• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ja znam cijene u BiH,korpa me kostala 57KM,lamelu nisam kupio novu,nitovo staru,30KM.Ja mislim sa sam dobro proso😀
Ako je ikome trvdo kvacilo,ja mislim da ne vrijedi ovih para da se patite i sa frezom i sa svime.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Može li mi netko na kardanskoj prikolici slikati mehanizam kočnice, zanima me dio oko nožne pedale I poluga na dobošu, odnosno iza njega.
 

Sber

Novi član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav svima! Trebam pomoć, na motokultivatoru lombardini mislim da je 12ks, treba mi mjenjač, radi se o mjenjaču vj starijeg tipa, jer ne paše od goldonca od 14ks. Mjenjač ima 3 brzine, nema spore/brze, samo je jedna ručica. I karakterističan je po tome što može frrzati i u rikverc.

Rastavija san i stradalo je dosta zupčanika, jel zna netko di bi se mogli naći eventualno dijeovi ili možda netko slučajno ima polovni mjenjač za prodaju. Ili samo ima informaciju na kojim su motokultivatorima ugrađivani ovi mjenjači. Svaka informacija je dobro došla!

Unaprid zahvaljujem!
Inače ovo je tip motokultivatora.

Ponavljam, svaka ideja, pomoć ili informacija su dobrodošle.

IMG-20200425-WA0002.jpg
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Je li ovo jedini način za podmazivanje ili ulje iz mjenjača ipak dođe do gore na poluge?

Pitam iz tog razloga jer su kanali očito začepljeni, mazalica nabije veliki tlak ali mast ne prolazi. Mijenjao sam i ove spojnice ali ništa...
 

Prilozi

  • 20200510_172822.jpg
    20200510_172822.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 22

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Koliko ja znam to je za podmazivanje samo tog vanjskog djela. Za podmazivanje zupcanika ide hipenol 90 u getribu, vjerovatno plasticni cep. Tak je meni na specijalu 14 konja
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Koliko ja znam to je za podmazivanje samo tog vanjskog djela. Za podmazivanje zupcanika ide hipenol 90 u getribu, vjerovatno plasticni cep. Tak je meni na specijalu 14 konja
Ako mast ne izbija na tom kucistu, probajte malo natopit naftom. Malo na kist i ocistit. Vjerovatno zemlja prasina i sve se zacepilo. Mozda je mazalica preslaba. Stvarno neznam
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,585
Je li ovo jedini način za podmazivanje ili ulje iz mjenjača ipak dođe do gore na poluge?

Pitam iz tog razloga jer su kanali očito začepljeni, mazalica nabije veliki tlak ali mast ne prolazi. Mijenjao sam i ove spojnice ali ništa...
Moj ni nema tih mazalica
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
To je vjerovatno neki noviji tip motokultivatora. Ja imam stariji model 14ks super special, i nema toga
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
U mene je 1985 super special i ima mazalice na brzinama i na reduktoru,ja kad podmazujem ide ko kroz med,i kad podmazujem meni izbija sa unutrasnije strane polige,po meni bi to trebalo bit da samo poluge podmazujes da lakse ubacas u brzine i to,a ako je zacepljena nafta,sto kaze Toma na kist i ostavit da ostoji i pokusat opet
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Mirsad budem sutra pogledao. Nisam bas upucen u motokultivatore. Vjerovatno mi promaklo da ima mazalicu na tim sipkicama. Znam da sam jednom postavio upit gdje se nalaze mazalice. Nitko nije spomenuo pa nisam obracao pozornost. Znam da imam na original prikolici na kardanu i kotacima mazalice. Prikolica je metalac ivanjica. Rucna kipa. Nov sam u svemu tome pa neznam dosta stvari
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
U biti da, gledao sam slike ovdje od nedavno rastavljenog mjenjača pa se vidi kompletna osovina od te poluge, mazalica zapravo podmazuje samo tu osovinu, moguće da se začepilo nečime, poluge zasad idu glatko ali ću se jednom pozabaviti da to ipak pročepim.
Hvala svima na odgovorima.

Usput, Toma49ka, na toj prikolici imaju još dvije mazalice, jedna za podmazivanje okretnog dijela rude, a druga za podmazivanje velikog klina.
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Je li ovo jedini način za podmazivanje ili ulje iz mjenjača ipak dođe do gore na poluge?

Pitam iz tog razloga jer su kanali očito začepljeni, mazalica nabije veliki tlak ali mast ne prolazi. Mijenjao sam i ove spojnice ali ništa...
 

Prilozi

  • IMG_20200511_194439.jpg
    IMG_20200511_194439.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 28

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Ovako to izgleda kod mene na specijalu 14 ks. Nema tu mazalice. Jedino da probam nagurat ili nekak. Jedino ako ima neka mazalica u nutra. Neznam
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Ili su povađene ili popucale, pa je navoj ostao unutra, ali malim ispitivačem se da izvrnuti van, nalomio sam ih se dosta 😁
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Aha. Hvala. Budem koji dan probao odsarafit, kupit nove mazalice usarafit i utisnut mast. Pitanje. Ako odsarafim mazalicu koja je u nutra popucala, hoce li se razdvojit poluga. Nebi trebalo, ali eto moram pitat. Hvala
 
Na vrh