• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pozdrav, nisam pregledao cijelu temu, mozda se vec spominje, pitanje je,
Imam skuter pisaggio ner 50, klip karike i cilindar su dotrajali. narucio sam novi komplet za nekih 23 eura, nisam bas optimistican da ce to raditi, pa bih zelio za rezervu imati svoj stari cilindar sa novim klipim i karikama. Cilindar je oko 39mm, koja je slijedeca velicina klipa na koji mogu prosiriti cilindar
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
To budeš vidio kad izmjeriš koliko je potrošen cilindar.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
A jel ti ovalan? Ja sam na Tomosu,kad sam radio generalno,išao za 1 mm veći promjer cilindra,dal tako ide i na skuterima bilo bi najbolje da vidiš s kakvim majstorom ili u trgovini rez. dijelova.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
mene zanima koje su mjere spcijala, planiram kupiti on line, a i da ne izbusim pogresan promjer, znaci jeli cisto 40, 40,25 ili neka treca mjera
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Sa šublerom ne možeš izmjeriti istrošenost cilindra. na Ako je cilindar 39 mm onda bi išla prva obrada na 39,5.
Ovako odokativno možeš sa novom karikon, staviš novu (standard) kariku u cilindar i sa listićima mjeriš razmak spoja i ta do mjesta gdje ja razmak najveći. Onda izračunaš standardnu mjeru + razmak nove karike i minus potrebnu zračnost nove karike. Ako dobivena vrijednost vrijednost ne prelazi cca 39,40 onda ide prva obrada 39,50.
Ili kontaktiraš dobavljača klipa, koja je prva veća dim klipa za taj model i prema njemu daš na obradu cilindra.
Uvijek se brusi prema klipu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
sad sam malo citao o tome, zracnost varira, al negdje ide oko 0,06mm, znaci cilindar se busi na promjer pls 0,06 u odnosu na klip, samo sta ja sad neznam kojih klipova ima, posto na int nemogu naci specijale
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Izmjeri klip koji imaš i vidjet ćeš da je klip manjeg promjera od 39 mm. Znači buši se na prvu nadmjeru 39,50 mm, a kip je manjeg promjera od te vrijednosti. Zračnost može biti ta koju spominješ 0,06 mm, ali može biti i neka druga (zavisi o klipu, kvaliteti klipa).
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ugradio sam nov klip, karike i cilindar, jeftina varijanta, 23 eura, kompresija je sad ok, skuter upali seundu i odmah se ugasi, sta ga sad muci
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ljudi ima li neko.da se razumije u skutere do 50cc??? Rijec je o pezo skuteru, najprije mi nije bacao struju, to sam napravio, ali se sad desava druga stvar nece da prihvati pun gas. Ide do 40kmh, onda se nekako nategne do 50, ali nema trika da moze da.dodje do 65kmh koliko je isao do sada. Cistio sam karburator, stelovao onu iglu, isti djavo... e sad cini mi se da bolje ide kad mu stavim drugi cdi, ali kad taj syavim nece da se ugasi skuter...

Ovaj mjesec nije moj, prvo motokultivator sad vespa 😩😩
 

Prilozi

  • IMG_20191103_093946.jpg
    IMG_20191103_093946.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 13

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
Pozdrav. Trebala bi mi pomoć name skuter 49ccm mi se ugasio i neće vise da se upali kada pogledam da li baca iskru na svijecicu baca ali jedva da se vidi i kada stavim prst struja me udari ali jako jako slabo. Provjerio sam kontakt na CDI i na ulazu u bobini ne znam do čega bi moglo biti. Sada da li postoji mogućnost da su namotaji otišli posto mi zadnj put desilo kada sam upalio skuter radio je na Leru i kada sam dao gasa on se ugasio ali se ugasio na taj fazon da mu fali struje nije od goriva niti od vazduha. Ako ima neko neki savijte puno bi mi pomogao hvala.
 

Andrej00269

Novi član
Tu od
18 Tra 2020
Poruka
9
Pronašao sam kvar bio je na CDI tako da sam zamijenio ga sa novim i mašina. Je upalila iz prve
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
jel samo jako radite poljoprivredu il se neko vozi i motorom hehe ?
 

Prilozi

  • IMG-c7835e6999783c4645c4ef1752c5c485-V.jpg
    IMG-c7835e6999783c4645c4ef1752c5c485-V.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 23

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,827
Dovezao ga skoro u vrećama.:p Ma dobro kotači i rama su bili posebno!:hahah:
Mladi vlasnik išao popravljati pa.....stari mu popizdil i prodal!
Složen, ali nikad dovršen! DSC_0390.JPG
Ipak sad ne vise više žice kao na slici!
A sjeća li se tko HOREX Regina?
Ili JAVA trokotač?
 

Najnoviji postovi

Na vrh