• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mikša,
zahvali Bogu kaj 41 godinu nije bilo nužno dirati motor.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Nakon svega sto.je bilo.i na kraju mjerenja kompresije, odluka je pala...idemo na posao.
 

Prilozi

  • IMG_20210326_102246.jpg
    IMG_20210326_102246.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20210326_173307.jpg
    IMG_20210326_173307.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 50
  • received_1313573605689108.jpeg
    received_1313573605689108.jpeg
    37.3 KB · Pregleda: 50

swirach

Novi član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
12
Pozdrav,
postavio sam pitanje u temi TV serije 800, ali možda je ovdje primjerenije.
Jel' netko rastavljao motor Lombardini 625-2 (TT830) i jel' imao problema s bregastom osovinom?
Naime, na jednom cilindru hidropodizač otvara usis za vrijeme kompresije, a ne kad treba..
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Pozdrav,
postavio pitanje u drugoj temi ali nema odgovora, pa ću ovde ponovit.
Je li neko zna kolika je kompresija na motoru lda820?
Hvala!
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
TV 730, TV 731 i TV 732 su se pokazali jako dobrima. Ima ih kod nas u selu dosta, probao sam sve voziti, ja sam recimo najviše zadovoljan sa TV 730.
Vise mu netreba ostaje raketa...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Nije da mi netreba, al meni za moje potrebe, od svoje plaće mogu si dobrog Tomeka kupit😇🙂bolje mi nebi trebalo u slućaju da raketu prodam.
Prijatel, nebi se više štel mešati, ali mi je nekak žal kaj bi ti prodal traktora za koji si se vezal kaj za člana obitelji i onda bi kupil neka gore, a za iste novce. Otkupi raketu i prefarbaj ju. Jednom raketa-navek raketa.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma nebum niš mjenjal sve ostaje isto kak sam rekel 🍺🍻znam i shvaćam punicu, sjećanje na tasta i sve kaj su skup prešli.
Još joj sve friško i zato je to tak.
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Pozz svima, vidim da je tu bila tema sa slicnim problemom ali moj je ovakav.pa molim savjet.

Tomo Vinkovic 523. Rađena generalka svega osim motora, u detalje. Radio je perfektno do unazad 2 dana. Nakon paljenja prvo dodavanje gasa (u najbrzoj brzini) kao da gubi gas. Isti problem ima na uzbrdici isto u brzoj. Mjenjac je cjeli sređen pa vjerujem da nije do brzina nego da motor gubi snagu ili to nesto sa gasom. Ne dimi nit ima neki specificni zvuk. Stvarno rad motora inace je top.
Do sada sam ga vozio na male relacije i nije radio dugo, prije tjedan dana sam ga 3 dana vozio cjele dane,s pauzom za rucak i pauza preko noci. Vozio se gradevinski materijal. Pa mozda ako nije od tog silnog rada nesto od djelova motora dotakao zub vremena.

Hvala svima na savjetima i pomoci
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovako po opisu ne dobiva dosta goriva ..kreni od filtra , čišćenje rezervara ...crijeva ..pa prema cilindru
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Rezervoar opran na generalki prije 3mj, isto tako novi filteri stavljeni i crijeva, mogu probat opet ali ne vjerujem da bi tako brzo doslo do tog problema zbog tih stavk, ali probam promjenit i oprat
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad bi snimio film bilo bi lakše ...
moguče da bremze blokiraju ali ako nema dima nije ni to problem .
ventile je lako provjeriti pa da i njih maknemo kao krivca .

vjerujem da nisi natočio neko krivo gorivo iz nekog sumnjivog kernistra ili tako nešto
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Sutra snimim, pa posaljem ovdje. Nafta je isto friska oprani i dobro osuseni kanisteri. Picajzla sam za traktor pogotovo otkako sam ga uzeo i sredio ga. Dobio sam preporuku da motor ne diram dok radi ljepo pa eto mogao sam i to sredit 😅 kako su sad praznici, frend koji se razumje u to je isao na put pa sam prepusten sam sebi dok se ne vrati ili dok ug neciju pomoc ne otkrijem problem. Sutra snimim situaciju, onda ponovno skidam rez, filter crijeva, jedino sta trenutno nemam drugi filter ali cu ga pogledat da kojim slucajem nije zastopan. Ispustit malo nafte iz sustava pa idem dalje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Odrađeno sve osim motora .........? Pa opran rezervar, mijenjana crijeva itd ....?
Ajede se odluči što se je radilo, to pod broj jedan! :rolleyes:
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Sve sam rastavljao, osim motora, znaci komplet sve do lamele. Lamelu i kosaru mjenjao dalje nisam isao, sva sta se unutrasnjosti motora tice nisam dirao, a ovo izvana naravno da jesam, farbao sam pa sam morao mjenjat to, a mjenjanje filtera se podrazumjeva. Mjenjaci, sredina, pogoni, volan, sve sta se moglo odradit. Jel to pomaze sta

Naslo se u filteru nekog smeca ali nista pretjerano, ocistim sve namontiram pa probam opet. Jel se moze bos pumpa isto cistit ili ju treba rastavljat na djelove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pogledaj gas sajlu ,provjeri da li poteže polugicu do graničnika.zato moras otvoriti kutijicu ,tamo gdje ulazi sajla
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Evo opet radi ko singerica, prljav kanister i smeca bilo do bos pumpe, blokirao dovod goriva. Hvala puno na savjetima
 

Najnoviji postovi

Na vrh