• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Meni se više sviđa kad je filter okrenut prema dolje.
Onda kad se napuni, ista mu je razina u mirovanju i radu. S ovak postavljenim filterom treba jednaka količina ulja kao i onak, jedino razina u mirovanju mora biti iznad crte.
S druge strane, s ovak postavljenim filterom radilica se počinje kasnije podmazivati, jer se ulje s vremenom izcijedi iz filtera čak i ako ima tlačni ventil.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Po tome onda se može zaključiti da je bolje da motor nema filter ulja, pa će se onda radilica podmazati prije nego se motor pokrene? :unsure: :coffee:
Ulja nadoliti do max pa onda upaliti motor (da se filter napuni) potom provjeriti nivo ulja pa ako je nivo niži od prijašnjeg onda malo nadoliti.;)
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
43
Meni se više sviđa kad je filter okrenut prema dolje.
Ako je okrenut prema dolje, onda brtvu treba prepraviti, a mislim da i smjer ulja nije isti tj da ulje ima povrat u filter gdje bi trebao biti dovod
 

Prilozi

  • IMG_20231003_075846.jpg
    IMG_20231003_075846.jpg
    19.4 KB · Pregleda: 8

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako je okrenut prema dolje, onda brtvu treba prepraviti, a mislim da i smjer ulja nije isti tj da ulje ima povrat u filter gdje bi trebao biti dovod
Daj nemoj ga slušati molim te zajebal si budeš motor.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Mene bi isto to jako zanimalo!🙄
I još jedan detalj, na koliki zazor se štela taj ventil? Pliz..🤔
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Ne znam kak taj nosač ide i jel se može montirati obratno ili ne. Ak more samo tak kak je, onda mora tak.
Komentiral sam situaciju u vezi razine ulja zavisno o položaju filtera, i nikaj više!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Znam..svi hoce bolje za svoj stroj i to je legitimno..u njega ide 1.8 litri ulja..bolje 2x godišnje promjeniti ulje nego 1x godišnje ulje i filter.
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
43
Evo prvi test, nisam snimao video jer mi nije palo na pamet



Ugl novi filter,motor nije upaljen 2dana

Zanimalo me koliko treba vremena kad ga upalim da ulje krene, naravno momentalno je krenulo ulje cirkulirati


Ako kreće cirkulacija ulja odmah,znači da podmazivanje kreće trenutno


Ne gubi se ništa a dobija se filtrirano ulje. 🙂
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
E ja sam.sad shvatio ZJ-a...dok je malo podviknuo masnim debelim slovimai u meni se odmah stvori neka ideja ..kad bi se karter napravio na vrhu motora ..?


A dok on to ne finalizira u ideji i sa mnom dogovori oko autorskih prava ima tamo neka fizika..koja se bavi vakumom..kapilarama..gustočom,masom,viskozitetom..itd.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
@puknuti, kad buš pri ćaći, pogledaj koliko treba Štoreu da ugasi lampicu tlaka ulja nakon stajanja od par dana, pa se buš sjetil mojih riječi...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pa znam za to..baš zato idemo u projekt karter na glavi..zato i neki današnji motori auta imaju filter ulja skoro u karteru.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Znam..svi hoce bolje za svoj stroj i to je legitimno..u njega ide 1.8 litri ulja..bolje 2x godišnje promjeniti ulje nego 1x godišnje ulje i filter.
Hoćeš reći da je bolje da nema filter ulja, nego samo češće mjenjati ulje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Da mislim ..

Osim toga za koju godinu kad se zaželi anlasera fiter mora skinuti.i gdje smo onda?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh