• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Pošto je tema kvačila,ajde da i ja nešto pitam
Radi se o talijanskoj frezi bertolini i ima konusno kvačilo koje jako tvrdo ide
Jasno mi je da se od stajanja zna slijepiti,ali kad ga prvi put odvoji onda bi trbalo ići laganije,znači tvrdo je kad se ručica krene stiskat,a kad ga odvoji tj kad se ručica stisne do kraja onda ide lakše imam dojem kao da se u radu svaki put slijepi,tliko zna bit tvrdo da i sajla pukne,inače mtk radi jako malo jednom na godinu i skoro je nov po satima rada
Šta bi bilo dobro uraditi?
Imam labinprogres SS 14 ks koji ima puno mekše kvačilo,znam da je drugačije kvačilo,ali je svejedno ovo pretvrdo:icon_pray:
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Mikser
Nije kod mene problem gdje se sajla šarafi tu je sve zategnuto nego me zeza ona polugica sto prebacuje gas sa jedne strane motora na drugu gdje je karburator.
I još jedno pitanje,,, uradjena mi je generalna na motoru, da li odmah mogu normalno frezati kao i prije ili moram lagano skroz neko vrijeme.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Radi na srednjem gasu i nemoj ga stiskati jako prvih nekoliko rezervoara. Povremeno dodaj gas do kraja.

To ti je poluga regulatora brzine motora. Ona se i mora pomicati naprijed-natrag tijekom rada, i na taj načina održava brzinu vrtnje motora. Pri paljenju ide skroz naprijed, a kad zaplaiš motor, onda se pomakne prema natrag. Kad opteretiš motor, poluga se pomiče naprijed, otvara leptir i dodaje gas.
Minimalni i maksimalni gas se reguliraju ispod poklopca, tam gjde se veže sajla. Ako ti je premala brzina motora na punom gasu, to se podešava gornjim šarafom.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
jel to automacki dekompresor da je tak mala remenica ?
ovo je prikolica pripremljena za volan , jel ga imaš ?
Moj otac sanja volan , a ja gruntam o hidroulici na ručkama (servo) ..več bi bilo gotovo da motor ima izvod za pumpu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Pa imaš napred remenicu iza startne špulje.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Ima li netko da ore s metalnim kotacima s velikim labincem, zanimaju me dimenzije istih.
Ja sam izgleda nabavio kotace za maloga labinca (12 cola) jer su dosta uski pa mi se kola zakopavaju u zemlju.Mislim da treba 15 cola za oranje.
2016_09_07_12_38_27.jpg


BTW: Ovi kotaci su na prodaju ako nekoga zanima!, također ako neko prodaje metalne kotace za velikog labinca, neka se javi!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Moraju biti za 2", dakle za 50mm (za 12") ili 125mm (za 12") većeg promjera od onih za Mondiala (za njega su fi 500/420).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ovi kotači koje imaš su taman. Inače kotač ide 12 - 5.00 (guma). Promjer kotača je 57 cm, znači premjeri te svoje ako su u promjeru cca 57 cm (bez ripni), onda je to to.

Sve veće od tog promjera je previše (previše diže prednji kraj), a pogotovo sa plugom (još i više). :eek:

85519878947151379631.jpg
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Sad sam izmjerio.
Promjer bez "ripni"= 48 cm
Sa ripnama =52cm
Sirina kotaca =12 cm

ipak izgleda da su ovo nesto manja kola
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,067
Kako mislis na rucke stavit servo?
Drugačij zglob ide na prikolicu sa volanom al i ova ima pripremu samo za ga našarafit, po meni volan ima smisla stavljat samo ako stavis servo, inace nije puno lakše
A remenica je takva, sa svime sta je motor u k... Jos uvijek ima jaku kompresiju i dosta tesko pali.

A remenica je tamo,mozes je koristit
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kako mislis na rucke stavit servo?
Drugačij zglob ide na prikolicu sa volanom al i ova ima pripremu samo za ga našarafit, po meni volan ima smisla stavljat samo ako stavis servo, inace nije puno lakše
A remenica je takva, sa svime sta je motor u k... Jos uvijek ima jaku kompresiju i dosta tesko pali.

A remenica je tamo,mozes je koristit
cilindar sa strane a na ručke razvodnik ..znači pomak lručki ljevo/desno aktivira razvodnik
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Kod mene je labin progres 8 ks i ima gume 5.0-10,,,, Sadim smilje i redovi su mi svake godine sve uži i uži i svaki centimetar mi je bitan. Da li bi mi bilo bolje staviti gume 4,0-8 ili staviti metalne točkove. I kolike bi dimenzije metalnih točkova bile najbolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Meni su na Mondialu uvijek bili draži ti mali kotači.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Da li moram skidati onaj produžetak sa mjenjača ako stavim točkove 4,0-8..... oni su za 1 col uži i dobio bih ukupno 5 cm uži raspon točkova. Samo me još zanima jesu li metalni točkovi još uži od ovih 4,0-8.

Vidim na oglasu se prodaju još gume 3,5-8. Nisam znao da te uopće postoje za labina i da li se te gume mogu staviti
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Ništa ne moraš skidati.

Metalnih kotača ima nekoliko. Ima onih uskih, koji imaju kose ripne /, pa se mogu udvojiti i na taj način proširiti.. Ti su široki oko 8cm.
Standardni metalni su široki oko 12cm, dakle kao 5" kotači.

Možeš postaviti i 3,50-8", ali baš ne vidim koristi, jer su oni jako niski.
 

Najnoviji postovi

Na vrh