• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Mihajlo90

Novi član
Tu od
12 Lis 2014
Poruka
4
Pozdrav,

imam malu Stihl MS170 i sad nakon dvije godine starosti počela mi je u radu naglo gubiti snagu (gušiti se) što zna trajati kratko pa nastavi dalje normalno raditi a zna se pri tome i ugasiti. To se događa najčešće pri punim gasom a zna se desiti i u leru. Recimo kada počnem rezati i sad vidim da se počela gušiti ja prekinem dodavat gas (ler) i tada se zna ugasiti.

Dosad promjenjeno: Klip motora, i auspuh se bi odvojio pa su ga u Stihlovom servisu zašarafili nekakvim vijcima da se ne klima i jučer obe membrane karburatora. Nakon izmjene tih membrana problem je ostao isti. Što dalje napraviti, gdje tražiti kvar ?

Hvala !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Preostaje ti stelanje van tvornickih rezona,pa kad vise nebu ni tak islo ide novi kineski fergazer gore,kakav i je sada.
 

Mihajlo90

Novi član
Tu od
12 Lis 2014
Poruka
4
Na koji način to napraviti jer koliko mi se čini ovaj karburator nema vijke za štelanje ... ?

Hvala !
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Probaj vidit da ti se nije zastopo auspuh skini ga pa probaj motorku upalit bez njega pa ces vidit kak se onda ponasa auspuh ocisti spali ga taj frgazer nema stelanja!!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Najvjerojatnije je zaštopan protok goriva na nekoj dizni u fergazeru . Imao sam taj slučaj na FS 36 to su valjda isti fergazeri .
 

Mihajlo90

Novi član
Tu od
12 Lis 2014
Poruka
4
I kako si na kraju riješio problem ? Skidanjem dizni i ispirivanje ili ? U čemu mogu karburator očistiti detaljno ?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nije išlo propuhivanjem nego sam morao izgurati van jako tankom žicom . Paziti da ne bude oštra da ne povećaš rupicu . Dobro gledaj jer nije sigurno skroz zaštopana nego je samo smanjen protok .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Manje vise bi i ja savjetovao kaj i kolege, jedino me kopka zasto je vec trebalo mjenjati klip:(n):
Oficir:
Obrati paznju pa reci gdje ti vidis vijke za stelanje omjera smjese:icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bolje kupit novi karburator za nju koji kosta oko 250kn nego ju nosit u servis da mijenjaju membranu i stelaju ju ispadne jeftinije!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
........ a u rupicama je šta ?

To su pripremne rupe na odljevku, jer postoje verzije rasplinjaca koje imaju vijke za stelanje. No u ovom slucaju u tim rupama nea nicega

Bolje kupit novi karburator za nju koji kosta oko 250kn nego ju nosit u servis da mijenjaju membranu i stelaju ju ispadne jeftinije!!

Na tim osnovnim modelima(igrackama), nerjetko je jedino rijesenje novi rasplinjac. Samo meni tu nesto smrdi, neki razlog mora biti zasto je klip otisao tako rano.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam cudno je sve kolega malo informacija dao i vise ga nema jel sta rijesio ili nista!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Na tim osnovnim modelima(igrackama), nerjetko je jedino rijesenje novi rasplinjac. Samo meni tu nesto smrdi, neki razlog mora biti zasto je klip otisao tako rano.

Nije motorka ali sam imao problem sa jednom kosačicom za dvorište , plastični karburator i samo rupice u plastici umjesto dizni , kao što to obično biva rupice se proširile i motor se davi u benzinu , ja samo uzmem nekoliko licni od kabla i provučem kroz rupicu od bezina pa nekako primitivno učvrstim i motor radi bez greške :biggrin:
Naravno , ni taj karburator nije imao mogućnost podešavanja :fiery:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ako je ta sa slike isplati se jer je jeftina.I da ulozis u nju da je sredis opet ce da bude prihvatljivo.Jedino ne znam da li ti je potrebna tolika motorka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh