• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
situacija nije normalna ..pa tko krene otvarati motor nači če uzrok i posljedicu
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
A znam da nije normalna ali problem je što mi sad treba Tomo za vadit krumpir, sutra ću ponovno poštelat zazor ventila pa ćemo vidjet dalje što i kako.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Nakon provjere zazora ventila vidio sam da se ventili nisu raštelovali a evo i video na linku na kojem se čuje lupanje. Link
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
meni se čuje, ko da imaš problem sa letečim ležajem na klipnjači. Dali on još dalje dimi bjelo kad si snimio video ? Kako pali ? Za početak ja bi izpustio ulje sa motora i pregledao ga, da možda nema srebra u njemu. Takvog nemoj upotrebljavati, da ne uništiš motor kompletno.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Ne dimi bijelo, pali normalno, ne vozim ga nikako od toga. Provjerit ću to s uljem. Hvala na odgovoru.
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Pozdra drugari i mene moj Tomica zeza problem je sledeci,desava mi se da izbacuje ulje na auspuh mislio sam da su karike promenio sam i stavio nove ali i dalje se desava isto Tomek pali dobro ne dimi nedavno sam uradio i glavu uzeo nove ventile odradio komplet glavu al opet se isto desava sta bi moagao da bude problem.Pre 2 godine sam ugradio novi cilindar i klip pa me malo brine da nije problem u cilindru ili klipu.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Dali si mjenjajo i vodilice ventila kod sredjivanja glave motora ? Šta sve se je radilo na glavi motora ?
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Pozdrav jesam menjao sam i vodilice ventila i pecurke opruge su bile dobre gore u glavi gde su klackalice nema ulja suvo je sve ne prska na cep od ulja.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nakon provjere zazora ventila vidio sam da se ventili nisu raštelovali a evo i video na linku na kojem se čuje lupanje. Link

Mali kompresioni prostor, visina klipa.:icon_rolleyes:
RP-strana 30
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Pozdra drugari i mene moj Tomica zeza problem je sledeci,desava mi se da izbacuje ulje na auspuh mislio sam da su karike promenio sam i stavio nove ali i dalje se desava isto Tomek pali dobro ne dimi nedavno sam uradio i glavu uzeo nove ventile odradio komplet glavu al opet se isto desava sta bi moagao da bude problem.Pre 2 godine sam ugradio novi cilindar i klip pa me malo brine da nije problem u cilindru ili klipu.
Cilindar ovalan, isparan, porozan (zidovi cilindra znaju pohrđat ako motor dugo ne radi ili leži negdje gdje je vlaga, ima amonijaka itd.), slomio si neku kariku prilikom montaže, karike nisu odgovarajuće dimenzije, karike su preknap.......
Čekam novu diznu pa ću javiti rezultate.
Skini ti glavu, ovo nešto baš otkiva ili na snimku zvuk vara...
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Hvala druze na odgovoru karike sam pazio kako sam stavljao svakak je ugradjena jedna od druge za 180 stepeni nisu polomljene,sumljam ipak na ovalnost cilindra.Jel bi mi mogao objasniti kako se steluje ubrizgavanje pumpe ja sam stelovo na nacin da odvrnem prikljucak za gorivo na pumpi dam gas do kraja i izvucem onaj leptir za hladni start i vrtim u smeru rada motora.Ako ne izvucem leptir za hladni start onda nece opste da pokaze gorivo tj da izlazi iz pumpe kad vrtim.Jel postupak u redu ili sam nesto predvideo,da napomenem Tomica i kad je topal tesko pali bez izvucenog leptira za hladan start mora dugo da vergla i mora da se doda gas do kraja
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh