• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Danas probao novu diznu, zvuk je ostao isti, također sam po preporukama izlio ulje, ali nije bilo "srebra" u njemu. Ne preostaje mi ništa drugo nego naći kakvog dobrog mehaničara za traktore.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Majstor koji je zaradio penziju u Poljoremontu Doboj, koga i danas traže za traktore na široj regiji kad je pogledao tvoj snimak odmah je rekao "mali kompresioni prostor" i da treba na distančnicima dignut cilindar.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Hvala Ssucur, molim te ako možeš malo pojasniti ovaj drugi dio rečenice "i da treba na distančnicima dignut cilindar.", meni laiku nije jasan?
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Hvala, tek sada sam vidio post s slikom iz priručnika. Ako bi mi mogao opisati postupak, tj. što sve trebam napraviti da bi izvršio podešavanje.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Paljenje

Poštovanje svima,

Imam tomu 418, '80. godište. Brine me teško prvo paljenje sada, zimi. Dugo "vergla", recimo cca 15-20 sekundi, možda i duže, dok ne sastavi. Kasnije, kada se motor zagrije pali bez dugo verglanja. Prije nekoliko dana sam rastavio i očistio anlaser jer je znao zaštekati ali ne znam u kakvom su stanju dizna i podešenost ventila. Može li mi tko pomoći savjetom?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Paljenje

1. ne pali ga zimi
2. zalij ga naftom na čep na vrhu glave , cca velika žlica
3. utopli ga ako je ikako moguče
4.
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Paliti ga moram pošto čistim snijeg sa njime.
Utopliti bi ga bilo najbolje, kužim i to, ali trenutno nemoguće, u šajeru je a šajer od dasaka. :)
Pročitao sam ono o nafti gore na čep, mada u uputama stoji, a i sam sam to od prije znao - doliti ulja.
Čok povlačim, da.
Hvala na pomoći u svakom slučaju!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
4-5 kapi ulja na toj zimi ne bude došlo ni u rupicu a kamoli tamo gdje treba ...samo ti njemu šikni naftu ..i ako si pri snazi najbolje na štrik ...

Bilo bi još bolje kad bi imao dekopresor ,,,pa ga razvriš jedno 10 krugova , on bi si sam našprical naftu ..onda pustiš dekopresor ...majka ....
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Sjećam se i sam da ulje ne pomaže puno, znao sam prije to raditi.
Dekompresor ne znam što je.
Probati ću sa naftom, a i na štrik bolje nego na anlaser, slažem se. Žao mi da toliko vergla.
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Poz drugari jel bi mogao neko da mi kaze kolika treba da bude visina brega na bregastoj onog sto pokrece klackalicu pumpe u pitanju je lda100.Kad proverim fazu ubrizgavanja konstantno mi je na kasnom prelazi onu tacku na zamajcu bilo da vadim ili podbacujem one podloske bakarne.Jel moguce da se breg potrosio i da zato odlazi na kasno palenje,da napomenem da je klackalica nova i pumpa je odradjena zamenjen elemenat.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav

Bas nesto citam zadnje postove u ovoj temi...

U slučaju kada mi tomo ostane bez goriva i ''povuče zrak'' ja to ''riješim''
tako da naravno natočim gorivo,zatim odvrnem malu m6(ključ 10) vidicu koja se nalazi na gumi koja dovodi gorivo iz filtera u pumpu-ta mala vida se nalazi na velikoj vidi s kojom se priključuje guma na pumpu.
Naravno jako tesko je doci do te male vide te ju je vrlo lako oštetiti(nakon nekoliko 10-aka puta ostajanja bez goriva vec je gotovo uništena i sljedi joj zamjena).
Nakon što malo otpustim tu m6 vidu nafta krene curiti ja nju stegnem nazad. Sljedeče je to da na brizgaljki otpustim cijev koja dovodi od pumpe do brizgaljke (ključ 17) te onda verglam traktor dok ne počme pljucat gorivo(ja ga inace verglam alnasetrom uz dekompresor).
Kada počme pljucati vratim sve nazad(jako tesko je vracanje jer je ipak ta cijev bakrena i nekako je namjeru s dužinom pa svaki put se bojim da ne ostetim navoj) i traktor upali bez problema ...

Dakle tu citam neke stvari sa vađenjem leptirica gasa??

Da li je pak moguce na neki jednostavnji način i bez previse rastavljanja riješiti dotični problem koji sam opisao.

Motor je lda820 (tv 523)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ključ 17 , otpusti jedan krug , ne treba ga kroz vaditi ....

PS; ta cjev sigurno nije bakrena
 

Knight

Novi član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
1
Pozdrav
Zanima me da li je moguce da na tomo vinkovoc tv 420m se postavi elektropokretac od tv 420? Nemogu nigde da nabavim delove za femsa elektropokretac!:mad::
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav

Bas nesto citam zadnje postove u ovoj temi...

U slučaju kada mi tomo ostane bez goriva i ''povuče zrak'' ja to ''riješim''
tako da naravno natočim gorivo,zatim odvrnem malu m6(ključ 10) vidicu koja se nalazi na gumi koja dovodi gorivo iz filtera u pumpu-ta mala vida se nalazi na velikoj vidi s kojom se priključuje guma na pumpu.
Naravno jako tesko je doci do te male vide te ju je vrlo lako oštetiti(nakon nekoliko 10-aka puta ostajanja bez goriva vec je gotovo uništena i sljedi joj zamjena).
Nakon što malo otpustim tu m6 vidu nafta krene curiti ja nju stegnem nazad. Sljedeče je to da na brizgaljki otpustim cijev koja dovodi od pumpe do brizgaljke (ključ 17) te onda verglam traktor dok ne počme pljucat gorivo(ja ga inace verglam alnasetrom uz dekompresor).
Kada počme pljucati vratim sve nazad(jako tesko je vracanje jer je ipak ta cijev bakrena i nekako je namjeru s dužinom pa svaki put se bojim da ne ostetim navoj) i traktor upali bez problema ...

Dakle tu citam neke stvari sa vađenjem leptirica gasa??

Da li je pak moguce na neki jednostavnji način i bez previse rastavljanja riješiti dotični problem koji sam opisao.

Motor je lda820 (tv 523)

 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Već sam pisao o lupanju u glavi motora. Zvuk lupanja je na linku: Link. Sada sam skinuo glavu i vidi se na čelu klipa da se sudara s ispušnim ventilom. Sad je pitanje što sada napraviti da rješim problem lupanja? Evo i slika na kojoj se vidi na čelu klipa otisak ventila. LP
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2017-05-06 at 13.34.31.jpg
    WhatsApp Image 2017-05-06 at 13.34.31.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 139

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mali kompresioni prostor, isti odgovor kao na 36 strani, podigni cilindar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh