• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
Obično su mali kotači za košnju,frezanje i za rad s priključcima.A veliki kotači za prijevoz ja na prikolici imam 15" a frezam s 10-tkama kosilicu nemam,Uglavnom velike kotače koristim samo za prijevoz
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Kotači za kardanski prikolicu

Ovako, imamo kardansku prikolicu, sad neznam dal je od labinca ili Goldonija, uglavnom je prepravljena kuka, pa je vuče Tomo Vinković. Trenutno su na njoj kotači od Stojadina,gume 155/13", a imamo i orginalne pogonske 5,0x15",al te je otac skinuo, mislim da im je nosivost loša. e sad me zanima koje gume sa malo većom nosivošću bi odgovarale na te orginalne felge, na kojima su sad gume 5,0x15"?
jer sadašnje auto nose max 350 kg po kotaču, a ni orginalne nisu bolje.

Pogledaj u mojim postovama ja vozim paletu cementa ili punu prikolicu kamenja2,2t.A i drva ima cca1,8t.Dobro bi bilo da imaš gume min. 6 pr.ispod 4 nemoj stavljat.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
mtd hvala na slikama i uputama.
Plug je napravljen i ore na veliko, koji dan bit ce slike i video...

Neznam mozda sam dosadan al opet imam pitanje...
Gdije bi se naso prijelaz za kardan tocnije s kardana na kopacice(izvodi su isti i na kopacicama i na izlazu)?
Dali kupit ili napavit nema veze.

s5034961.jpg

Nedavno obećah a sad izvrših.

Stavio sam pod temu meh.radionica Bertolini i njegove gluposti uputstvo za ovaj MTK samo mi je trebalo malo više vremena.
 
S

staffmen

Guest
kaj se malih kotaca tice na mondialu.
Na mondialu su kotaci 8 ili 10 cola ja neznam odkud na tom 14"?
ja imam 8 cola gume i s njima sve radim.
definitivno su bolje za frezanje, jer ne dizu tolko motor u zrak i sporiji je pa mi to bolje odgovara za frezanje.
Kod kosnje su 8 cola kotaci ponekad premali pa znam motorom strugnut po zemlji.
Kod kosnje visoke trave 70cm+ kosim u prvoj brzini, u drugoj prebrzo ide pa ne odreze sve kak spada. Za to bi bili takoder bolji 10 cola kotaci jer bi u prvoj brzini iso malo brze nego na 8" a opet ne prebrzo.

evo kaj se kod mene danas radilo:
u glavnoj ulozi:mrgreen:





ljevo je dva prolaza, desno jedan prolaz (sumska zemlja), frezanje u prvoj brzini (ko i obicno)
 
S

staffmen

Guest
i jos malo radnih akcija.
punjenje bazena za nase divlje patke.
15 bacvi od 110l:shock:





 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Nedavno obećah a sad izvrših.

Stavio sam pod temu meh.radionica Bertolini i njegove gluposti uputstvo za ovaj MTK samo mi je trebalo malo više vremena.

Velikodusno ti se zahvaljujem........ :prayer::prayer::prayer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
i jos malo radnih akcija.
punjenje bazena za nase divlje patke.
15 bacvi od 110l:shock:


Ja vidim samo četri bačve , ali za mundijala je i to ok izgleda da su i patkice sretnije novim transportom

Molim lijepo da se prilikom citiranja izbrišu slike . Osobito kada je citat kratak.
Hvala
Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
e kada će mi freza dublje frezat kada je onaj poklopac više gore ili više dole

logično bi bilo kada je više gore...:scratch...ja znam neki puta skinuti onaj mali plužić s donje strana da mi dublje freza propadne..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
ja san to odavno mako ali baš sada razmišljam i neznam dali freza dublje kada je poklopac gore ili dole ako je gore poklopac onda ne ustni kako treba
 
S

staffmen

Guest
Ja vidim samo četri bačve , ali za mundijala je i to ok izgleda da su i patkice sretnije novim transportom

Na prikolici je 5 bacvi, a 15 bacvi vode treba da se bazen napuni.
Vodu sam vozio sa imt 506 jer je mondial frezo vrt.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Na prikolici je 5 bacvi, a 15 bacvi vode treba da se bazen napuni.
Vodu sam vozio sa imt 506 jer je mondial frezo vrt.

Ok moj lapsus tema je mundial pa sam šablonski i pisao , u suštini isto jedna tona je ljep teret za bilo koji kultivator , sve zavisi i od terena kako se nose sa time , ali svaka pomoć je dobro došla bilo mundialova ili imt - ova samo treba biti oprezan radi proklizavanja ili guranja
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
ako su bačve od 120 litara to onda lako vozi.....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
A eto danas san se malo zaletio do polja krumpir ide jako lijepo van i ovu subotu imam prvo međuredno frezanje =)








 
S

staffmen

Guest
kaj se voznje vode tice meni svejedno s kojim mtk vozim jer je relacija hidrant - bazen duga cca 100 m. vozim na prikolici jer nemam dosta dugo crijevo. Stavio bi i 6 bacvu al ju nemam tak da bi bilo sigurnih 600kg tereta:lol:
Takoder imam dozvolu vodoprivrede da ispustam vodu na hidrantu pred kucom jer smo u sljepoj ulici, pa je tu kraj cijevi. Pa je pozeljno da se voda trosi inace je topla i puna klora kad pustim na pipu.
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Evo mene opet. Dakle, goldoni 610D (to je valjda mondial) Rastavio sam sve, i uzeo si mjenjac i diferencijal sa sobom u Zagreb. Pa imam 2 pitanja prije neg krenem skidat semering. Jel ima neka caka ili to mora na silu? Pretpostavljam da se skida sa 'vanjske' strane.

Drugo pitanje: Isao sam otvorit poklopac gore, da provjerim u kakvom su stanju zupcanici (sve ok), i sad vise nemrem vratit nazad, jer ima onaj dio kojim se okrece smjer koji nikak da mi sjedne u utor na osovini. A nema nikakvo prosirenje da to sjedne, nego moras bas nekak tocno pogodit. I opet pitanje, jel da stavljam tak micuci po pol mm svaki put dok ne sjedne, il ima i tu neka caka?

Fala na odgovorima.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kaj se voznje vode tice meni svejedno s kojim mtk vozim jer je relacija hidrant - bazen duga cca 100 m. vozim na prikolici jer nemam dosta dugo crijevo. Stavio bi i 6 bacvu al ju nemam tak da bi bilo sigurnih 600kg tereta:lol:
Takoder imam dozvolu vodoprivrede da ispustam vodu na hidrantu pred kucom jer smo u sljepoj ulici, pa je tu kraj cijevi. Pa je pozeljno da se voda trosi inace je topla i puna klora kad pustim na pipu.


a zar nije brže i bolje da probaš sa crijevom? recimo PVC 3/4 ili veći.nije toliko skupo a ide višestruko brže.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A eto danas san se malo zaletio do polja krumpir ide jako lijepo van i ovu subotu imam prvo međuredno frezanje =)


Čovjeće , pa tvoja oranica je super da si i pod gasom nemožeš preorati susjedovu među ,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Molim lijepo da se prilikom citiranja izbrišu slike.
Hvala
Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,kolega...:partyman::partyman:,ako niš gladi ne bude,,,,lipo je znika svi..:D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo mene opet. Dakle, goldoni 610D (to je valjda mondial) Rastavio sam sve, i uzeo si mjenjac i diferencijal sa sobom u Zagreb. Pa imam 2 pitanja prije neg krenem skidat semering. Jel ima neka caka ili to mora na silu? Pretpostavljam da se skida sa 'vanjske' strane.

Drugo pitanje: Isao sam otvorit poklopac gore, da provjerim u kakvom su stanju zupcanici (sve ok), i sad vise nemrem vratit nazad, jer ima onaj dio kojim se okrece smjer koji nikak da mi sjedne u utor na osovini. A nema nikakvo prosirenje da to sjedne, nego moras bas nekak tocno pogodit. I opet pitanje, jel da stavljam tak micuci po pol mm svaki put dok ne sjedne, il ima i tu neka caka?

Fala na odgovorima.

Nemam pojma kak taj semering kod tebe izgleda niti gdje se nalazi....no, generalno ja semeringe vadim na ovaj način(to sam nedavno negdje već opisival): na profilu semeringa(dakle između kučišta i vratila)nalazi se u vulkanizirana limena piksa, u tu limenu piksu pažljivo izbušim dvije rupice(cca2-3mm) jedna nasuprot drugoj(180°) i u njih uvrnem vijke za drvo(4-5mm), ne preduboko, tolko da navoj uhvati. Nako toga sa jakim kliještima uhvatim vijke i naizmjence, jednog pa drugog, izvućem vijke sa semeringom van...
Pazi, na taj način semering se uništi, no nije preporučljivo stavljat natrag stare, a i nisu skupi, tako da ima smisla....
 

Najnoviji postovi

Na vrh