• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma ovo je sređena i ofarbana, vidio sam već takvih oglasa na njuškalu, meni je to smješno a pogotovo cjena
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidio sam ja te "sređene" pile ,ali ako pogledaš detalje, tipa naljepnice vidi se da je to novo. Po meni, najbolje bi bilo da tak i ostane, šteta je točiti benzin u nju.
Najbolje je nači nekog freaka negdje vani i uvaliti mu za u vitrinu. I to za za veću lovu.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Ima kod mene covjek, oko 80 godina isto staru kontru koja je mozda 20m isplila, a nikad na zemlji nije bila, dok je radil stavil je deku na zemju pa motorku gore. bicikl mu je na zidu objesen da gume ne trpe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ali ova 056 je nova nova NOVA!!!...vidi se da to nije reparirano, al nikak mi nejde u glavu gdje ju je držao do sad, ili odkud ju je iskopal u ovo sadašnje vrijeme, a svi dobro znamo kad su se te pile proizvodile i kad su se prestale proizvoditi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nevjerojatno, ali se nađe. Meni se čini da se takve stvari nađu najviše po kućama naših gastarbajtera koji su to pred puno godina prošvercavali doma dok se nije moglo kupit kod nas. A i u krvi im je da prave zalihe robe. A čak možda i najčešće, da je to iz vremena kad su imali planove vratiti se jednog dana kući, međutim ostarili i oslabili u tuđoj zemlji i eto.....
Ne znam dal još ima, ali dugo se smucala na Njuškalu i jedana 08, ganjc nova...:shock:.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ajde jedno pitanje,jedan od susjeda je kupio prije cca 4mjeseca novu MS 341 sad je ispalo da mu netreba a i nije baš sa lovom nešto pa bi ju meni dao pod račun za drva.Sad,pod koliko bi mu je uzeo para nije da mi treba ali nije ni da bi mi bila viška;) po dućanima koliko sam vidio je oko 6 000kn:rolleyess:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xRBruzd8IOw&feature=channel&list=UL[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IdDnzRzkvi0[/YT]

evo naletio sam na ove video uratke i na njima se prlično solidno vidi usporedba između meni omiljenih pila
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kak se kreču cijene rashodovanih 660tica kod vas? videl na njuškalu da neki lik ima nekoliko komada po 1500kn. to mora da su iz šumarije, jel?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
660 još nisu rashodovali- trebali bi na sadašnjoj licitaciji za koju ne znam jaš datzum ali trebala bi biti do ljeta, lani su imali 650, 066 po 800-1000 kn, kolega je uzeo 440-ku zas 400kn:gitarist::gitarist::gitarist: i za par sto kuna ulaganja ima gotovo novu pilu, ja ciljam jednu 660-ku još ima 1 sklop na sebi pa se nadam da če uletiti:gitarist:
kad si več tu evo jedno pitanje stihl 037- što znaš o tome:?:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
660 još nisu rashodovali- trebali bi na sadašnjoj licitaciji za koju ne znam jaš datzum ali trebala bi biti do ljeta, lani su imali 650, 066 po 800-1000 kn, kolega je uzeo 440-ku zas 400kn:gitarist::gitarist::gitarist: i za par sto kuna ulaganja ima gotovo novu pilu, ja ciljam jednu 660-ku još ima 1 sklop na sebi pa se nadam da če uletiti:gitarist:
kad si več tu evo jedno pitanje stihl 037- što znaš o tome:?:

Kad sam prvo pročital tvoje pitanje, mislio sam da me cimaš. jer takvo nešt nije iz Weiblingena izašlo sigurno. Zato postoji svemogući gugl, međitim, smrzno mi se cijeli komp:mrgreen:....uglavnom, gle čuda postoji....:supris:. Međutim to ti je pila koja nastane kad se po**** 036ica i 038ica. KUćište i sklop....baš se pitam kak nazvat hibrid 044 i 046
Daj mi malo opiši situaciju kolko te pile metara u sebi imaju. jel se bacaju kad ode 1 sklop, jel se može birati ili samo na viđeno, itd...itd....:prayer:
Naime, već sam pisal za onaj jeftini Big bore sklop iz Amerike...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma fučkaš to neki dan susjed upalio svoju 051 Av a ima prnjav auspuh a gosti kod mene pitaju ŠTA JE TO?, hehehe kažem ja MZ 350, zvuk u leru je isti kao od traktora AJHER 18KS, ali kada doda gas onda zvuči lijpo, ali jbg, pijanica je kao i moja 041
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma neki dan mi tip u sisku trubi da ima 037 i ja ga gledam ko tele u šarena vrata ali neču mu ništa govoriti jer ne znam...a guglo sam i nisam našao ništa ozbiljno i vrijedno pažnje pa reko da tebe pripitam....
računaj da svaki dan ta pila napravi cca 20m3 klada u raznim nazivima i tako 4-5 god, ako ju ne podrobe onda ih tijeraju dok dok ne potroše ona 2 famozna sklopa ali rijetko koja to doživi...
radni vijek im je 4-5 god i onda se rashoduju...
obično se kupuje na viđeno ako nitko ne doleti i kupi sve u komadu-10-15 komada koliko ih je ponuđeno... ali znaš i sam da izgled vara i u takvim trgovinama je to manje bitna stavka...
ma ja imam jednu u vidu jer sam u dosluhu sa njihovim mehaničarom pa...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma lik brije.....to može samo kemija biti...
ma jasno mi je skroz u kaj se upuštam....al kad bi mi netko, kak ti veliš, mogel reči, e ta ti ima samo jedan sklop, ili još bolje, ošla na megdan prije reda zbog neke greške. Ma samo da mogu probati dal radilica lufta nema...:partyman:....pazi, ne treba mi, ali staviti gore sklop od 100ccm.....e to bi htel probati
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Je, to je to....al to mi je skupo. pretpostavljal sam da bi to moglo iz šumarije biti

NE znam, nije službeno mjereno, al reference su dobre....za tu paru bi riskiral. zato mi je bitno kak se radilica drži.
http://www.baileysonline.com/itemdetail.asp?item=BBN+066&catID=

Jesu iz KA šumarije su,a ja ti mogu reć da otprilike i znam ko ih prodaje.Nebi sad htio garantirat da radilicama i klipnjačama nije ništa ali mislim po iskustvu da nije jer se koriste MS650 i 390xp i nikad ništa ne krepava osim klipa i cilindra;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa ove na prvi pogled ne izgledaju izraubane....al ja sam mislil da me ukupan trošea ne izađe više od 1500kn....znam da tražim prviše od nečega kaj se na licitaciji kupuje, al ono....radilicu ne mislim mjenjat
 

Najnoviji postovi

Na vrh