• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

LabinProgres

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
21
Pozdrav, imam problem sa malim labinom motor lombardini tipo 520 dizel. Motor nepravilno radi a u frezanju kad je vruć na jakom gasu samo oduzme gas i ugasi se. Crijeva i filter od goriva novi stavljeni a rezervoar očišćen. Isfrezao sam oko dulum malina i malo orao i vozio i za sad ne troši ulje pa ako neko zna šta bi to moglo biti u pitanju, da li boš pumpa ili je motor pri kraju?
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Probaj kad se tako zagreje na pumpu sipaj vodu sta se desava verovatno elemenat pumpe meni se to desavalo.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Pozdrav! Zadnju godinu dana mi kardan skače iz brze brzine prilikom većeg opterećenja, frezanja. danas sam otvoril mjenjač i poprilično sam iznenađen stanjem obzirom da je stroj izvana bio zapušten. pogonski dio za kotače, brze spore diferencijal špera sve je ko novo. zupčanik brzi za kardan je jako pojeden i to potkoso zbog čega i izbacuje, a to je pojelo i zube na međuzupčaniku. Znači ta dva idu nova pa da vas pitam koje stvari se obično još mjenjaju kod takvog raskapanja i kak provjeriti osovine satelita, bez raskapanja diferencijala, jer sam pročitao da problem s njima zna rezultirati povremenim zacukavanjem pogona koje sam primjetil u par navrata. budu i slike kad stignu djelovi :drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sateliti ne smiju imati puno lufta , zapravo ništa
treba ti još
1 seger poluosovine 2 kom
2. semering poluosovine
3. kuglice 3 kom.
4. federi 2+1 kom.
4 al poklopac sa zadnje strane mjenjača

5. dosta živaca za segere poluosovina
6. ostali ležajeve i semeringi prema potrebi
7. novo ulje
8. komplet brtvi
9 i najbitnije razaznati zašto je došlo do glodanja zupčanika pod koso , da se ne ponovi
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Najvjerovatnije da je neki lezaj stradao pa ispadalo iz centra i poderalo zupcanike. Nekad prosle godine sam ja mijenjao medjuzupcanik, a razlog je bio lezajevi na kardanskoj osovini. Samo ima dosta tu sarafanja, motor dole i mjenjac na sto i lagano, skoro pa se sve povadi iz mjenjaca
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
nema više opcije edit pa zato dupli post...







Znači getriba je raskopana, tanjurasti šeće ljevo desno za kojih 2mm satelit ima oko 1mm lufta od jednog do drugog zuba poluosovine. Ako se poluosovina izvadi kak se taj luft smanji?
Slike su loše al se na zubima vidi koso trošenje, a na vilici ispod prihvata na šipku se vidi struganje po stražnjem zupčaniku.
Pretpostavljam da je sve za zamjeniti?
Meni se čini da pojedena brzina nije bila kak spada uzubljena jer vilica nije mogla skroz otraga zbog naljeganja na zupčanik. Lageri nisu bili tak loši da bi bacili osovinu iz centra. Kaj dalje?
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nisi sam u tom poslu i ja imam rasturenog jednog SSa.Ošli zubi na dva zupčanika i na osovini.Sutra idem u potragu za delove.




 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Kod tebe skroz obratna situacija kardanski zupčanici ko novi, a pogonski pukli. Kaj vele ljudi o ovim zupčanicima koji se nude na tržištu, dal ima kakve zamjetne razlike između ovih iz entrade i ostalih. Čisto da ne plaćam 300 kuna više za istu stvar?
 

goran12000

Novi član
Tu od
22 Ožu 2017
Poruka
13
motokultivator

Pozdrav ljudi ja sam nov pa ne znam dal sam i na pravom mestu sa pitanjem.
Ovako ja nisam neki majstor ali volim da se oprobam u nove stvari tako da sam sam uz pomoc oca odradio generalku na jednom motokultivatoru ali mi je promaklo nesto sto nisam zapamtio kako stoji pa sam evo nacrtao. Trenutno je ovako crvena stoji na crvenu a plava na plavi pa se razmisljam dal je to tako bilo mozda suprotno.
i drugo pitanje na koliko se steluju ventili usisni i izduvni.

Evo dole u linku ima slika na sta sam ja mislio.

http://imgur.com/a/CE8rq
http://imgur.com/a/G7JwM
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Vladimirec@
deluje mi da ti nije dovoljno dobro saltala sipka il sta vec i da su se samo dodirivali pocetci zuba i nije dovoljno bilo uzubljeno a mala dodirna povrsina.
Proveri sta je razlog toga? Da ne zamenis pa za kratko vreme opet isto.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zupčanik kardana i zup. brze-spore je kaput a na osovini ošli svi zubi.Za delove još ništ ne znam jer sam ga tek danas rasturio.Za sad znam samo za dve trgovine gde ču pitat i verovatno naručit.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: motokultivator

...
i drugo pitanje na koliko se steluju ventili usisni i izduvni.
...

namjesti obje šipke , /podizače , i vrti motor rukom ..sama logika rada usis , kopresija , ekspanzija , ispuh ti bude rekla gdje je koji ..

podsi ventile usisni 0.2 , ispušni 0.3 , bolje da je desetu više nego manje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Roba nabavljena i montirana,spore brzine su blokirane jer je ostao stari zupčanik.Zupčanik kardana je 65eur,osovinica isto 65eur i alu poklopac 7eur.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj tera samo frezu i mislim da je više pod vedrim nebom neg pod krovom.
 

goran12000

Novi član
Tu od
22 Ožu 2017
Poruka
13
Nastelujem upalim radi pola sata i kada probam da upalim drugi put nece a ventili su se nesto minimalno razdesili. Sad sta moze da bude problem nemam pojma samo znam da mi one klackalice mrdaju po malo levo i desno dal je mozda zbog toga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh