• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ili stisni kočnicu i lagano puštaj kvačilo,ako motor crkava lamela je ok
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
MTD, rekel bi ja njemu i za taj način al me strah da ne spali lamelu. Vidiš da nikak da mu objasnimo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Skužio ja situaciju još pred 4-5 strana unazad i lijepo mu reko da posto se ne razumi očito ništa u mašinu da je vodi na servis osobi koja će znat više, jer sve ovo neće pomoć ničemu
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Vidis krumpironja ja da mogu nekome je odvuc ja bi odvuko najblizi majstor koji se u ista razumije je oko 150km od mene,a i taj je kod dosta ljudi zezno komplet stvar ljudi su kupovali nove mjenjace pa je i to zeznuo ali cu pokusat u skorijem roku da dovucem nekog majstpra da je pregleda
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja ne zelim nikoga uvrijedit ali sta god ti mi kazemo ti nece puno znacit jer sam ne mozes nista napravit, kad su ti osnove nepoznanica, sve ovo je ko da zagrebeš površinski a problem puno dublji
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ja ovo radim samo da bih mogao objasnit majstoru covjeka sam zvao kaze on da nebi trebala bit lamela ako vuce dobro npr drva djubre i to a ona stvarno puna uz brdo ide ko raketa
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Da i kod mene ide teško ali kada malo popustiš onda uleti ali ne da krči nego sa osjećajem, ručku vučeš prema sebi i puštaš kvačilo i legne ali poanta je da si u brzini za vozit da se poklope zupčanici od prijenosa,a i za van mi ide teško ali dok stojim tako da obično kad dođem na ravno u pokretu stisnem kvačilo i samo druknem ručku i izleti van ekstra lagano, kad nema opterećenja na zadnji dif se lako izbaci
Bio sam jučer na road tripu i vozio šutu na deponij.
Put kroz šumu, nešto malo uspona i zadnji kilometar katastrofa put još uzbrdo.
Sinkro ide ok, kao što smo i govorili ali kako ja imam na motokultivatoru gume 6.50/80x12 a na prikolici 5.00x12 nisam ga baš koristio osim na toj uzbrdici. (Inače samo prednji pogon)
Jer gume bi trebale biti iste, mada ja ne osjećam nikakav problem pri vožnji sinkronizirano.
Promjenio sam ulje u frezi(noževi) ulio sam malo više od one mjere na šipci, jel to neki problem?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Razlika je manja od 2%. Kultivator toliko neprimjetno prokliže, a prikolica prihvati.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Probo sam danas ono sto mi je muha rekao da u najvecoj brzini dam gas do poda , mtk ubrza ne osjeca se da uopste zavrti u prazno vec trzne covjeka nazad ...
Sta bi sad moglo bit ...
 

Cini

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav svima

Imam problem na kultivatoru Labin progres, zalomio se saraf na glavcini, koji je najbezbolniji nacin da je skinem, a da sta ne ostetim.

Unaprijed zahvalan.
20200402_150140.jpg
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Grijanjem, mozda da pokusas da u njega urezes navoj i stavis manji sraf pa probas da odstafis
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma nikakvo grijenje, imaš više opcija, imaš sreće da je ostalo dosta toga vani i da se radit sa time, postoje svrdla koja buše u lijevu stranu baš za takve stvari kad pukne šaraf ali prema količini hrđe mislim da je bolja opcija pokušat sa papagajkama odvrtit ga, ako ni to ne upali 3. opcija je zavarit na šaraf polugu kojom ćeš ga sigurno maknut a ujedno i zgrijat

E i da, baš zato jer ga ima nebi te to trebalo toliko brinut i da ga ostaviš tako i voziš na 3 šarafa ništa se neće dogodit

Grijanjem, mozda da pokusas da u njega urezes navoj i stavis manji sraf pa probas da odstafis
Kako bin na tvoj način to izgledalo? Kada bi se taj novi šaraf prvi odvido


A sta bi moglo bit...
Jesi dopeljao mehaničara
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Krumpironja kaze mehanicar dok prodje ovo vandredno stanje zbog ovog vrazijeg virusa...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Taj vijak (kao prvu varijantu), pošto ga ima dovoljno vani da ga možeš dobro primiti papagajkama. Najprije ga pošpricaj sa nekim antirust sprejem onda ga udari sa čekićem (srednje jako), pa bi mogla popustiti zapečenost i ruzina, potom sa papagajkama.
Ili ako si dobar u varenju, dobro zavariti neku polugu na njega.
Ova bušenja za lijevo svrdlo je isto jedna opcija (ali kao opcija kad vijak pukne ravno sa rupom), a ovdje to nije slučaj.
Ako ne bude išao sa predloženom varijantom ( ili nekom trećom), zadnja bi bila rezanje ravno da glavčine - bušenje u centar vijka- da ostane samo navoj - počistiti ureznicom.

Pokušati prvu opciju.

# Mirsad, najvjerojatnije nešto u mjenjaču zajebava.
 
Posljednje uređivanje:

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Opet ja i ova mojamasina 😀😀😀
Motor na niskim i malo visim obrtajima dimi plavo a kad dam pun gas mjesa crn i plav ...
Ova krntija ce me u propast otjerat 😀
Ako neko zna sta je nek napise.A imam jos jedno pitanjce , Koliko kosta remont Motora ,mjenjaca znaci da ga vratim skoro u fabricko stanje.Otprilike u eurima,markama kunama kako god hocete
 
Posljednje uređivanje:

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
KOliko sam vidio ni kapi ne trosi koliko sam nasuo toliko i ima... a ine gubi snagu ni malo ...
 
Na vrh