• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Upravu je Krumpironja,i u mene se desava da freza gurne mtk,a i ja mislim da bi podizalo mtk.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Jbte,meni zna poletiti freza dobar metar kad tvrdo uhvati,s ovim se nije za igrat.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kaj ima kakve razike u Goldonijevim i Labin Progres motokultivatoru osim u imenu? Ili ipak Goldoni bolji? Tipa da ima bolje zupčanike, materijel kučišta i to? Ili je stvarno sve isto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Prvi SS s fiksnim ručkama je bil gotovo isti. Dalje su svaki krenuli sa svojim razvojem. Kasniji modeli Goldonija su imalo drugačije komande, ručke...koliko znam...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Sve to kužim, al pitam izrada materijala, jel ovi naši sami sve delaju i ljevaju ili sve dolazi od nekuda gotovo? Ili su full indentični ko od goldonia?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ex Yu kvalitete je bila podjednaka originalu. Danas...?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
E pa to pitam, ili se sva kućišta i zupčanici delaju ko zna de, dali u Kini možda? A tu se samo sklapa, ili pak sve dobivaju gotovo od goldonia i opet samo sklapaju, taj dio mi nije jasnan.
Ili pak sve skupa kod nas ljevaju i delaju.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Da li bi se ovo vitlo moglo iskoristiti?
Jer koliko vidim nije toliko tesko niti skupo za napraviti..
Opet sam posto jer nisam dobio nikakav odgovor.
 

Prilozi

  • 21738-c4c77c613c1a01832c80c212c33731b0.jpg
    21738-c4c77c613c1a01832c80c212c33731b0.jpg
    2.9 KB · Pregleda: 15

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Pa gledajuci ovako, nisam gledao kako ovo radi,ali da li bi se mtk poodkido,da li bi nesto puklo u mjenjacu.ovo je na frezi imt 509 bilo,Koliko sam skonto,skine se kardan od prikolice i samo ovaj stavis na frezu i podignes prednje tockove i u sinhronizaciji za prikolici se okrece vitlo,to bi trebalo da bude bukvalno da freza vuce drva ?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa vuklo bi to drva, ali problem je kako bi to koltivator podnio, jer ko zna kakav je ovo prijenos u tome vitlu. Mislim da nije baš koltivator namijenjen za takvo opterečenje. I to bi sigurno morao prikolicu zavezat za neko drugo drvo. A koji motokultivator imaš?
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Labin progres 1985 god 14 ks , i ja se to pitam koliko vidim ovo je direktno na vitlo tako da nema nikakvo olaksanje za mtk,znaci kako se okrece kardan tako ide i vitlo..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Mislim da ima bolje izvedivo rješenje u temi negdje napred, mislim da sam vidio neke slike.
Jer ovo mi je nekako nestabilno dosta.
Ili možda neki kardan sa lamelom, tj kumplugom.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Nisam vidio da ima igdje u temi, iako ima dosta strana teme mora da ima neki dijalog o ovome , ali zanimljivo bi bilo napravit...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Bilo bi zanimljivo svakako, svaka pomoć je dobrodošla u šumi, ali opet treba to napraviti nekako kako treba. Pogotovo ako je šuma nepristupačna jako. Mislim da sam vidio neke slike sa nekim vitlom odma na kardan, i stim da se ručke okrenu skroz, a vitno napravljeno od nekog profila.
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Htio sam ja doradit cjepač za drva sa svrdlom, odnosno na postojeći koji imam s motorom od 2.2kW monofazno, nadodati priključak za kardan, pa povezati na mtk, ali bojim se da bi mjenjač vrlo brzo vrisnuo kad naleti kakva kvrga u bukvi i grabu.

Usput, kakva opterećenja podnosi kardanski izlaz, gornji i donji?
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Kaj nije bolje ovako nesto...
Ali to kosta 1000e , a ovo ne kosta ni 200e ... ali nije bolje za mtk. Cilj bi bio napraviti nesto sto olaksava rad u sumi,a da ne steti mtk,u mene je takva suma da su sve posjekli i ostala drva ispod puta i iznad puta po 50 100 metara i treba ti dan dok natovaris frezu ili kamion drva..
 

Najnoviji postovi

Na vrh