• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
mi smo na zapadu , kod nas je napon stabilan ,xd
Cetvrtak noc stao na Lipovljane da napravim 9ku, ujutro odem u kafanu, kaze ima samo u limenci, nema struje. Reko imam jos 2 sata pauze sacekacu mozda dodje, kaze vec 3 dana nemamo ni struje ni vode. Eto zapada, lol
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Kako je kod vas što se tiče menjača za frezu? Meni se baš teško pomera, a ostali idu kao perce. Onaj koji mi je za brzine lakši nego u autu. U stvari teško mi taj od freze ulazi samo u sinhro, ostalo je ok.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Boji se onog koji ide lagano a onog koji ide teško..
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ide lagano može značiti više razloga , kuglica birača je pojedena od kondenzacije/korozije u mjenjaču , iz istih razloga je kuglica pojela osovinu birača ..i također od istih razloga je stradala opruga birača ..na to sve bude pojedeno ležište kuglice u kučištu
Ne mora biti ništa od toga jer tvoje subjektivno lagano ne mora značiti lagano .
Da li imaš jasne klik..klik..klik kad šaltaš brze/ spore i brzine?
koliko položaja imaš na desnom mjenjaču , brze/spore?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Što tako zakomplikovan :) Kakav je ovo punjač sa motorom iz neke fabrike i alternatorom 🙄 Punjač valjda ima transformator i ispravljač i nema ništa da se vrti 😬
Kod "pravog" punjača se vrti jednom u centrali, a kod Velečasnog se vrti dvaput. Dvaput je dvaput, hehe🙂
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja isto to smatram bedastočom .ali eto prije koji mjesec je specijal ugušio čovjeka kad ga je u rikverc upeljavao u "kedija".

Da je imao ovaj stop bio bi živ,jebiga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Dok dizel stane...napravil je još metar puta...tak da nemojte ni od autostopa očekivati čudo.
Jedino kaj je efikasnije je BCS-v Safe Stop, jer je to kuplung a ne gašenje motora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima x slucajeva kad taj metar nije bitan..npr. kad se prevrne..Freza vrti a ti panično ttažiš s koje strane se gasi....i sve to na brijegu ..klizavo..baca ulje na filter..dimi ...a freza čeka sa kanđama u zraku.

Ovoga lika je davil cca 15 minuta..sve dok žena nije skupila sjemenje ..zatvorila prozore na katu..provjerila plin..istjerala mačku i natočila vode za piče..

Sve je to ljepo i funkcionira "na stolu.".a da si kaj od toga isprobal?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
518
Meni je pukla kuplung sajla na Muti kad sam došel do ograde u rikverc. Freza nije bila uključena i Muta na ler gasu, pa kad se je freza zabila u moje noge je krepala. Imal sam jako puno sreće da ograda nije popustila i Muta prešla prek mene.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Meni je pukla kuplung sajla na Muti kad sam došel do ograde u rikverc. Freza nije bila uključena i Muta na ler gasu, pa kad se je freza zabila u moje noge je krepala. Imal sam jako puno sreće da ograda nije popustila i Muta prešla prek mene.
E da, šta se dešava kad pukne sajla? Kad freziram i tako ok, ali kad sam u putu. Recimo vozim teret i pukne sajla. Ako sam u većoj brzini smanjim gas i kočim i ugasim je. Ako sam u manjoj opet smanjim gas i nekako dotrčim do dugmeta i ugasim. Ali šta onda, freza u brzini na sred puta, tu izbacivanja iz brzine nema. Jedino paukom da je pomerim... I kako se ta sajla menja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh