• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Sve cemo vidit kroz par dana. Kad bude gotovo posaljem video. Novi sam u tome pa ce bit pitanja i svega. Nadam se da ce bit dobrih ljudi voljnih pomoci. 😀😀😀
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ako si voljan učit i ako znaš barem osnove onda neće bit problema
Vidio sam da imaš naljepnice na ručke skužio sam da si nov :p
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Ma krenuo malo sa svim i svacim vezano uz poljoprivredu. Jos sam mlad 31god🤣🤣🤣
Dada, stavio naljepnice dok ne zapamtim sve... Ne radim s njom svaki dan. Razmisljam da bi mogao malo okolo ljudima frezat, za ono 50 100kn, treba to i odrzavat, nesto popravit, pa bi dobro dosla svaka kuna. Sad cu skoro imat nastavak za auto.prikolicu, a na prikolici imt 504, kojeg ce isto trebat malo dotjerat. Prosle god promijenio lanac na prednjem kotacu, cak i lakse pali. Prije je ruke trgalo😂😂😂😂
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Mmozel mi iko rec da li ima veze kompresija sa paljenjem mtk msm kad namotam na onu radilicu skoro me nikako ne namotava.... a majstor kaze normalno...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Krumpironja... Neznam kako izvadit te rucke i sve to. Dole zapinje nes. Mislim da je to birac brzina. Sigurno postoji nacin rastavljanja getribe. Probao sam od odsarafit ona 4 vijka i 2 matice. Dizem rucke i to zapinje.pa sam sve vratio
Koliko me pamćenje služi,jer sam i sam raskapao,mislim da ti nedaju šipke od špere i kardana. Treba ih otpojiti na vrhu,zatim dolje otpusti onaj imbus 6 koji drži one 2 cijevi kroz koje idu šipke. Kad to napraviš trebalo bi sve ići gore bez problema. Jbga,malo se pomuči 😉
Od kuda si,možda smo blizu?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Aha, nisam to vidio. Vjerovatno od debelog sloja prasine,ulja i zemlje.... Sutra cu pogledat, nemam u supi struje. Vidit cu kaj veli majstor, kad moze...ali budem i ja probal. Inace sam iz Karlovca, Tomislav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Aha, nisam to vidio. Vjerovatno od debelog sloja prasine,ulja i zemlje.... Sutra cu pogledat, nemam u supi struje. Vidit cu kaj veli majstor, kad moze...ali budem i ja probal. Inace sam iz Karlovca, Tomislav
Toma,sa one 4 matice skidaš samo ručke,njih skini da ti bude lakše za dalje. Na poklopcu imaš 6 ili 8 matica koje ga drže ,mislim da je ključ13.
Ja sam ti iz Duge Rese

Evo izfrezo sam bastu i evo kao radi freza...
Meni ovo miriše na lamelu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
ma krenuo malo sa svim i svacim vezano uz poljoprivredu. Jos sam mlad 31god🤣🤣🤣
Dada, stavio naljepnice dok ne zapamtim sve... Ne radim s njom svaki dan. Razmisljam da bi mogao malo okolo ljudima frezat, za ono 50 100kn, treba to i odrzavat, nesto popravit, pa bi dobro dosla svaka kuna. Sad cu skoro imat nastavak za auto.prikolicu, a na prikolici imt 504, kojeg ce isto trebat malo dotjerat. Prosle god promijenio lanac na prednjem kotacu, cak i lakse pali. Prije je ruke trgalo😂😂😂😂

Hah ti mlad :hahah: a ja 23...od 15 se bavim poljoprivredom, ja ispod 200 se nebi ustajao iz kreveta, pogotvo ne sa frezom radit di ruke pate, ma za SS je odrzavanje i servis jeftin i priključci jeftini tako da nije neka bitna stavka

mtd spasi si stvar, nisam se sjetio da i ti imas takve ručke,moje isprike ;)
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Mtd hvala. Ako kaj zapne, ili kod ovog majstora kaj cekam, bumo se nasli i culi. Sad neznam do kad ce ta korona.od prikljucaka imam frezu i.plug za krumpir....jeftino dok.nes ne otide
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Ajd prvo vidi sa tim majstorom,a ako ne budemo se našli već
Krumpironja,sve ovisi o mušteriji a bome i o parceli,
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
...Meni ovo miriše na lamelu
Tako je... Moguce da je pukla... Znam iz iskustva :D :D :D

Mmozel mi iko rec da li ima veze kompresija sa paljenjem mtk msm kad namotam na onu radilicu skoro me nikako ne namotava.... a majstor kaze normalno...
To ako lako "preskoci" i upali lošija kompresija, a ako je teze kompresija je top... To je logicno ;) Na mojem kad smo ga kupili imali smo ruke da polomimo, dok ga nisam ja svikao, dakle kompresija je odlicna, DOK je na MTK Labin mog strica, mozes ga upalit dlakom od kose :D :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
To ako lako "preskoci" i upali lošija kompresija, a ako je teze kompresija je top... To je logicno ;) Na mojem kad smo ga kupili imali smo ruke da polomimo, dok ga nisam ja svikao, dakle kompresija je odlicna, DOK je na MTK Labin mog strica, mozes ga upalit dlakom od kose :D :D
Vidis ovako,ne preskace ona ima ono gdje stane i vrati ali slabo namota konop.A nekad se desi samo vrtis i ne mislis ga upalit on se sam zavrti i upali
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Brate nemoj se naljutiti :D ali ja te nista ne razumijem :D Sam zavrti i upali :hahah:

Sve u svemu, otpilike, mislim da nije kompresija na zavidnom nivou...
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Brate nemoj se naljutiti :D ali ja te nista ne razumijem :D Sam zavrti i upali :hahah:

Sve u svemu, otpilike, mislim da nije kompresija na zavidnom nivou...
Ovako znas ono namotas i onda zavrtis par puta da namota kanap i onda povuces jace i upali,e vidis ja nekad ne moram nikako da povucem jace ... vec samo malo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Krumpi, jednom sam davno skidal poklopac getribe, pred jedno 20+ godina. Sjećam se hrđe iznutra i to kak je ista pojela ripne na osovinama za biranje brzina, no ne sjećam se da je bilo problema s vraćanjem poklopca.

@vocarcg , SS ima tip kuplunga ko auto, a lamela je skoro ko na Fići ;)
 
Na vrh