• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jučer sam pilil drva sa stihl 051 i odjednom stane, pogledam raskopam, nema iskre, stavim novu sviječicu opet nema iskre, stavim novu kapicu i dalje nema iskre.

Imam ovaj oblik elektronskog paljenja:

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-drveta/stihl-051-elektronika-oglas-10081857

Kako moje paljenje istestirati? imam osjećaj da je gecrkt....

Ako netko ima za prodati ispravno, također se preporučam da se javi privatnom porukom...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo provjeri spojeve zica i masu,i prekidac za gasenje,ako steka nema iskre.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prvo provjeri spojeve zica i masu,i prekidac za gasenje,ako steka nema iskre.

A žice izlaze iz te kutije van, prednja je zalemljena koja ide na masu, a prekidač sam okretao i ništa.... danas odspojim prekidač pa da onda vidim... da li treba metalni dio strugati po vjetrenjači ili ne? to mora tak blizu biti? mislim tak mi i struže na briggsu 3,5 ks na kosilici za travu, a tam iskra 5mm drapa...

Ne kužim princip djelovanja, na APN-u sam skužio platine,kondič i ine điđe, a ovdje je sve utaljeno....u vjetrenjači pretpostavljam s nutarnje strane nema ništa jel? ili su namoti kao kod ctx-a pa izvana ta kutijica?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Svaka čast prijatelj. Baš si me lepo nasmijal z ovom vjetrenjačom.:icon_rofl: Bez zamjere.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj dio koji se vrti,rotor nesmije dodirivati stator di je ta kutijica ili ti bobina nego kad joj se priblizi jedan dio rotora pomocu magnetne indukcije da impuls napona struje baci iskru.
Pregle da ti se koja zica (izolacija nije rastopila pa da ne dodiruje metal.
Da prekidac mozes otpojit pa probaj.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja to rastavio, i izgleda da plava žica vodi u kučište iza magneta? u nutra su namoti kak na APN-u?

Kako skinuti ovaj magnet? To trebam imati radapciger specijalno za to?

Inaće sustav baca iskru ali vrlo slabu i to mogu primjetiti samo onda kad kabel koji ide na sviječicu približim kučištu i onda se primjeti vrlo vrlo slaba iskra....ako stavim između novu ili rabljenu sviječicu, iskra ne preskoči...
 

Prilozi

  • IMG_2361.jpg
    IMG_2361.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 463
  • IMG_2362.jpg
    IMG_2362.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 473
  • IMG_2363.jpg
    IMG_2363.jpg
    53 KB · Pregleda: 517
  • IMG_2364.jpg
    IMG_2364.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 277

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nitko nezna odgovor? Najbolje da sklopim i majstoru otpeljam... :fiery:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo otsarafis kak ti velis vetrenjacu kad ju skines u sredini magneta je matica koju otasrafis,kontra navoj i radapcigerom skidas magnet.
Drukcije ako ga bus vadio van bus potrgal magnet,a on je zapekel.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jeste sigurni da je sa strane magneta kontra navoj....?
Otpustiš maticu i onda sa nekim, najbolje plastičnim čekićem odlučno, ali sa mjerom lupiš po radilici, a pritom prstima imaš napet magnet. Ako nije bilo kaj kemijano, mora ići. Inače postoji radapciger, zavisi dal sa navojem ili ima na samom magnetu kakvih provrta, npr 3 rupe u koje je urezan navoj.

Ako imaš ommetar, onda možeš provjeriti otpor:
Na primarnom djelu: moraš imati očitanje od 1 Ohm. Spajaš na uzemljenje zavojnice sa jednom hvataljkom, a drugom na žicu koja ide na platinu ispod zamašnjaka. Nju skini sa platine pa onda mjeri.
Na sekundranom namotu moraš imati 8.7 kOhm. Spajaš jednu na uzemljenje, a drugi u čizmicu svječice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Kaj velite na ovaj klip?

picture.php
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hodor,99%.
Great Jumbo kaj je mjesavina bila prejaka a karike lose?
Ili mjesavina preslaba pa se grijala?
Ili fergic nastelan na presiromasnu smjesu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si ja sam stalno mislil na stranu kvacila,:(doh):tam je kontra,na strani magneta bi trebal biti normalan.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja ne vidim nikakav klip...:(think):
Oficir@
Moraš biti pažljiviji dok daješ odgovore, jer pretpostavljam da Mrga ima jaču rukicu, pa da ne bi bilo....nejde pa nejde....uppsss....a u pm...:icon_pai:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
ima ljudi kojima je važna kvantiteta poruka, dok je kvaliteta u drugom planu. dobro je jedan član stavil u potpisu: "prije upotrebe tipkovnice uključi mozak".
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kaj velite na ovaj klip?

Mislim da bi kod mene to završilo, skupa s cilindrom , u datoteki "sekundarne sirovine" u folderu "aluminij":icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh