radu prošle godine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Re: Mast u frezi

Tvornica stavlja Hipenol 90.
Možda cure semeringi na osovoni freze, pa je netko dodal masti ili ulijal tekuću mast Viskoma.
Nalij nafte i isperi, pa ulij ili Hipenol 80W, 90 ili 140.
Možeš i mast INA Viskoma R0.
 
Posljednje uređivanje:

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Imam kupljeno ulje Hipenol 90. Ja mislim da je unutra ćista mast bez ulja. Da bi to oprao, treba li je rastaviti ili se može tako sklopljeno očistiti?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Naspeš nafte, zatvoriš, uključiš kratko naprazno da se ispere pa ponoviš ako je baš gusto. Nije sad bitno da bude sterilno, ionako ćeš kasnije sipati hipenol. :)
Kad se zagrije u radu to će se svakao istopiti i pomiješati da neće biti problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je freza stara 20 godina onda je ulje dehidriralo , dobro je malo niveice stavit da omekšaju prsti
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Freza kao takva nije u lošem stanju. Probat ću je oprati kao što ste mi preporučili, pa ćemo vidjeti .
 

Najnoviji postovi

Na vrh