• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Akp se njemu nejde uz bordo možete vi njega jebat..ko magarac..ako nejde guraj ...varili su ljudi i špice ..pa opet nejde
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
158
A niz brdo ga gura freza što znači da na velikom nagibu nema ništa od freziranja?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
158
Da li na nju pašu kosačice sa imt 509 ili isključivo za veliki labin? Da li može sa neke druge freze?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Pa naravno da može frezirati na velikom nagibu, ali samo uz uvjet da su redovi dugački najmanje 1000 m u jednom pravcu.
Kako znati da li može ? Vrlo lako!
Najprije napuniš ga gorivom do čepa i kreneš do prvog brda za kojeg procijeniš (da je veliki nagib) i lagano kreneš. To ti je najbolji način da se uvjeriš da li može ili ne može. Sve ostalo ti je "pričam ti pričicu".:giggle:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja nešto mislim da ravan i uredan teren nije toliko teško frezirati. Samo je pritisneš i ona ide.
Aha,pa kad uhvati tvrdo ima da trčiš za njom kad poleti😉
Zašto se ne smiju koristiti proširivači za kotače kod vožnje s prikolicom, zbog lakšeg skretanja ili je još nešto u pitanju?
Ja ih imam stalno,stabilnija mi je za voziti
Prvo, radi opterećenja križa diferencijala.
Još važnije: tko bi zadržal ručke kad jedan kotač negdje uhvati i počne skretati.
Pa lakše ti je s njome manevrirati sa proširivačima nego bez njih,barem meni,manje te baca po neravninama
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
158
Neko reče da pojede diferencijal ako se vozi sa proširivačima.


A sad ispade da nijedna zemlja ne može da se frezira sa njom. Verujem da je nezgodno frezirati oranje, ledinu itd, ali ako se frezira jednom mesečno mislim da nema šanse da beži i da lomi ruke.

A kad radim tvrdo prva spora i spori kardan pa dva puta pređem...
 
Na vrh