• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Izvedivo je,samo u kakvom stanju poslije budeš Ti,to je drugo pitanje
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
@Mil_Ko

Najlakše i najbolje ćeš saznati koliko vremena ćeš potrošiti za izfrezati predviđeno. Ideš probati jedan dan kad budu idealni uvjeti za frezati.
Odrediš si jednu određenu dužinu od recimo 100 metara, uzmeš štopericu stisneš START i kreneš u tih 100 m i nazad , i evo ti potrebno vrijeme za potrebnu dužinu freziranja .😒
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
161
Nisam ja nju još kupio, treba da idem sledeće nedelje. Al sad skupljam informacije koliko može da uradi, kako da joj ne polomim menjač, a i drugo da vidim koliko može da me košta neki malo ozbiljniji kvar motora jer rekao sam da je nemirno radila kad sam je prvi put upalio. Kao da joj je blago oscilovao gas.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ako je labinac u dobrom stanju odradi on to bez problema,a to što je nemiran, može biti do injektora ili pumpe, ali najčešće je problem u filteru goriva kojeg rijetko tko mijenja, iznenadio se budeš kad ga skineš
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Znači da je ražanj spreman, ustvari bude trava još porsala dok se krene u testni rad. Dok šepavi zeko trčkara šumom i drumom.🐿️
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
161
Znači da je ražanj spreman, ustvari bude trava još porsala dok se krene u testni rad. Dok šepavi zeko trčkara šumom i drumom.🐿️
Ne bih ja frezirao po velikoj travi. Ako poraste biće pokošena do zemlje i onda freza. Čuo sam da kada ima trave a frezira se, trava se nakuplja između dve polovine motika i od nakupljene trave izbije se ležaj/semering između motičica.
A ovo za zeku nisam razumeo 😐
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ne bih ja frezirao po velikoj travi. Ako poraste biće pokošena do zemlje i onda freza. Čuo sam da kada ima trave a frezira se, trava se nakuplja između dve polovine motika i od nakupljene trave izbije se ležaj/semering između motičica.
A ovo za zeku nisam razumeo 😐
A jesi kada frezao s Labincem,samo pitam? Frezanje takve zemlje može biti muka,znam kad susjedu maline frezam😉
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
161
Kakve zemlje?

Nisam frezirao nikad sa njom. Ali mislim da imam dovoljno snage pošto je ovako u vožnji i pod teretom dobro savladavam po raznim lomovima i njivama. Znao sam i po 8 sati konstantno da je vozim po lošem terenu, veliki nagibi, uvale, kanali i to sve pod solidnim teretom... Jednom mi je čak ispala iz brzine a imala je možda i 700-800 kg tereta. Bio ogroman nagib i morao sam da skočim sa nje. Ona se otisnula tako pod teretom jedno 150 m, zaustavila se na nekom pregibu. Nije se ni ugasila ni prevrnula ni ogrebala... Dan danas radi kao nova.

Ja nešto mislim da ravan i uredan teren nije toliko teško frezirati. Samo je pritisneš i ona ide...
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Kakve zemlje?

Nisam frezirao nikad sa njom. Ali mislim da imam dovoljno snage pošto je ovako u vožnji i pod teretom dobro savladavam po raznim lomovima i njivama. Znao sam i po 8 sati konstantno da je vozim po lošem terenu, veliki nagibi, uvale, kanali i to sve pod solidnim teretom... Jednom mi je čak ispala iz brzine a imala je možda i 700-800 kg tereta. Bio ogroman nagib i morao sam da skočim sa nje. Ona se otisnula tako pod teretom jedno 150 m, zaustavila se na nekom pregibu. Nije se ni ugasila ni prevrnula ni ogrebala... Dan danas radi kao nova.

Ja nešto mislim da ravan i uredan teren nije toliko teško frezirati. Samo je pritisneš i ona ide...
Čekaj da vidiš,jer matematika je jedno a posao drugo.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
161
Ja znam jedno 20 penzionera koji freziraju tom frezom pa mislim da ću moći i ja. Za koga je pravljena ako prosečan čovek ne može da frezira njome?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
161
Pa ovaj čovek od koga bi trebalo da je dovezem ima 20 ari maline, ide u šumu sa njom... Ima blizu 70 godina i tek sad posustaje sa njom. A sve to na padinama Tare gde se jedva i peške ide. A 20 ari nije malo na takvom terenu. Probaću pa ako ne bude mogla da frezira ja ću da je prodam, dobro drže cenu.
 

iwar

Novi član
Tu od
16 Ruj 2022
Poruka
20
Zašto se ne smiju koristiti proširivači za kotače kod vožnje s prikolicom, zbog lakšeg skretanja ili je još nešto u pitanju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Prvo, radi opterećenja križa diferencijala.
Još važnije: tko bi zadržal ručke kad jedan kotač negdje uhvati i počne skretati.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
161
Znači njih moram da skinem. Čemu oni uopšte služe kad ne sme prikolica sa njima?

Da mi kosačica sa imt 509 i nekih drugih freza paše na labina?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Zamisli da naletiš na neki kamen jednim kotačem. Ako su kotači na usko, dobro bi te streslo, a ako budu na široko, možda te izbaci sa sjedala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh