• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

dzevad78

Novi član
Tu od
23 Lis 2019
Poruka
1
Pozdrav članovima foruma. Imam tomu 818 1991 godište. Nedavno mi se pojavio problem sa paljenjem, dugo vergla na prvom paljenju i jako teško upali. Nije toliko bitno da li je hladno vrijeme, iako mu to još dodatno oteža paljenje. Rezervoar i crijeva od goriva su oprani, izduvani. Filter nafte zamijenjen. Ulje zamijenjeno, ozračen i opet taško prvi puta upali. Posle toga radi i pali bez problema. Vuče kao i obično, zvuk rada motora je dobar. Prilikom startanja izbacuje bijeli dim i kad već uspije upaliti poprilično zalupa i izbaci crnog dima. Ako neko ima iskustva sa sličnom situacijom jako bi mi pomogao. Svako dobro vam želim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Još mu samo kompresiju treba zamjeniti i opet bu palil ko curica.
Bijeli dim je od ne sagorjele nafte, a lupanje od viška ne sagorjelog goriva koje mu u biti i pripomogne da bi skupil kompresije.

To možeš popraviti da mu kupiš kompresije, znači urediti glavu i možda ako se ima kam staviti karike, a ako ne onda i komplet sklopove.
Ili mu možeš za početak dodati toplog zraka na usis ili malo dezodoransa također na usis. Za sprej ja baš i nisam i radije bi ugradil grijač.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Grijac na tomi?
Kako gdje?
Moze li slika kojeg izvedenog stanja?
Thx
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Nemam svojih slika pa malo kradem, posuđujem tuđe s gugla
Nije to nikakav problem za odraditi pa evo dva primjera kak si je netko napravil.



 

Almin Hodžić

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
4
Pozdrav prijatelji novi sam na forumu. Pa ako nije problem da mi ko pomogne. Posjedujem tomu vinkovic 420 i pusi mi na cep toliko da ga za masti i zacep ga da ga moram skinuti i oprat
 

SLAV

Novi član
Tu od
21 Lis 2019
Poruka
10
Pozdrav mislim da ti kompresija probija kroz karike na klipu u blok motora
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Samo da pitam pošto nemam blage veze o Tomekima koji je najjači model? I kolko cilindri?
I koje su razlike u svim modelima, u motorima samo ili?
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Osim 730, 731, 732, 830 i 826, dva cilindra ima i i tv 822 koji ima motor rugerini. Mislim da je šasija na tom modelu ista kao i na jednoklipcima i da bi taj motor mogao ići na serije sa jednim cilindrom
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Poštovani forumaši,
Da li je netko od Vas mijenjao ulje u volanu traktora, radi se o TV 419, koje ulje ste stavili u sam volan i koliko cca litara? Gledao sam radna uputstva i po samom forumu, ali nigdje nisam mogao naći odgovor na to pitanje, pa ako ko zna bio bih zahvalan.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Ide ulje 80w90, isto kao u mjenjač. Sipa se 1,5 do 2 litra, mjera je šaraf- čep na koji i sipaš ulje. Dakle sipaš dok ne počne na tom mjestu da curi van.
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
20201003_135342.jpg 20201003_135407.jpg
Evo napokon i ja nasao vremena za svog Tomu.
Nazalost 41 godinu nije dirnuto u motor ali sad hvala bogu je.
 

Prilozi

  • 20201003_135333.jpg
    20201003_135333.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 34

Najnoviji postovi

Na vrh