• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Dečki, a nebi li se dala raspiliti vanjska cijev, te malo pritegnuti s vanjskom šelnom?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,659
Valjda ima negdje plocica na kojoj je napisan broj sasije,nosivost,godina proizvodnje. Bar bi trebaloi da ima to ako je fabricka prikolica. Na mojim traktorskim prikolicama iz 86 i 2012 imaju te plocice.

moja nema,barem ga nisam našao...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
Kolege hvala na prijedlozima.
Ja sam to kontao ovako da rijesim,po prijedlogu kolege Puknutog. Navarim na onaj nepokretni dio na dvije strane matice sarafa. Na pokretni dio rucki navarujem isto maticu ali manjeg profila. U te dvije matice uvrcem sarafe da prolaze kroz donje matice. Posto se rucke dizu prilikom povlacenja one rucice sarafe uvrcem toliko da kada se dignu rucke izlaze iz donjih matica. Imam tako fiksirane rucke,a nemam nikakvog dodatnog sarafanja kod okretanja.
Da li bi valjalo da se ovako to rijesi.

Bas cu da vidim kod rodjaka ima li kod njega ikakva plocica jer je kod njega fabricka prikolica. Kod mene je pravljena.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
trebalo i da su iste.samo kod jedne fali decimala,ali iza tačke je nebitno koliko nula ima
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
Trenutno su mi sve cetiri iste na mtk 6.50 ... a imam u ponudi 6.5 2 komada,
pa kontam ako su iste kupio bi ih u rezervu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pokušaj da uporediš,jer ako nije isti proizvođač može biti odstupanja u veličini iako su iste mjere navedene
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma odstupanja su gotovo kod svih proizvodjaca guma. skoro da u obimu nema nijedna ista a kao mere su im iste. po tim oznakama su to iste dimenzije . ali i te minimalne razlike ako ima nece smetati ali opet premeri obim za svaki slucaj
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Danas sam je sredio i sve sklopio i upalio i kada sam probao sporo se okrecu freze gotovo istom brzinom kao i tockovi.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
evo sad sam provjerio po uputstvu
790 okretaja je

to nikako nebi trebalo, dali si pratio kako je kad ti je uključen kardan a kako kad je isključen?
 

stefan81

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
40
Moram da proverim najveci problem je sto sam uzeo frezu od komsije koja ni paljena jedno 10 godina a veoma malo je radila i tek sad je razradjujem gotovo celu sam je rasturao.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
govorimo o frezi kao priključku ili govorimo o motokultivatoru

mondial ima priključnu frezu i ona ne pali :)

slicno nesto sam i ja kupio, doduse moja dizel i bila je paljena i uz servis ulja i filtera radi
benzinac bi tu trebao bit jos jednostavniji, nove svjecice, filtri i sve sto treba i eto
razrada naravno treba pomalo

kod mene se događa da se kardan okreče polako i kad je isključen, jer nema otpora i nista ga ne koci, sad s fezama i nebi smjelo, provjeri prvo to pa javi , sigurno ce ti netko pomoc

jer brzina kardana je neovisna
 
L

luciano

Guest
izmjena semeringa na na vučnoj frezi labinprogresa

Dali ima netko iskustva sa zamjenom semeringa na frezi labinprogresa,neznam koliko je to komplicirano,dali treba skidati sve noževe itd,
 

Mujan

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
3
Motokultivator Labin probres nece da vraca špagu(nema kompresiju)

Dobra vece prije svega

Ovako motorkultivator je Labinov 14ks prije 3 dana sam ga upalio normalno i odvukao prikolicu djubreta na njivu,vratio se kuci smjestio ga u garazu i to je to.
2 dana nisam ga palio i dolazim danas nema valjda kompresije il sta je vec nece da mi vraca špagu ono kad se namotaje znate kako to ide vec,i ajd zamijenili danas karike sve kako treba uradjeno medjutim nista opet ista stvar pokusavali namjestanje onih gore klackalica na ventilu nista ni to,prijatelj mi je rekao da ga upalim na guranje i ucinili smo to ali malo teze i odradio je dobrih pola sata medjutim kad smo ugasili i ponovo nema govora ono kolo gdje se spaga mota ne moze da namota kao sto treba,opet smo vratili stare karike nista opet jel neko zna nesto sta bi moglo se uraditi jel ima neka fora s tim,jer puno ce me kostati servis

Hvala vam unaprijed!
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Motokultivator Labin probres nece da vraca špagu(nema kompresiju)

a nema neki feder za namatanje špage
 

Mujan

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
3
Re: Motokultivator Labin probres nece da vraca špagu(nema kompresiju)

Nema kolko sam mogao primijetiti samo gore gdje su te klackalice ili kako se zove vec sto gura ventile tu su kao neki federi a za spagu ga nisam nigdje uocio prijatelju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Motokultivator Labin probres nece da vraca špagu(nema kompresiju)

može biti da ne zatvaraju ventili ..razloga more biti mnogo
skini filte , auspuh pa slušaj jel jako šišti
može biti da pušta ispod glave
to bi se trebalo vidjeti po otisku i čađi na dosjedu uz jako šištanje kad radi

Vaš vlč.
 

Mujan

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
3
Re: Motokultivator Labin probres nece da vraca špagu(nema kompresiju)

ne znam prijatelju nisam ga mogao vise upaliti osim na guranje i to je to a kad onako vucem spagu smamo je namotam na ono kolo i povucem cuje se to sistanje uvlacenje i izvlacenje zraka i mogu jos dodati da jako dimi kad vucem spagu u prazno ne znam ne razumim se toliko al nesto ne valja cim nece da namotava spagu
 

Najnoviji postovi

Na vrh