• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Dobri stari 039. Pali i radi i nakon gro godina. Sad bi vec trebao lagani veci servis al jos uvijek ima odlicnu kompresiju. Mozda nembrane,nove filtere i to bi bilo to. Klip jos uvijek u super stanju.

9fec88976ddc7b5875a8954d5d1983bb.jpg


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Da ti nije špula preblizu magneta pa blokira.Razmak ja nastavim tako da stavim špijun za štelanje ventila na magnet i stavim špulu koju magnet preko špijuna pritegne na sebe.Tako dobim tačan razmak između magneta i špule-obično stavim 0,25mm špijun kojeg kad stegneš špulu izvadiš i mora bit ok.Magnet i špula moraju bit čisti bez kakve naslage od smole.

Išao sam to danas slagat i bila je upalila motorka pa se ugasila i poslije nikak upalit, gledao sam večeras jel baca iskru na svjećicu i otprilike kod svakog desetog povlačenja baci iskru, magnet i špulu sam očistio, razmak postavio na vizit kartu i niš ne blokira više, jel ima ko kakvu ideju kaj bi moglo biti?
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Pozdrav l,malo sam cistio i rastavljao stihl av056 i vidim da mi dio gdje dode karburator struze o cilindar pretpostavljam da je do amortizera pa dal zna netko da ima citave amortizere jer pretpostavljam da u servisu nema ih?...i jos sam vidio na karburatoru tiltson 1963 made in ireland,sta je 056 tad radena ili samo karburator?
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
ima ih 4,2 na rezervaru .1 na rucki i jedan na poklopcu s ruckom,nisam ih vadio van al nit jedan nije s navojima ko taj
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
a jel se razmočila guma ili se odljepio?

pa na rucki gornjoj se raspao a na rezervaru nisam nit skinuo ih samo rasarafio vijke sa strane da odvojim rezervar,kad sam sastavljao rezervar i motor vidim da je nahero i da struze po cilindru ali ipak nisam rastavljao amortizere jer vec bilo kasno pa pretpostavljam da su oni u banani ipak je 20god ta pila u nas
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj ne Puknuti tak sem popravil amortizere na Partneru sa starim gumenim valjkom od berača i poneki selen blok .
Stare stilovke I partnerice su imale Američke ili Irske karburatore .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naravno da može za prvu pomoč ..ali ako ide prek vijak a između je guma to nije nikakav amortizer
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako su dva šarafa ili matice zalijani u gumu nije ok ali ak je kao selen onda je dobro .
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
pa na rucki sam ubacio tvrde gume jer se raspao stari,a sad ove nisam vadio a nit gledao na koju su foru,sad me to kopa jer dere u cilindar mi rezervar tj.dio do rezervara...a nemam kad raskopat,a i kad raskopam ako nemogu sta spetljat i drugog stavit oper nis nisam napravio...a dal znate kada se pocele radit te 056?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
045/056 imaju amortizere kaj zgledaju ko pakne na kočnicama, bar onaj napred desno. Ostali su klasični tuljkasti. 056 se radila negde od kraja 70tih, početak 80tih
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
ma da razliciti su na rucki ide saraf kroz njega tu sam stavio gumu neku a ova tri nez kakva su i zasto napinju rezervar hm budemo vidli.hodor hvala na tip za krimer na 381,bio je puknut,dobio drugi al nisam sastavio pilu jos...a sta znaci da karburator je od neceg drugog ili je netko bzv udario 1963 made in ireland?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma ne znam kaj to znači, možda nešto sa patentom, sigurno nije toliko star. Irska je u to vrijeme bila kao danas Kina.:eek::
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kaj velite da kupim ovaj magnet ak mi ne baca iskru tj baci svako deseto povlačenje, a svjećica je ispravna i baca redovno iskru na trimeru. Magnet je malo izlizan, a ovaj crni plastični dio mi je popucal.

ms170_ignitionwmd_medium.jpg
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Ma ne znam kaj to znači, možda nešto sa patentom, sigurno nije toliko star. Irska je u to vrijeme bila kao danas Kina.:eek::
ma da i meni nema smisla da god proizvodnje.al da je star star je...daj mi reci dal se susretao na pilama gdje da pise na djelivima mth il tak nesto na mjestu gdje pise stihl sad sam zaboravio tocno jel mtl il mth al umjesto stihl je to i kataloski br?e sad dal to zamjena neka il reprodukcija
 

Najnoviji postovi

Na vrh