• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motori tomos

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Staviti elektromotor na Tomosa je grijeh.
Tomos je motor, a ne rama. Ako nema motora, nema Tomosa, tak da @Matija_E30 ne mora poznavati n"ekakve anonimuse" na Tomosovoj rami.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Cini mi seda je Matija E30 sudjelovao u toj temi, al mozda se varam. Davni su to dani bili. Sto se rame tice, rama je apsolutno Tomos.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,936
Zmislim se, možda imam gdje i slike spremljene.. Al za mene je i to onda bil grijeh kak @ZJ veli..
Z tomosom moraš biti mastan i smrdeti na mješavinu.
Nek on na struji prejde 370 km i dojde do mora, uz jedno tankanje/punjenje 🤭

Naravno pohvalio sam i onaj projekt, i bilo je jako zanimljivo.
Al to je ko i rimac koji je v kockicu del električnoga motora 🤦😅
 
  • Like
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
Bojim se ići tam, možda ne ...kresne!
Papiri možda postoje, otac joj je jedini vlasnik!
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ajmo znalci
Tomos 14 m,prednji far,koju žarulju staviti,da to nešto svjetli
Imao do pred malo 6v 15-15W,pregorila,pokušao staviti 6 v 35-35w jedva se užari i ne svjetli ništa(grlo ba20d)(neznam koliko je w magnet i zavojnica,ali je original)
U čemu bi mogao biti problem?
Masa je dobra jer sam probao ju i preko dodatne žice spojiti direktno preko bloka motora,Napon na žarulji varira od 6,5v pa do 13 v ovisno o okretajima,na motoru je sve original i nema drugih žarulja osim ove

Razmišljao sam o nekoj led žarulji,da li je netko probavao,motor nije regan pa me tehnički ne zabrinjava,a i malo je na asfaltu kad mu je svjetlo potrebno i na selu gdje možda sretnem jedan,a možda i nijedan auto,bitno mi je da je svjetlo jako
Prijedlozi?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Uh, v goricama te čitam. Špula ti je cca 6V 17W, za prednju žarulju i zadnju žaruljicu. Dok trubiš svjetlo se smanji 🙃.
Imaš mali izbor unutar 6V 15W izmjeničnog napona i struje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,936
Na tomosu ti je AC struja, tak da za Ledice budeš trebal neki pretvarač..
Čudno kak varira tak napon.
Ja imam 6V 17W paljenje. I slažem se da slabo svijetli.. Al izbjegavam se puno voziti po noći..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ma ni ja puno ne vozim po noći,ali nek se nađe,
Koristim ga za odlazak u vinograd,njivo i sl.
A treba mi po noći tek toliko da se vratim doma
Ali pošto već moram uzimati žaručju novu mislio sam na neki led da pojačam koliko mogu izvući iz postojećeg
Čudno kak varira tak napon.
Pa varira ovisno o okretajima
Na tomosu ti je AC struja, tak da za Ledice budeš trebal neki pretvarač..
Si siguran da je AC struja?(Mislim da sam područje mjerenja namjestio na DC,ali da ga je*eš nisam 100% siguran)
 

Najnoviji postovi

Na vrh