• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
je ............

ako se nevaram kod mene je ta blokada na jednoj od desnih ručki,neznam sad tačno na kojoj i u kojem položaju.ali zasigurno znam da je tamo jer sam je uključio kad sam pravio kanaliće za krumpir.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
evo da pokušamo razjasniti čemu služi ova ručica na mom MTK-u???

video: http://www.youtube.com/watch?v=16IeLWUZFvg

pomiče se veoma lako bez kvačila.u radu nisam primjetio da ima neku funkciju

da,to ti je blokada iliti po naši špera......ona ti je s lijeve strane do ručke mjenjača....na onoj slici ručka broj 2...
prema naprijed je ugašena a prema tebi je upaljena...
ako se nevaram kod mene je ta blokada na jednoj od desnih ručki,neznam sad tačno na kojoj i u kojem položaju.ali zasigurno znam da je tamo jer sam je uključio kad sam pravio kanaliće za krumpir.
s desne strane su ti ručke od reduktora,kardana i od zakretanja ručki....
moraš ponoviti gradivo.......:lol:
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
pnekad pomislim da si ti tajni agent /ubaćeni špijun ovih ćestitara .

ma ja sam ti samostalni umjetnik.......slobodnjak.....:lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
da,to ti je blokada iliti po naši špera......ona ti je s lijeve strane do ručke mjenjača....na onoj slici ručka broj 2...
prema naprijed je ugašena a prema tebi je upaljena...

s desne strane su ti ručke od reduktora,kardana i od zakretanja ručki....
moraš ponoviti gradivo.......:lol:

ponovio gradivo ali ova ručica neradi,kako god da je pomaknem ništa se nedešava.

a jel to ima veze sa tim da su okretne ručke naknadno ugrađene?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
ponovio gradivo ali ova ručica neradi,kako god da je pomaknem ništa se nedešava.

a jel to ima veze sa tim da su okretne ručke naknadno ugrađene?

probaj negdje da ti prokliže kotač,pa onda vidi da li ti uključuje šperu,da li oba vrte....
a jel to ima veze sa tim da su okretne ručke naknadno ugrađene?
ne znam,nisam vidio gdje je na njima špera,mislim na one koji nemaju okretne ručke..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
probaj negdje da ti prokliže kotač,pa onda vidi da li ti uključuje šperu,da li oba vrte....


to sam probao i špera se uključivala sa jednom od desnih ručki.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
probaj negdje da ti prokliže kotač,pa onda vidi da li ti uključuje šperu,da li oba vrte....


to sam probao i špera se uključivala sa jednom od desnih ručki.

hm....a za što ti onda služi ona ručka...:scratch
to sam probao i špera se uključivala sa jednom od desnih ručki.
a na kojoj...imaš isti raspored kao i na mome....:scratch
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Zadnji put , špera je ljeva ručka (ona koju pomiće na videu) .
Prema naprijed tj. prema motoru je uključeno , unazad je isključeno .
Pod uvjetom da je sve ispravno .
Test : gurni ručku naprijed i vrti ručke mtk-a na mjestu , ako kotači proklizavaju ( idu smik)-radi , ako se vrte( okrećeš bez otporra) - ne radi .
Test probaj s rućkom prvo unazad a onda naprijed da osjetiš razliku otpora .



mtd i seljačić , moim vas proćitajte upute od mtk , ima ih na forumu ..ako treba uplodat ćemo ponovno .
Ili.
Ovakve bljazgarije ostavite za PP jer zbunjujete neke nove početnike koji ovo ćitaju .
A tamo , na PP .....mu radite turbo , 6/2 brzine .. šperu kak vam paše itd.

nemoj da se kofrčiš,sjedaj na voz i pravac Bihać.imam ja upute ali na slikama je goldoni(saće neko reći pa to ti je isto,e nije ) tako da ni upute nisu relevantne.
nema meni druge nego svu getribu rastaviti pa vidjeti gdje je šta.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
nemoj da se kofrčiš,sjedaj na voz i pravac Bihać.imam ja upute ali na slikama je goldoni(saće neko reći pa to ti je isto,e nije ) tako da ni upute nisu relevantne.
nema meni druge nego svu getribu rastaviti pa vidjeti gdje je šta.

Ako netko ne zna neka pita onaj tko zna neka odgovori.Ne stignem pročitati sve što me zanima (a kamoli napisat štogod)na ovom forumu jer moram čitat razne gluposti onih što misle da znaju a stroj nisu nikad rastavili.

Već sam jednom napisao u čemu se razlikuje GOLDONI I TPS Labinprogres.Onome tko ga nije rastavljal barem nekoliko puta neće biti uočljiva razlika.
Razlika je u "pečatu"na bloku,debljini mosta,poluosovinama i ležajevima poluosovina.
Imao sam lani "bisera" koji je tvrdio da to nije ručica špere jer da se ništa ne dešava riješio sam mu problem sa 4l nafte i bio je presretan.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ako netko ne zna neka pita onaj tko zna neka odgovori.Ne stignem pročitati sve što me zanima (a kamoli napisat štogod)na ovom forumu jer moram čitat razne gluposti onih što misle da znaju a stroj nisu nikad rastavili.

Već sam jednom napisao u čemu se razlikuje GOLDONI I TPS Labinprogres.Onome tko ga nije rastavljal barem nekoliko puta neće biti uočljiva razlika.
Razlika je u "pečatu"na bloku,debljini mosta,poluosovinama i ležajevima poluosovina.
Imao sam lani "bisera" koji je tvrdio da to nije ručica špere jer da se ništa ne dešava riješio sam mu problem sa 4l nafte i bio je presretan.

i kako se to riješilo sa 4 l nafte? čišćenje?
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Na stolu djelovi sa zubima je blokada.
Na slici polužica pored mjenjača sa oprugom je blokada.
DSC00181.JPG

DSC00235.JPG
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
koji ti je to u nizu....15...16-ti...:scratch
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Pa ljudi.....koliko vi imate traktora???? ja imam jedan i neznam sta cu s njim,a vi svaki drugi dan imate novi???
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Na stolu djelovi sa zubima je blokada.
Na slici polužica pored mjenjača sa oprugom je blokada.
View attachment 1475

View attachment 1476


hvala.kao što napisah u pp stvar se riješila.blokada jeste na lijevoj strani ali je ručica bila tik prekratka.sad radi i razlika je uočljiva.još samo da riješim ovo samouključivanje-samoisključivanje pri vibracijama. to me je pored ručice najviše bunilo.
 
M

marin123

Guest
trebam pomoc,,, htio bih si napravit valjak za svoj labin progres od 14 ks,
a neznam kolko bi smio bit tezak ,,,kolko bi mogao vuci a da najbolje radi da nije prelaga a ni pretezak, ?posjecam stroj ima oko 200 kg,,,
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zanimljivo....ja sam to tako zamislio....pošto imaš diferencijal, ja bih stavio utege umjesto kotača....s time da ne bih pretjerivao sa širinom, već rađe u promjer, ako je bitno za masu.....pošto bi ostajao slobodan prostor između "kotača/valjaka", metnuo bih mu okretno na poteznicu još jedan valjak, približne mase kao i ova dva naprijed...i to naravno ne bih postavio previše nazad, ajmo reči negde do duljine freze i to zbog okretnosti. A što se tiće ukupne mase, moglo bi bez ikakvih problema ići i preko 500kg i bez ikakvih problema na, recimo, širinu do 1 m. To su samo moja razmišljana i iskustva sa razno raznim valjcima...:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh