• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

sync

Novi član
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
13
neki dan sam radio jednu ms 170 nove karike,semerinzi obavezno, membrane i usisna glava i radi ko curica nikakvih problema a sto jest jest karburatori su im toliko loši da se rijetko isplati išta dirati na njemu
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ako je ta sa slike isplati se jer je jeftina.I da ulozis u nju da je sredis opet ce da bude prihvatljivo.Jedino ne znam da li ti je potrebna tolika motorka?

Nije mi potrebna tolika za sada, ali je jeftina pa zato sam je htio kupi, al ne javlja se prodavac :icon_hang:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ima na jednom drugom forumu gde je clan od drugog clana kupio takvu 064,koja je zaribala,uzeo je za 100e.Zamenio stublinu,klip,karike,lezajeve,semeringe i mozda je jos nesto i izasla mu 300e i kaze da sad ima ekstra masinu i da je zadovoljan.Tako da mislim da se isplati.
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Kupio sam nedavno 026 pali radi . ma sve super samo ne u drvo . salbooo ima snage..
Dok krenem pilit drva kad treba zapet ona se guši...Lanac NOVI STIHL-ov..

Tastova 025 kao curica radi naspram moje....

Dali je kvar u kompresiji? ili?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Koliki otpor ima kad potegnes uze za paljenje?Moja ima bas jak otpor,kad uhvatim za uze i podignem ona jedva spadne,a ako bi odma spala,odnosno ne mozes da je podignes,a da se uze ne izvuce onda je slaba kompresija.
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Da to sam zaboravio napisat...Slab je otpor na spagu kod paljenja..
Netreba bas neka sila u povlačenju.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Uzmi podigni testeru i uhvati je za uze i pusti,ako odmah padne bez imalo zadrzavanja znaci da je kompresija definitivno slaba.
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
pozdrav svima na temi

prije god dana mi zaribala 20 god stara motorka (stihl 044), kupio sam novu, a sa ovom sam se odlucio pozabaviti ovih dana. rastavio sam, radilica je ok, klip i cilindar su dobili.. e sad klip, karike, lezaj sam narucio novo, ali cilindar mi se ne cini da je dobio previse. tj. koliko mogu vidjeti i opipati prstima na njemu nema nikakvih brazda ni udubina vec izbocine, ostaci od klipa (karike su ostale cijele pa nisu napravile sranje). zanima me mogu li samo te ostatke klipa ispolirati nekim finim brusnim papirom (1500-2000?) bez da mijenjam i cilindar?

znam da je ovako napamet tesko za reci, ali evo par slika da se vidi kak to izgleda, mozda pomogne

01dzKTY.jpg


ycx7nn6.jpg


kexzkTW.jpg


KR8r0Zn.jpg


8RYBAIp.jpg



hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Nisam neki majstor....

Ali mišljenje smijem dat.... :icon_eyes:

Uzmi fini šmirgl i lagano lagano probaj brusit ako se skidaju ostaci super ako ne...Budes morao i cilindar mijenjat...
U svakom slučaju probaj pošmirglat jer nemaš šta za izgubit ...ali lagano stiskat šmirgl papir
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nis od smirglanja,ako hoces da radi opet ko nova i da ne ode opet,novi cilindar, klip. karike,lezajevi,semerinzi.
Pitanje je kakav je lezaj na klipnjaci na radilici.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak češ ti sve to platit jer če to koštat kao neka izpravna sa oglasa.:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Za udaju bu prošla s šmirglanjem pošto si novu kupil, ali za sebe baš i ne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako bu stari cilindar vratil nebu dugo a i pitanje kakve bu snage...
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ako se ipak odluci za smirglanje cilindra,nikako smirglatati,odnosno polirati sitnom smirglom.Svaki cilindar mora da bude honovan,a ne poliran,zato smirglanje raditi slobodno krupnom smirglom.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega ako je na prodaju nemoras ju ni smirglat ni slagat ja cu ju takvu kakva je kupit budem se pozabavio njom:(rofl)::(rofl):
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
ma ne bi je prodaval, 20 god je imam, sentimentalno sam vezan za nju :(rofl):
imam novu ms362 i nije da mi je ova 044 nesto prijeko potrebna, al zal mi ju je gledati tak zaribanu pa sam je zato odlucio osposobiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh