• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Mislim što si rekao (mislim na Kupljenca) kako možeš stvarno znat da je otišao karburator. Meni se to desilo na Husqvarni i Tomosu, a kod Husqvarne bile membrane, a oni tvrdili kako mora cijeli karburator da se zamijemi, a za Tomosa ni neznam što je bilo, imao sam drugi pa sam ga samo stavio...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Neodlazi kupljenec tebi kad ti motorka stoji i Kutiji
Ali kad budes radio 7l mjesavine dnevno cijelu godinu bumo vidli
Prijatelju ti ne kužiš ili nečeš skužiti šta ja pišem?
Pa raci kako ti znaš da je otišao fergazer? Ajde molim te objasni mi to, jer ima nas više koje to zanima.
Isto bi bilo kad bi ja rekao otišla mi bošpumpa na traktoru. A to je nemoguće, jesi kad koga čuo da mu otišla? Nisi sigurno. Odlaze djelovi pumpe, elementi.
Ali najlakše reći otišla bošpumpa. A majstori su danas takvi koji samo sve mjenjaju a neznaju popraviti. Najlakše je tako uzeti novce ljudima.
Moju pilu ostavi po strani, ja nisam snjom radio da ti kažem o njoj. Ja ti pričam općenito.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
To je istina, ali i današnje traju...
Šteta, ako si nekom poklonio pilu, zbog toga.
A nikako nije cijeli karburator otišao..
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Karburator da ode, baš zanimljivo. Ali šte ćeš kad dodješ a oni te šišaju šta da ih pitaš. Onaj ko zna nenosi u servis već to radi sam , ko dodje kod servisera mogu svašta da kažu, da je znao nebi njima doneo. Karburator da se pokvari pa u suštini to je baž poteško treba dosta vremena da se nešto istroši. Membrane se mijenjaju, dizne šteluju i to je u stvari sva čar karburatora, i to se mijenja često i to je bagatela( mambrane 5 e). Može a ode klackalica, da ode iglica na klackalici , da se istroši leptir gasa ili osovinica ali to ide nakon mnogo stotina rezervoara čak i hiljada rezervoara, ali i tada pila radi samo je poteško imati dobar ler gas. Nekada su svi sjekaći učeni da znaju mijenjat menbranu, štelovat karburator, oštriti lanac kao i naravnio tehnike rezanje, to je prošlost.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Mene su uspjeli preveslat i to je to.
Zgadila mi se husqvarna.
Imao sam 365 radila dugo dugo bez ijednog kvara
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Prijatelju nije bitno od kud si, bitno da se tom servisu stane na kraj.
Većina servisa nema ovlaštene ljude za popravak, malo koji od njih prolazi seminare, tečajeve i neko službeno školovanje za neki brend, nego su svi majstori koji rade sa čekičem, i od oka štelaju L i H šerafe. Tj dize.

A rade se veliki majstori.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
I ja bih volio znati, ali, nestavlja Husqvarna365 u javnost.

Prije su serviseri bili serviseri, koji su znali sve rješiti, danas samo znaju skinut i vratiti, i zamjeniti novim..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
I meni su na trimeru zamijenili rasplinjač, jer nisu mogli dobiti stabilan ler gas, nekih 350kn, pisal sam o tome.
Rekoh, a zakaj ga niste rastavili i oprali? Pa kao nemaju UZV kadu...
Radi se o servisu Trgo-Agencija.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Neki serviseri nisu ni čuli za UZV čisćenje, a da ne pričamo imaju li u servisu UZV kadu.
 
Na vrh