• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
Labinprogres 8KS, rasplinjač

Mehaničar mi rekao da od rasplinjača ništa, za baciti na mom labinprogresovom mondial, licenca goldoni benzinac od 8 KS, s motorom "21 MAJ" . Tako mi bar piše u papirima.
Ja sam u Zg, istočni dio. Jel netko zna gdje kupiti rasplinač novi. Naime, rekli mi da original košta oko 1000 kuna, a zamjenski koji je isto dobar puno je jeftiniji pa....?Ono tipa kao za autodijelove "Tokić" prmjerice.....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Kotači za kardanski prikolicu

Ovako, imamo kardansku prikolicu, sad neznam dal je od labinca ili Goldonija, uglavnom je prepravljena kuka, pa je vuče Tomo Vinković. Trenutno su na njoj kotači od Stojadina,gume 155/13", a imamo i orginalne pogonske 5,0x15",al te je otac skinuo, mislim da im je nosivost loša. e sad me zanima koje gume sa malo većom nosivošću bi odgovarale na te orginalne felge, na kojima su sad gume 5,0x15"?
jer sadašnje auto nose max 350 kg po kotaču, a ni orginalne nisu bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Krumpironja, lijepi kotači od skutera. Da su bar isti ;)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,044
da ali nisu hehe dva skutera san rasturio da bi slozio prikolicu to smo stari i ja sklepali to su zadnje gume tako da imam cijeli zadnji trap na prikolici!!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ajd nabacite koji komentar na ovo

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EjMoJR42MtA&feature=related[/YT]
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e pozzz dečki imam labinprogres la 300 i danas sam frezal s njom
nemam iskustva s frezama baš puno i nije radila 5 godina inače promjenio sam ulje počisito filter zraka očistio karburator i te sitnice
inače dok počnem frezati razina obrtaja mi se znatno sputi dok ne frezam jel to mora biti tak ili ne
 
S

staffmen

Guest
to nekaj ne stima.
Ja nemam la300 nego Acme aln330 al nikad mi se nije tak nes desilo.
Al znam jos troje ljudi koji imaju taj motor i svi imaju neki problem. Od paljenja pa na dalje
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
pa cuj ak je vjerovat brzinomjeru Fabije onda na ful gasu 32km/h
na "pola" gasa (pola hoda rucice gasa) ide 20km/h mjereno ciklokompjuterom.
nakon pola gasa vise se trese nego da brze ide.

ugl vecinom se vozim 20 tj na pol gasa jer onda mi ne trosi puno a idem dosta brzo. Oko 1,5 l po satu sa nekih 250kg ukupnog tereta.
najmanje trosi na oko 15km/h.

a Mondial sa 14" gumama ide oko 8km/h

evo ti jedan video. Vozil sam stupove od struje.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ePSXBzK-6jM[/YT]

A kako si postavio ciklokompjuter?
Ako si ga postavio na postojece gume od kultivatora, merenje 100% ti nije tacno, jer ciklokompjuter je samo za 26 i 28 cola gume, a kultivator sigurno nije toliko.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
to nekaj ne stima.
Ja nemam la300 nego Acme aln330 al nikad mi se nije tak nes desilo.
Al znam jos troje ljudi koji imaju taj motor i svi imaju neki problem. Od paljenja pa na dalje

inače mi zna popucavati nekad al ne ono baš da dodje do ler gasa nego se spusti blizu njega
a opet kod traktora dok idem s frezom opče se ne snižava gas a možda se snizi zato kad je 4t freza neznam nemam iskustva s tim frezama uopče
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
A kako si postavio ciklokompjuter?
Ako si ga postavio na postojece gume od kultivatora, merenje 100% ti nije tacno, jer ciklokompjuter je samo za 26 i 28 cola gume, a kultivator sigurno nije toliko.

Nemora bit!!! Na nekima se mora unest put kotaca za jedan puni okret.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Bez panike.
Ciklokompjuter je na biciklu.
Sjeo je brat na bicikl i uhvatio se za prikolicu i tak mjerio.

:mrgreen: pitam se samo kako se je pri toj brzini mogo drzati.przio si ko sumaher u monte karlu:supz:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,659
lijepo mu stoje,samo mi izgleda dosta nisko,ili me slika vara.....:scratch
a čemu ti ovo služi.....:scratch



Uploaded with ImageShack.us
a i što ti dođe ono ispred kočnica,nešto kao neki gas....:scratch
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kotači za kardanski prikolicu

Ovako, imamo kardansku prikolicu, sad neznam dal je od labinca ili Goldonija, uglavnom je prepravljena kuka, pa je vuče Tomo Vinković. Trenutno su na njoj kotači od Stojadina,gume 155/13", a imamo i orginalne pogonske 5,0x15",al te je otac skinuo, mislim da im je nosivost loša. e sad me zanima koje gume sa malo većom nosivošću bi odgovarale na te orginalne felge, na kojima su sad gume 5,0x15"?
jer sadašnje auto nose max 350 kg po kotaču, a ni orginalne nisu bolje.


Evo jednog savijeta oko guma , odeš do nekog kvalitetnijeg vulkanizera i on ima tablice dimenzija i nosivosti guma , a može ti i reći po prilici na kojima se vozilima i nalaze da lakše potražiš polovne jer sumljam da si raspoložen ulagati u potpuno nove , koliko mi se čini da ih koriste kamionske labudice sa 20 i više kotaća

dalje i to ti nije potrebno iz razloga jednostavne matematike , nosivost guma koje imaš je 350 kg po gumi pri brzini 160 km/h pošto ti smanjuješ brzinu povećavaš nosivost i nemaš brige npr. moja kamp kućica je teška 1000 kg i vozim je brzinom cca 110 km sa istim takvim gumama i nikakvih problema a ti nećeš sigurno trpati više od 1 tone a brzina 10 km/h prema tome sve je ok i sa njima .
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,044
Ovi kotači su premali , tko te je nagovorio na to? ..mjenjaj to dok nije kasno .



ma nisu toliko maleni još nisam probo frezat ali ovo će bit milina stavit cu video da vidis
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,044
Čestitam na 100-toj starnici!!!!



Uploaded with ImageShack.us


1.Priključak one sajle to je nožni kumplung to mi treba ako mi se istrgne iz ruku dok vozim po klancima i tako to je jedna papučica

2.papučica za kočnicu,sve su od stojadina postolje je napravio moj tata


3.kutijuca s uljem za kočnice


A ono sta si pito sta je ono kod kočnica to ti je za ga ugasit da nemoram silazit s traktora onda to gurnem na dole i on se zagasi ;=)
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
iza 100 dolazi radio 101

Glede, krumpironjinih željeznih kotača: da li je potrebno još i utege stavljat.?

Na kultivator iz 90-tih godina, benzinac, kažu 10 KS, koji ima kotače gumene kotače 14 ", prikopčanim "na puške" za stroj, stavljao sam kandže, koje se npr kod oranja okrenu tako da željezo bude "habajući dio", a kad se voziš,. npr prikolicom, njih 20 ak elemenata po kotaču, okreneš, obzirom da svaki element ima oprugu, tako da tada "habajući dio" jesu gume.Te kandže su bile teže nego labinoprogresovi originalni utezi.

Sad koristim stariji iz sredine 80-ih, ima kotače gume 4.00x8", bez utega, samo za kopačicu.
U uputama, da se nadovežem, na strižne kosilice, nađoh u uputama, za taj motokultivator, da se ti "mali" kotači koriste za strižnu kosilicu, a ne veliki, čini mi se 14". Dakle, pitam Vas za pomoć, kakva su Vaša iskustva s manjim kotačima u smislu košnje? Osobno, sam kosio s benzincom iz 90-ih, kako sam ga nazvao, s 14" kotačima i loše je kosio, nabiralo se, morao sam često rikverc-naprijed itd?
Kaktrava raste bit će skoro vrijeme za košnju, a nebi htio ukasniti, da ne bimogao pokositi strižnom kosilicom.
Pozdrav svima, i onome tko stavi 102. poruku!!! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh