• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nema ti to nikakve veze, usudil bi se reči da ne uvuče nimalo prašine.
Kolko bi je tek onda ušlo kad je motor ugašen, a usisni ventil stisnut i tak stoji mjesecima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,659
Trokotač JAVA, imao je 2T motor. Dvije elektronike (cinšpule plus platine i prekidač na istima). Kurblao se nogom u jednu stranu ili drugu onak kak je vozač želio voziti - naprijed ili nazad!
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Imam ja u firmi jednog nadarenog.Nakon više pokazivanja kak se pali ,strelice i izrezane kosine na remenici prvom prilikom kresnul je l6ld360 naopačke i normalno sve zasral uljem.

A veli posle nije to niš, upalil sam ja tastovog Tomo Vinkovića unatrag.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
G. Puknuti, trebam savjet:
Na SS-u s ne okretnim ručkama, je birač brzina ostal u nekom položaju tak da može jedino prebcivati brze-spore, a ne da se ubaciti na vilicu s brzinama (R-1-2) iako je mjenjač ostal u leru. Može li se pomoći izvana ili treba poklopac mjenjača dolje? Hvala!
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Probajte onu polugu gdje je ona zaštitna guma staviti u ler i malo je jače udariti da upadne u položaj za mijenjanje brzina. Možda je onaj H birač brzina potrošen pa zapinje kod njega. Ako uspijete prebaciti polugu, znači da se ta h pločica potrošila i trebat će je mijenjat. Ali ćete opet morati skidati poklopac getribe.
 
  • Like
Reactions: ZJ

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Osim poderane pločice poderan je birač brzine koji nekad zna i puknuti koliko je tanak..a i ležište u koje nasjeda u vilicu ,kugla..ležište kugle..opruga..osigurač protiv okretanja birača.

Zapravo to sve skupa njje poderano nego je istrunulo/pohrđalo od kondenzacije.

Odblokirati se može bez skidanja..podiži ga prema nebu da svladaš oprugu i metni ga gdje misliš da mora biti...
E sad ako je mjenjač zbilja u leru znači da je vilica malo pobjegla..a to pak znači da je kuglca šnapera pojeđena ..ili je kuglica napravila utor na osovini..a i pojeđeno je ležište kuglice u kučištu..sve pomalo..

Svaki put kad SS pokisne eure odnese ta ista kiša.
 
Posljednje uređivanje:

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166

Jel ovo realno? I može li ovo da radi veliki labin? Ovo na snimku mi deluje da nema više od 12KS.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166

Evo ovaj na primer
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
To znam i sam. Nego jel ima smisla da kupim ovo? Namena bi bila da kosim 20 ari šljiva, 30 ari borovnice, oko kuće korov i 10 ari maline? Ipak je skoro 2000 evra... Jel melje do zemlje?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Pozdrav Labinci

Imam dva pitanja za vas iskusne:
1)Što treba gledati, na što obratiti pažnju kod kupovine velikog Labinprogresa?
2) Koja je ukupna duljina motokultivatora+pogonske prikolice?

Razmišljam o kupnji takve kombinacije pa da vidim kako to prebaciti ako kupim.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ja sam skoro kupovao i mislim da sam uzeo ok primerak. Najbitnije je da nije lickan za prodaju i da izgleda pohabano adekvatno za svoju starost. Izbegavaj švercere. Gledaj celokupan utisak kako je očivan, da ne curi ulje nigde, Da ništa nije budženo i vareno, kako upada u brzine i kako pali i radi. Da li ima snage..

Ja sam prevezao na auto prikolici od 6 m lagano.
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
43
Labin progres 3ld 510
Nije na sebi imao Filter ulja
Montirao sam kućište filtera ulja, pripadajući dihtung i filter ulja


Zanima me ako mi je ulje na šipki u MAX

Dali treba još doliti ulja?
 

Prilozi

  • IMG_20231002_145521.jpg
    IMG_20231002_145521.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 16

Najnoviji postovi

Na vrh