• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor Tomos Automatik

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
"i kad kupim kod nas dizne za njegov karburator one okom sire od razlokanih"

E u tome ti i jeste problem kod tomosa, pojela ga kina mala privreda i ostalo. zato danas puno i trose i puno

zbog losih dijelova se i guraju stalno i popravljau. pa i tvoju hondu sad da pocnes krpit sa malom privredom otslo bi sve vragu. pisao sam negdje u ovoj temi meni su novi djelovi odstupali 10 20 stotiuh gdje smije imati 1 2 da ne pricam dalje

sto se tice dizni najbolje je naci nove al stare made in jugoslavija nekoristene

sto se tice guranja kvarenja jbg to je sve istina sto kazes. losi majsotri losi djelovi lose postupanje prema motoru i to ti je to.

a sa dobrim tomosom si nekad mogo obic svijet ljudi su nekad na more isli sa njim
pa i danas imas entuzijasta i ljudi koji idu na takve poduhvate. evo mali Dejan iz hr isao na more tomosom pise sve ovdje koliko je kilometara prelazio potrosnja i ostalo

http://blog.dnevnik.hr/tomosima-na-more

znam momka sa drugih foruma odavno super je majstor motori mu uvjek fino idu pa procitajte nekad ako imadnete zivaca.


da su makart djelovi upola ko prije dobri sve bi bilo drugacije a ovo je sve sad smece i staro zeljezo kako i sam kazes
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e zato u moje dvoriste vise tomos nece uci. kad bude kvalitetnih delova i originalnih onda ce biti i paprena cena za njih ko i pre . nisu vredni ni blizu ni novaca ni zivaca. ima bar sad motora napretek i mnogo boljih prema tome ko sta zeli nek izvoli
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ma djelova nece biti za njega kvalitetnih nikad vise. Koliko sam ja upucen tomos fabrika je propala zatvorena je. Propo je i Motins iz Novog sada zbog nje jer je on im bio proizvodjac cilindara i klipova. Samim tim ce za neki broj godina propasti i mala privreda i kineski djelovi jer nece imat kome prodavati...uglavnom tomose necemo jos dugo gledati na nasim cestama, sem ovih rijetkih bas ono zaljubljenika sto se kaze.

A jbg i ja bi da ti kazem iskreno uvjek bolio imati nesto bolje i kvalitetnije al pare ne dozvoljavaju.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
ispričavam se moderatorima što idem malo of topic ali jedan moj susjed je davno kupio piađa(ne ovog skutera nego preteču puha) za 100kn,napravio dizne kod tokara i dan danas radi s tom diznom.želim reći da onaj tko želi može napraviti bolje djelove nego kinezi
 

Stefan0440

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
1
Vuče ti falš vazduh, pogledaj da li su ti šrafovi na usisu otpušteni ili ti je guma pukla ili se skinula ali moli Boga da ti nije semenik otišao jer onda moraš masinu otvarati i stavljati nove semenike i to jako smireno i polako ili je možda kutija sa vazduhom pukla ili probušena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh