• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Da li je to ovo, je ne mislim sad rastavljati samo da pitam mislio sam tamo u zimu
 

Prilozi

  • Screenshot_20190730-212808_Chrome.jpg
    Screenshot_20190730-212808_Chrome.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 28
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Pa jel moram kupovat tu osovinicu da bih je zamjenio ili?
Kak je @mtd001 rekel, zaokreni ju za 45 stupnjeva. Zato jer je kuglica ne jednoj strani pa ak je problem u osovini lako se tak rješava da ju okreneš. (Ak je dosjed razlohani).
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Hvala vam ako bude nekih komplikacija pisat cu ovdje 😀😀
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Mirso, molim te, nemoj svaki put citirati prethodnu poruku. To nije potrebno.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
ZJ,

vidi se da je novi član ovog foruma, a i nenamerno citira jer je samo jednostavno kliknuo na "Odgovori" i automatski mu se ubacuje prethodna poruka. Pored toga, koja je funkcija "+ citat" ili "- citat" levo od "Odgovori"?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Draza, ne trebaš biti svakom loncu poklopac.
I za nove članove vrijede ista pravila kao i za stare.
I zapamti da se objava, koju napiše moderator, ne komentira.
 

Samir24

Novi član
Tu od
30 Ruj 2019
Poruka
3
Da li se moze podesiti kvacilo na labin special 14ks. Kupio sam novog i previse je tvrdo
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Ovisi koji je razlog tvrdoći.
Dosta se pisalo na forumu o tome, pa i to da se sajle ne podmazuju itd, ali u mom slučaju nekoliko "pffff pfffff" s wd-40 na ciljana mjesta razradilo je i omekšalo skoro pa duplo, makar onako po osjećaju, i par kapi ulja na osovinu ručke i mjesta koja su izložena trenju prilikom stiskanja.
Sitnice, ali kad se sve zbroji ispadne da i to utječe na tvrdoću.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Imao sam i ja puno vremena problema sa tvrdoćom kvačila. Promjenio i ja novo kvačilo, podmazivao sajlu, kupio novu i što li ali slabe vajde.
Operite sajlu sa naftom, ispušite kompresorom. Rješenje je što više izravnati sajlu, ako je duga skratiti, izbjeći bivšu putanju sajle kroz one okanca da ima što manje zavoja i nakon toga zahvata kao novo.
 

Samir24

Novi član
Tu od
30 Ruj 2019
Poruka
3
Pokusat cu i to. Mislio sam da je to tako i nema popravke. Al skoro sjeo od komsije da pomjerim njegovu frezu kad sam pritisnuo kvacilo mislio sam da sajla puče. To je toliko mekano da se moze jednim prstom drzati. Pa me je dovelo do razmisljanja da ima neka caka u tome. Hvala na odgovorima pa vidjet cemo.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ja sam na svome uklonio povratnu oprugu, koja se nalazi na poluzi koja tiska druk lezaj, puno je lakse kod rada sa priključcima. Provjeri si je, mozda ju razvući ili zamijeniti dužom ili mekšom...
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Pozdrav ljudi, ma kupio sam Goldoni 140, 14 ks pa me zanima da li je moguće ugraditi sigurnosnu ručicu?
Ima neka ručica crvena tamo iznad ručice kvačila ali je puknuta i ručica i sajla. Ne znam dal je to neku sigurnost pružalo?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ne vidim zasto bacat novce na to. Susjed ima novog SS sa tom ručicom, i blokirao ju je komadicem neke plasticne cijevi od koje je napravio prsten... Ako se ne varam, mislim da gasi motor kad se otpusti.
 
Posljednje uređivanje:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Moj stari labinprogres tvornički nije imao tu ručicu. Nemojte se igrati životom blokiranjem iste. Ljudi su izgubili živote a velika je mogućnost da se takve stvari nebi desile da su imali takvu sigurnosnu ručicu. To je jaka mašina koju je jako teško kontrolirati pa ručica može da spasi život !!!!!!!!!
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Čuj, neću reć protiv toga, u pravu jesi. Dogodilo mi se da sam isao sa kardanom u 4x4 kroz visoku partizanku i upao u brazdu za koju nisam znao, jer su mi rekli da je ravno sve. Rucke su me prebacile pred stroj. Da stari nije bio sa mnom i stisnuo kvacilo, bog zna sta bi bilo. Sa takvim mehanizmom bi se vjerojatno sam ugasio. Opet, ovisi tko, što, i u kojim uvijetima radi. Ovaj moj susjed 90% vremena koristi mtk u svom vrtu, sa frezom, na ravnom, pa covjek ocijenio da mu ne treba...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Vjerujem da susjed vozi i u rikverc, a kada u nešto zakači sa nogom, nedaj bože, tada ta ručka može da spasi život.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima neka ručica crvena tamo iznad ručice kvačila ali je puknuta i ručica i sajla. Ne znam dal je to neku sigurnost pružalo?

To je ta sigurnosna ručka. Kad se otpusti, motor se gasi. Ne znam kak se sada gasi, ali preporučujem ugradnju nove sajle i ručke.
 

Mile1978

Novi član
Tu od
9 Lis 2019
Poruka
3
Zdravo svima , nedavno sam kupio labin super special 2018 god može li neko da mi kaže zašto imam luft u ručkama nije veliki ali kada pomjeram ručke lijevo desno ima ga !
 

Najnoviji postovi

Na vrh