• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MOTORNE PILE DOLMAR

Z

zoki

Guest
DOLMAR 115i imam tri godine i zadovoljn sam sa njom. :D
Imao sam i DOLMAR 111 ali mi je nestala sa prikolice dok sam se vračao kući :twisted:
111 sam imao preko 15 godina bez ijednog kvara.
Električnu pilu dolmar imam več 26 godina bez kvara :D :D :D

Kakva su vaša iskustva :?:
 
B

Bobo

Guest
Znam samo da su i vise nego duplo jeftinije od stihl motornih pila...

Dolmar mi ne ulijeva neko povjerenje ali nemam pojma kakve su u radu jer sto se motorke tice, samo i jedino stihl. Drugi izbor je husquarna. Treceg nema ;)
 
B

Bobo

Guest
Gledali smo prije par godina da kupimo novu motornu pilu, posto je nasa stara nepovratno osla u vjecna lovista.

Gledali smo sve od stihla, husquarne, dolmara, partnera...

Dolmar pila koju jedva mozes u rukama drzati je kostala 2 000Kn, dok smo stihl neke normalne velicine platili 4 300 Kn na snizenju...

Ne znam kako kod tebe, ali ovdje je Dolmar bio prejeftin, i bas zato smo odustali od njih...
 
Z

zoki

Guest
U međuvremenu se to promjenilo cjene su dosta visoke 115i je sada od 3500-4000 kn, a ono su bile promotivne cjene jer je tek stigla na naše tržište.
Ipak je to Njemački proizvod mislim da to dosta govori o kvaliteti.
 
Z

zoki

Guest
Godisnje pripremim oko 40 metara drva sto za sebe sto za tasta.
Koristi se na pilani kod sogora kad god je njegova pila na prisilnom odmoru te kad idem prijateljima u sumu tako da tocno nemogu reci koliko sati odradi. :roll:
 
B

Bobo

Guest
Mi takodjer odradimo s pilom oko 40 metara drva godisnje, plus krcenja kojekakvih sikara i rusenje trupaca za daske i pravljenje supa kojekakvih...

Stihl nam se pokazao kao vrlo dobar, dok u selu imamo i par husquarni koje su bile po servisima i jos uvijek se kvare, a nasa stihl je radio preko 20 godina bez greske. Gradju za cijelu kucu, sve supe, i jos sto se drva narezala... NIkad vise motorke kao 036...
 
L

lican

Guest
Razlika je ako godisnje napravis nes sitno za sebe i krcis sikare
i kad u dane jeseni radis svaki dan po 20 m za prodaju.
Za ovo prvo dobre su skoro sve pile ali za drugo ja vjerujem samo
u stihl i husqvarnu tako da tu radis razlike.
 
B

Bobo

Guest
Kao sto sam i napisao:

Prvi izbor je STIHL, drugi HUSQUARNA, treceg nema...
 
P

Picek

Guest
zoki kaže:
a po kvaliteti ne zaostaju za stihl-om
čisto kao neka potvrda te tvrdnje, prije par godina Dolmar pile su Hrvatske šume nabavljale za svoje šumarije a ne razvikani Stihl ili Husqvarnu..
 
B

Bobo

Guest
Cuj, svatko ima i u toj kategoriji svog favorita. Ista stvar kao i s traktorima...
 
B

branko

Guest
osobno nisam nista radil s njima jedino sam ih malo pregledaval i ne djeluju mi da su bas bog zna kaj (plastika ko na igrackama) , daleko je to od starog sachs-dolmara (isto kak i homelite) , vise mi se cini da su to kineski jeftikaneri a da firma dolmar daje samo svoje ime . imal je kolega neznam tocno naziv modela znam samo da je imala nesto vise od 3 ks, i nakon cca godinu i pol je otisla k vragu, a popravak dodje skoro ko nova pila. za mene je prvi izbor husqvarna pa onda sve ostalo. husqvarna je kao grupacija najveci proizvodjac motornih pila i trimera na svijetu dok u pojedinacnim brandovima je stihl ispred.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Dolmar je još samo ime. Kupila ga je Makita, tak da se najdu i plavo/zelene pile, iste k'o Dolmar.
Obrisan neispravan link.
 
Z

zoki

Guest
vidio sam ih jos prosle godine na trzistu ali nema ni jedne izmjene na njima
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Bok ekipo!

Evo pratima malo scenu pa vam mogu reci da na švabskim stranicama koje se bave istom temom Dolmar se spominjuje u istom ragu kao i Stihl i Husky!
Marka je marka meni leži bolje VW i meni se ne kvari a susedu bolje Opel i veli da se ni on ne kvari!A ja u opela nebi sjeo da mi platiš!
Mislim ako bi isli raspravljat koja marka je bolja nebude kraja tome....

Dolmar,Stihl i Huskvarna su po mom znanju sve profesionalne pile koje nedaju jedne drugoj puno!

Ja imam stru prtnericu g.??? od dede još i radi ko nova za manje poslove 021 stihl i prezadovoljan sam jer joj jeb.. ma.u kad god stignem i forsiram ju i u polametrnoj bukvi a sirota ima smo 30 cm list!I nikad ni kihnula nije.Patnerica stara jedanput je zaribao klip(mojom krivnjom jer sam točio staru mješavinu)nova karika i beba ide opet ko nova.Pošto je več jako stara razmišljam ju uskoro poslat u penziju a u uži krug za novu
je upala i Dolmarica ps7300 jer mislim da je pila isto vrhunska iako nisam sa njom još radio.a cijena je jednostavno bolja!
Nemojmo zaboravit da napr.zenoha(japanci)isto rade pile o kojima ljudi govore samo dobro!
Možda bi trebali malo proširit horizont da vidimo kaj ima jos u svemiru osim Stihla i Hskya možda se i dileri onda opamete pa malo puste cijene kad vidu da ljudi kupuju zenohu il dolmar
pa onda ja mogu kupit novu 660 za male pare :mrgreen:

Pozdrav svim piljakima!!!
 
Na vrh