• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
je meni je zaribala.. nakon nekih 20 minuta rada se samo ugasila, kao da je nestalo goriva. bez ikakvih zvukova zaribavanja. do tada je radila bez ikakvih problema sve ove godine
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
ma nikad se nista nije na njoj diralo osim novih svijecica.. jedino je filter zraka bio pun piljevine pa sumnjam da je to moglo zeznuti smjesu..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Mislim da je Hodor negdje napisal da se ovakve naslage kemijski skidaju. Nikasil se ne šmirgla.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Je sa solnom kiselinom, no u ovakvom slucaju je to mukotrpan posao jer ima puno aluminija nabrljano, a i nekak sumnam da su to sve tragovi klipa. Makark mozes probati, jer tam gdje je ostecen nikasil bude se aluminij sve jace pojavljival. Nikasil je debljine koju stotu, ako i toliko. Te se lako probije sa smirglom.
Ja bi uzel neki kineski sklop, ako velis da niti ne mislis nesto previse sa njom raditi, vjerujem da bude drzal ohoho.....
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
cisto iz znatizelje sam sa stapicem za usi stavio malo solne kiseline i evo kaj sam dobio nakon 15 minuta

MHbBytu.jpg

oa1JiNl.jpg
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
jesam, sa vodom i sodom bikarbonom.. iako ponukan savjetima tu, ipak cu staviti novi cilindar..
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Ja sam za svoju-stihl 026 danas kupio klip,karike i dihtunge.....

Nisam ju još rastavio ...ali kao sto sam napisao snage nema slaba kompresija...
Kad klip dođe budem očistio cilindar kako je i okarm napravio....i neka joj je sa srećom još 10god

Ako nebude cilindar bio dobar budemo i njega promjenili.:(happy):
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Polamo me izdaje STIHL 038 89gp.
Htjeo bih da kupim novu STHIL.
Radim godisnje do 150metara drveta.
Koji model da uzmem?
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
MS 380;alumijsko kučište,te vrlo slična 038.Nikako nemoj uzimati neku s plastičnim kučištem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I jedna i druga marka su u zadnje vrijeme gov*o kinesko,samo kaj je huskvarna jeftinije gov*o.
Nisam mislio da ce ići tim putem,al sada su skroz u Kini i to im je furka ili kao bi rekli in.ma užas...
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Prije par dana sam bio kod ovlastenog STIHL prodavac i na pojedinim motorkama pise Made in Brazil.
I sve su motorke od plastike uzas.

Dali se isplati kupiti novu radilicu ,klip i stubilnu i remontovati motorku koja je stara 25god
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Isplati se na 038, reparirat.
Samo nac dijelove koji su donekle kvalitete.
Radilicu treba pregledat i ako nema lufta i nije oštećena ili spigana ne treba ju mjenjat,jedino ležajeve i semeringe,klip,karike,bolcn,cilindar.
Samo da se ne iznenadis cjenom ležajeva radilice kad ti trgovac veli!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Apsolutno ne mora nista znaciti, ali originalni dijelovi za 038 su vec duuugo "made in Brasil". Tvornica u Brazilu postoji vec 40 godina.

Edit:
Na kojim modelima konkretno pise da su iz Brazila. Osim 380, neznam niti jedan drugi model. A 380 se sluzbeno kod nas ne prodaje vise.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Prosle godine samo mijenjali karike I tada je bilo malo lufta u klipnjaci.
A neki dan sam mjenjao spagu I vidi se da ima lufta u lezajevima a I kada se okrece naprijed nazad.
Morcu je rasklopiti pa vidjeti sta je sve otislo :(
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
I jedna i druga marka su u zadnje vrijeme gov*o kinesko,samo kaj je huskvarna jeftinije gov*o.
Nisam mislio da ce ići tim putem,al sada su skroz u Kini i to im je furka ili kao bi rekli in.ma užas...

Ne pričaj nešto o čemU nemaŠ pojma,vjerovatno imam više pila nego ti cipela konkreto i Stihl i Husqvarna i niti jedna nije kinesko gov*o jer su pile profesionalne i proizvode se u Švedskoj i Njemačkoj,tako da nemoj brstit bezveze.Možda hobi i amaterski program se radi svakuda ali ove druge što se tiče našeg tržišta NE.
 

Najnoviji postovi

Na vrh