• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

LabinProgres

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
21
I da li bi ovo moglo zamjeniti taj mjenjač vidio sam da ljudi riješavaju sa tim problem sporog kardana

slika-281555-54359220dbef6-velika.jpg


Ako može ići toliko onda mi ništa ne treba, a planiram praviti manju prikolicu sa 500 kg maksimalno da tovarim a živim u ravničarskom kraju samo jedna strana ima malo opasna ali je asfaltni put.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
samo zadnji pogon na prikolici je bolji od pogona na samo mtk, veća je težina na pogonskim kotačima i teže će proklizat,.

Al si zato prazan na mokrom i travi siroče,znam kad idem sa specijalom
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Po meni i mome iskustvu na SS kad si nakrcan prednji pogon malo znaci, zna se desit da nemogu ni motat jer prikolica gura napred bez obzira sta je smotan do kraja u stranu...tako da vjerujem da zadnji pogon više može izvuć nego prednji, a da ne govorim o tome da u mojim šumama ja većinu vremena vozim na 3 kotača jer mi stalno diže prednji dio i oće ga okrenut
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Po meni i mome iskustvu na SS kad si nakrcan prednji pogon malo znaci, zna se desit da nemogu ni motat jer prikolica gura napred bez obzira sta je smotan do kraja u stranu...tako da vjerujem da zadnji pogon više može izvuć nego prednji, a da ne govorim o tome da u mojim šumama ja većinu vremena vozim na 3 kotača jer mi stalno diže prednji dio i oće ga okrenut
uh takvog sam ja jednom imal, ali to se dešava radi krivog difernecijala ..to je bil dif od tristača
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Ma ja mislim na praznu prikolicu.
I ja sam znal uzbrdo na 3 kotača,to je doživljaj.Mene je dizalo zbog predugačka tereta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Diže kotač, odnosno naginje MTK radi momenta između njega i prikolice (akcija-reakcija). Čim MTK ima uži trag, tim je to jače izraženo. Mislim da bi bilo dobro montirati uteg u kotač kojega diže, da se smanji taj efekt.
Sjetite se onog Čeha na YT-u kaj ga je hitilo sa sica.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Diže jednom jedan,a jednom drugi,
Prelagan je to mtk,za veće uzbrdice i veće terete :(whew):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Samo normalno tovariti i malo vise u prednji dio prikolice i nema dizanja, ide kao lampa gdje god hoces.
 

bili

Novi član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
1
Pozdrav forumasi !!

Pa ovako posto su mi MTK. manje poznati zanima me nesto u vezi moga labinca.
Mislim da je Labin Progres, (ali nisam siguran) motor je Lombardini LDA 450, zapremina cm.454(mada se ne vidi bas dobro na plocici dali je 154 ili 454) i obrtaji /3000.

Dosta je star nije niti radio zadnje 2-3 god.Jucer sam ga pokusao upaliti kresnio od druge !(moj bed nestrucan sam kod povlacenja )

E sada mene zanima dali se na takav tip MTK. moze montirati kosa nekakva ali da mi ostaje trava za sijeno znaci da je ne usitni treba mi za hraniti ovce.

Inace MTK sam nasljedio.

I dali bi mogao kositi s njim pola hektra sljivika!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Bilo je bočnih kosilica s vozičkom i sjedalom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Ova strižna za Labina je loša, slabo je riješen prijenos na greben, čini mi se da je tamo samo čaura ili neki ležaj. Metal na metal, lupa, stvara se luft (prazni hod), i na tom dijelu se nakuplja trava.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nema na malom 4x4 , i ne smije biti jer ima puž ..zamisli da imaš metar drva na prikolici , plus težina mtk i prikolice , kad stsneš kvačilo to stane kao blokirano ..inercija bi ubila puž
A kardan sa frajlauf sklopkom ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Je kak si pogodil i još vuku prikolicu od freze a sanjaju čvrsti kardan :icon_super:
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
jedno početničko pitanje, labin 8 ks benzinas bez invertera, znači samo s jednom brzinom u rikvercu, jel ima on s preokrenutim ručkama pogon na kardan? Mogu li koristiti strižnu kosu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh