• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
stihl 026

Dobio sam u rastavljenu pilu 026, i sad me interesira pošto imam volju da je napravim kako isprobat radilicu dali je ok! kad klipnjaču "cukam" čini mi se da nema lufta, nisam dovoljno upućem pa ako treba da mi skrenete pažnju na bitna stvari!!!

hvala unaprijed
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo danas očišćen karburator i zamjanjena svječica ali ona i dalje isti radi,ima li još netko kakav sajet?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Crijevo goriva provjeriti dali ''falšira'' , mene je taj problem izluđivao na jednoj dolmarki , crijevo je tako podmuklo napuklo da ga je bilo skoro nemoguće primijetiti :madmana:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Membrane u karburatoru moraju biti mekane, ili ima neka sitna rupica, moguće da je i to.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki jedno pitanje:

Imam Stihl 038 i imam problema s paljenjem kad je hladna. kad je topla pali na prvi potez štrika. Inače kad upalim pila ide ko raketa, pili ma i kamen :shock: ali upaliti ju bez poteza 25 puta nejde...

E da, ak ju prebacim na skroz donji položaj (pun gas) nejde, ak ju prebacim jedan položaj gore nejde, jedino ide kad ju prebacim još jedan položaj gore, dakle na normal, a prema gore se gasi iz tog položaja...potegnem 10 put niš, potegnem recimo 11, 12 13 put, upali odradi par taktova pa se zgasi pa sve duže radi na potez štrika dok ne proradi....

U čemu je problem??
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Mislim da je nesto oko dovod goriva, proveri usisno crevo da nije negde napuknuto i dali vuce negde fals zrak
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mislim da je nesto oko dovod goriva, proveri usisno crevo da nije negde napuknuto i dali vuce negde fals zrak

Kako onda radi dok pilim ko metak? pa i onda bi trebala vući falš zrak i smjesa bi trebala biti kriva i nebi trebala uopće piliti... zar ne?

A da su membrane u pitanju onda nebi ni pilila zar ne?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ajde da to kažemo na primitivan način , pri paljenju je obično prazan karburator i treba da se povuče veća količina goriva iz rezervoara da bi se pokrenula motorka , kada motorka radi daleko joj manje goriva (protoka) treba a i veći je vakum pa se dobava goriva obavlja brže čak i pod uslovom da negdje ima ''falširanja''
Jasnije ?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Čini se da je moja 056 AV Super Electronic otkazala poslušnost, ne pali, nema iskre. Vjerojatno je otišla elektronika, tako me zeznula ove zime, dođem u šumu i niti čuti da bi zapalila, odnesem majstoru, probamo i rokne iz prve:supz: Čujem da ju nije baš lako nabaviti, da li netko ima kakva iskustva i prijedlog? Znam, zamjena za MS660 bi bila najbolja:D, pa ako je netko zainteresiran, može:supz:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Čini se da je moja 056 AV Super Electronic otkazala poslušnost, ne pali, nema iskre. Vjerojatno je otišla elektronika, tako me zeznula ove zime, dođem u šumu i niti čuti da bi zapalila, odnesem majstoru, probamo i rokne iz prve:supz: Čujem da ju nije baš lako nabaviti, da li netko ima kakva iskustva i prijedlog? Znam, zamjena za MS660 bi bila najbolja:D, pa ako je netko zainteresiran, može:supz:

hahaha jbt ista priča kod mene :D
isto imamo stihl 056 electronic,al par godina prije smo kupili MS 440
idemo u sumu s obadvije,i 056 nece upalit,odemo kod tatinog frenda mehanicara i ono upali,odemo doma nece,odemo opet gore i gore pali :p
bogami ova 440 je puno lakša neg 056 al zato ova ima veči list
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
bolesna naprava:weedman:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dR7Gnw98E8o&feature=related[/YT]
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Problem pile 038 riješen: pukao je nosić koji preko polugice zatvara čok u filteru za zrak....
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ima li netko iskustva sa ms 170? sad su neke akcije, a trebala bi mi jedna ovako manja za kresanje grana kod rušenja da ubrzam proces....za rušenje imam 045,stari dobri stroj....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ima li netko iskustva sa ms 170? sad su neke akcije, a trebala bi mi jedna ovako manja za kresanje grana kod rušenja da ubrzam proces....za rušenje imam 045,stari dobri stroj....

imam ju ja, i još jedan u selu, imaju nekakvu grešku na karburatoru, mi smo već 2 karburatora na njoj mjenjali, a on ti dođe 400 kn i dok radi radi, nema na njemu nikakvog štelanja ni niš, a orginal karburator je made in china, kao i cijela motorka.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
imam ju ja, i još jedan u selu, imaju nekakvu grešku na karburatoru, mi smo već 2 karburatora na njoj mjenjali, a on ti dođe 400 kn i dok radi radi, nema na njemu nikakvog štelanja ni niš, a orginal karburator je made in china, kao i cijela motorka.

znači više ni stihl nije kaj je nekad bio....onda ću morat na huskija prijeći....ako i ovu nije koji "žutanjak" slagao :




radi se o 236 modelu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
znači više ni stihl nije kaj je nekad bio....onda ću morat na huskija prijeći....ako i ovu nije koji "žutanjak" slagao :




radi se o 236 modelu

neznam, ja ti ne bi preporučio.. daleko od toga, ljepo je s njom raditi, samo šta imaju tu manu i ebg. Moja sad ima negdje 3 god, možda se nešto popravilo glede kvalitete, ali čisto sumnjam.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ova Husky ti je isto najslabiji model,, vjerojatno slično kao i Stihl 170

- za mele novce nemaš dobru motorku, to ti je sve hoby, a sada ovisi za šta trebaš, svaka marka ima HOBY i PROFI modele tako da nema veze što je Stihl,,

- čuo sam neke priče da je čovjek sa 170-tetkom potrošio 15 litara mječavine i pukla mu klipnjača,,

- djeliti motorke na dobre i loše po tome koje su marke je pogreška
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ova Husky ti je isto najslabiji model,, vjerojatno slično kao i Stihl 170

- za mele novce nemaš dobru motorku, to ti je sve hoby, a sada ovisi za šta trebaš, svaka marka ima HOBY i PROFI modele tako da nema veze što je Stihl,,

- čuo sam neke priče da je čovjek sa 170-tetkom potrošio 15 litara mječavine i pukla mu klipnjača,,

- djeliti motorke na dobre i loše po tome koje su marke je pogreška

a gle, orginal,ali made in china, i cijena od 1400 kn mislim da to sve govori...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
meni ne treba ništa profi....napisao sam da mi treba za kresanje grana za moje potrebe to što porušim oko 20 metara drva za sebe godišnje....jer je 045 dosta teška i treba je držati cijelo vrijeme u rukama...a i sa dvije pile bi sve brže išlo(brat ruši a ja čistim)...
 

Najnoviji postovi

Na vrh