• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Labin SS, sa okretnim ručkama, ima motor DMB PDM 2. Motor ima samo jednu pločicu (sa serijskim brojem) i oznaku na bloku DMB PDM 2.
Koliko bi taj motor mogao imati snage i koja mu je zapremina u cm3.
Pisalo se u ovoj temi o tim motorima, ali o PDM 1, sve samo neka nagađanja.
IMG_20200908_110939[1].jpg IMG_20200908_110842[1].jpg IMG_20200908_110903[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
To sam vidio prije mog prethodnog posta, na toj strani nešto se naklapalo (ali sve nejasno, izmiješano), koristile su se oznake Lombardinijevih motora (koje DMB nema). Koliko sam polovio spominjao se motor DMB PDM 1, ali nigdje se ne spominje motor DMB PDM 2!
 

Admir0709

Novi član
Tu od
28 Kol 2020
Poruka
4
Pozdrav u pitanju je labin 14 ks stabilne ručke na leru sam sebi doda gas malo i dimi.Da li neko zna u čemu je problem?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ozubljenje na svornjaku i ručici se pojeli (ali ne sami od sebe). Trebalo ih je zamijeniti.
IMG_20200910_113059[1].jpg
IMG_20200910_115120[1].jpg
Naletio na jedan isti ovakav model SS sa DMB motorom, i pogledam onu oznaku na bloku "DMB PDM" (bez ikakve brojčane oznake). 🤔
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ozubljenje na svornjaku i ručici se pojeli (ali ne sami od sebe). Trebalo ih je zamijeniti.
Sigurno si mjenjao brzine. I ja sam zbog mjenjanja morao mjenjati te komade.:(
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Nepotrebno si citirao dio mog posta!
Škužaj, ako san kapi tvoj post, nanke per idea?
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Materijal nikakve kvalitete. Ozubljenje se pojelo samo od mjenjanja brzina što nebi trebalo da se desi jer nema neke sile koja bi to prouzročila.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ima sile, kako ne bi bilo sile. Ne bi mogao znati koji je razlog da se kod tebe pojelo ozubljenje i koje? Ali kod ovoga se pojelo samo ono od 1 - 3- spori rikverc, 2 - 4 - brzi rikverc. Razlog je korpa i loše (nikako) naštelano kvačilo. Duže se vremena radilo tako da kvačilo nije dovoljno vršilo svoju funkciju i kod mijenjanja brzina (uvijek) dolazilo do krčenja (silovanja) zupčanika i tog svornjaka i poluga mjenjača (unutarnja), koji su najebali.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
To ozubljene se "raspadne" radi korozije, a ne radi šaltanja brzina.
Nije mi jasno zakaj ima toliko hrđe na poklopcima tih getriba.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
E ne bi bilo tome tako, a da je tome tako onda bi i svornjak od reduktora istrunuo kako kažeš. Ali nije, već je ko onog dana kad je montiran!
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
"brgud" san i ja ima problem sa frecijonom na svojen ali meni je napukla korpa. San je promjenija ali i sa novon bilo je teško stiskati ručku. Na kraju san shvatija da sajla od frecijona mora biti čim ravnija. Malo je bila duža pak san je skratija i poravna i sad je u sve redu.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Prije je bila japanski šešir kako puli tebe ali i kad san stavija novu kako i ti jopet se teško stiskalo. Pokle ča san sajlu skratija i sa njo nisan poša kroz une nosače za nju nego san je zravna čin više, sve je bilo u redu
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
I kod mene je korpa s japanskim šeširom al kvačilo nije baš tako tvrdo,doduše sajla je nova gore
 

tduic

Član
Tu od
29 Svi 2013
Poruka
57
Pozdrav,
ispričavam se ako je već ta tema bila, malo sam tražio ali nisam našao.
Dakle imam dosta potrošenih noževa za moju Labin Progres dizelašicu, pa gledam gdje bi se mogli nabaviti u okolici Pule ili online dostavom i koja je očekivana cijena?
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Kolege,molio bih Vaše mišljenje.
Imam motokultivator, labinprogres 14 ks, dizel, okretljive ručke.
Odnedavno mi se desilo da je kultivator u pokretu odjednom stao i ugasio se kao da sam udario u betonski zid. Pomislio sam da je motor blokirao no izbacim iz brzine i upalim ga najnormalnije kao da se ništa nije desilo. Poslije je sve bilo ok do neki dan kad se to desilo još 2 puta u dužini od stotinjak metara. Poslije toga sve normalno. Vjerujem da će se to dogoditi ponovno pa razmišljam što napraviti.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Pretpostavljam i ja da je nešto u getribi ali bi volio, bar otprilike, da kad idem rastavljati na što bi trebalo obratiti pažnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh